Arsenal FC (Anglie)

Matnému Arsenalu v Bělehradu vystřelil výhru parádní trefou Giroud

Utkání Crvené Zvezdy Bělehrad s londýnským Arsenalem nenabídlo žádnou převratnou podívanou a dlouho se zdálo, že se oba celky budou muset spokojit s bodem za bezbrankovou remízu. V závěru utkání však domácí Milan Rodić uviděl druhou žlutou kartu a Arsenal nabídnutou přesilovku po několika minutách využil k ukořistění výhry 1:0, díky níž má na čele skupiny H postup do jarní vyřazovací fáze na dosah. Onu klíčovou trefu pět minut před koncem vsítil Olivier Giroud, jenž lahůdkovým zakončením nůžkami vymetl horní růžek branky.
19.10. | Komentáře a souhrny | 52 komentářů

Preview: FK Crvena Zvezda - Arsenal FC

Arsenal si v Evropské lize zatím vede stoprocentně a rád by na svou bilanci navázal i ve svém třetím zápase základních skupin, aby si co nejrychleji zajistil postup do jarní části. Jenže v Bělehradě ho může čekat opravdu hodně těžká zkouška. Crvena Zvezda totiž dosud v rámci evropských pohárů před vlastními fanoušky už pětkrát v řadě neprohrála.
18.10. | Previews | 52 komentářů

Watford FC - Arsenal FC 2:1

Přestože Watford vstoupil do nové sezony víc než slibně, na první domácí vítězství stále čekal. To se však dramaticky změnilo po odehraném osmém kole, v němž Hornets vybojovali velecenný triumf nad Arsenalem, přestože ještě po sedmdesáti minutách prohrávali. Nejprve z kontroverzní penalty skóroval Troy Deeney a o vítězný gól se v samotném nastavení postaral Tom Cleverley. Watford tak nyní dokonce v tabulce předskočil svého sobotního soupeře a nachází se na výtečném čtvrtém místě.
15.10. | Komentáře a souhrny | 9 komentářů

Preview: Watford FC - Arsenal FC

Sobotní program osmého kola Premier League uzavře malé londýnské derby mezi Watfordem a Arsenalem. Papírovým favoritem jsou sice jednoznačně druzí jmenovaní, kteří od debaklu na Anfield Road drží sedmizápasovou šňůru neporazitelnosti, ovšem domácí Hornets pod taktovkou Marca Silvy podávají v letošní sezoně výtečné výkony a drží se v tabulce za Kanonýry se ztrátou jediného bodu.
13.10. | Previews | 9 komentářů

Arsenal přišel na měsíc a půl o Mustafiho, Liverpool zase o Maného

Bez Shkodrana Mustafiho se bude muset možná až do konce listopadu obejít Arsenal, německý obránce si z reprezentačního srazu přivezl vážně zraněný stehenní sval. Podobně je na tom křídelník Sadio Mané, který bude chybět Liverpoolu...
12.10. | Aktuality | 212 komentářů

Arsenal si poradil s Brightonem a zvítězil 2:0

Dobré nástupy do obou poločasů stačily londýnskému Arsenalu k tomu, aby bezpečně potvrdil roli favorita a góly Monreala s Iwobim porazil nováčka z Brightonu. Zatímco Petr Čech v domácí brance takřka nemusel zasahovat, Matt Ryan byl v mnohem větší permanenci a hned několikrát se musel spolehnout i na výpomoc bránících hráčů, aby nebyl konečný výsledek ještě jednoznačnější.
01.10. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Preview: Arsenal FC - Brighton & Hove Albion

Nedělní program sedmého kola Premier League nakopne již od jedné hodiny odpolední souboj Arsenalu s Brightonem. Domácí Kanonýři se musejí vypořádat již s třetím soutěžním zápasem v rozmezí šesti dní, a tak lze očekávat, že základní sestava Arsena Wengera bude oproti té poslední z Evropské ligy značně obměněná, přestože si někteří hráči svými výkony řekli o podržení místa na hřišti.
01.10. | Previews | 5 komentářů

Arsenal zaskočil Borisov drtivým nástupem a odváží si další výhru

Přestože londýnský Arsenal nastoupil ve výrazně pozměněné sestavě včetně mladíčků Nelsona, Maitlanda-Nilese či Willocka, BATE Borisov vstup do zápasu proti oslabenému soupeři katastrofálně nezvládl a po pouhých pětadvaceti minutách hry již platil stav 3:0 pro hosty. Běloruský celek sice dokázal ještě do přestávky snížit a poté gólově odpovědět i na proměněnou Giroudovu penaltu, ovšem na víc než prohru 4:2 již nedosáhl.
28.09. | Komentáře a souhrny | 86 komentářů

Arsenal jede do Borisova potvrdit roli favorita v řádně oslabené sestavě

Po úvodní domácí výhře nad Kolínem čeká londýnský Arsenal v Evropské lize první výjezd, a to hned do dalekého Běloruska. Kanonýry na východě čeká nepříjemné BATE Borisov, které na svém stadionu v evropských pohárech prohrává zřídkakdy, a i tentokrát cítí šanci na úspěch, neboť manažer Arsenalu Arsene Wenger opominul na zápasové soupisce celou řadu členů obvyklé základní jedenáctky.
28.09. | Previews | 86 komentářů

Arsenal FC - West Bromwich Albion 2:0

Londýnský Arsenal potvrdil roli favorita a porazil West Bromwich Albion v poměru 2:0, přičemž o oba góly Kanonýrů se postaral letní rekordní nákup Alexander Lacazette. Triumf domácího celku se však nerodil vůbec hladce a tým Tonyho Pulise může po zápase notně žehrat na smůlu v zakončení i nepřízeň rozhodčích.
25.09. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů
20.10. Arsenal hned se třemi navrátilci
Maurent Koscielny, Aaron Ramsey a Alexis Sánchez jsou znovu k dispozici Arsenalu. Londýnský celek o víkendu čeká ligové klání s Evertonem a právě zmíněné trio má posílit družinu Arséna Wengera. (soccerway.com)
18.10. Čech v bráně Arsenalu nastoupí i zítra
Další zápas Evropské ligy už neodchytá David Ospina, Arsene Wenger potvrdil, že zítra do brány proti CZ Bělehrad nasadí Petra Čecha. Zároveň si návrat do sestavy odbude Mathieu Debuchy. (arsenal.com)
18.10. Chambers ještě dva týdny mimo hru
Pouze do jednoho jediného soutěžního utkání letos za Arsenal zasáhl obránce Calum Chambers a na tom se ještě chvíli nic nezmění. Bývalý mládežnický reprezentant Anglie musí po zranění boku dohánět tréninkový výpadek a do zápasů by měl být připravený zasáhnout zhruba za dva týdny. (clubcall.com)
18.10. Inter dalším zájemcem o Girouda
Olivier Giroud by si mohl vyzkoušet angažmá na Apeninském poloostrově. Zájem o útočníka Arsenalu, kterého chtěl také Everton, hlásí milánský Inter. (transfermarketweb.com)
15.10. Mertesacker se trefil po 1400 dnech
Per Mertesacker včera otevřel skóre zápasu s Watfordem a za Arsenal dal gól po dlouhých 1400 dnech. Německý obránce ale na londýnské derby dobré vzpomínky mít nebude, Kanonýři nakonec prohráli 1:2. (sport-express.ru)
15.10. Koscielny a Welbeck mají zdravotní problémy
Arsenal prohrál s Watfordem a navíc přišel o dva hráče. Problémy s lýtkem má obránce Laurent Koscielny, svalové zranění si vedle něho přivodil i útočník Danny Welbeck. (lequipe.fr)