Juventus FC Itálie - Juventus FC - Zprávy

Další články

Janov se pokusí o třetí dobrý výsledek s Juventusem v řadě

Juventus dál bojuje o druhou příčku, ze které ho posledně sesadilo milánské AC. V neděli po obědě se doma představí proti zdánlivě snadné kořisti, neboť z Janova dorazí Grifové. Těm se ale povedlo už dvakrát po sobě s Juventusem neprohrát. A teď si dělají zálusk na třetí zářez v řadě.

Stará dáma v jarní fázi soutěže dál strádá, s prázdnou z Turína neodjela ani Atalanta

Fotbalisté Juventusu remizovali ve 28. kole Serie A před vlastními fanoušky s Atalantou 2:2. Orobici se po půlhodině hry ujali vedení díky trefě Teuna Koopmeinerse, Bianconeri se nicméně po změně stran nadechli k obratu, který krátce po snižující trefě dokonal v 70. minutě Arkadiusz Milik. Vítězství, jež by se rovnalo návratu na druhou příčku tabulky, se však domácí nedočkali, jelikož se podruhé v utkání prosadil Koopmeiners. Stará dáma tak na svém stadionu nevyhrála už třetí z posledních čtyř zápasů.

Juventus vyzve ve šlágru Atalantu, oběma jde o Ligu mistrů

Zahrát si v příštím ročníku Ligu mistrů, to jsou cíle, které má před sebou Juventus i Atalanta. Oba soupeři se v nedělní podvečer utkají na Allianz Stadium a mírnějším favoritem je vzhledem k umístění v tabulce "Stará dáma". Juventus však není ve formě a i Atalanta výsledkově klopýtá.

Juventus v Neapoli znovu vyhořel. Penaltové selhání Osimhena kompenzoval Raspadori

Neapol poprvé od konce září opanovala dvě utkání Serie A za sebou, když porazila ve 27. kole na vlastním hřišti Juventus 2:1. Za třemi body nasměroval Partenopei v závěru první půle z voleje zakončující Khvicha Kvaratskhelia. Bianconeri sice po sérii zahozených šancí vyrovnali, v koncovce duelu ale domácí dostali možnost zahrávat penaltu, a dosáhnout tak na páté po sobě jdoucí vítězství nad "Starou dámou" na svém stadionu v řadě. Pokutový kop sice nejprve zahodil Victor Osimhen, s úspěšnou dorážkou Giacoma Raspadoriho už však pod Vesuvem propukla nefalšovaná euforie.

Juventus čeká na výhru v Neapoli už pět let. Dočká se v neděli?

Juventusu se nedaří dotáhnout se na zatím suverénního adepta na mistrovské Scudetto z Milána, ale nepřestává to zkoušet. V neděli večer se však svěřenci pragmaticky smýšlejícího kouče Massimiliana Allegriho budou muset popasovat s náročným sokem, jelikož cestují do Neapole. A ta si v minulém kole náramně zvedla sebevědomí.

Deschamps se zastal Pogby: Neumím si představit, že by vědomě dopoval

Trenér Francie Didier Deschamps (55) ve svém prohlášení uvedl, že si ani na okamžik nedokáže představit, že by Paul Pogba (30), který byl na čtyři roky suspendován za doping, měl v úmyslu nebo chtěl dopovat.

Pogba dostal nejvyšší možný trest, kvůli dopingu si nekopne čtyři roky

Paul Pogba měl na podzim pozitivní dopingový test na testosteron a následky pro něho nakonec budou zdrcující. Třicetiletý francouzský záložník se dozvěděl konečný verdikt, od úřadů dostal stopku na čtyři roky.

Frosinone se v Turíně rvalo o historické vítězství. Propad Juve ukončil Rugani

Juventus si po nevydařených výkonech napravil reputaci ve 26. kole Serie A, v němž na vlastním hřišti zdolal Frosinone 3:2. Domácí vstoupili do zápasu sebevědomě a po zásahu Dušana Vlahoviče ze třetí minuty se ujali vedení. Srbský kanonýr stihl v první půli vyrovnávacím gólem zareagovat i na rychlou otočku skóre, během které hosté věřili v první vítězství nad Starou dámou v historii. Utkání poté směřovalo k nerozhodnému výsledku, v poslední minutě nastavení ovšem rozhodl o výhře Juve obránce Daniele Rugani.

Frosinone chce v Turíně překvapit i za pomoci mladíků z Juventusu

Jako první týmy nedělního programu 26. kola Serie A se do sebe pustí jasný favorit v podobě Juventusu a zcela jasný outsider, Frosinone. Hosté udržují s Juventusem čilé obchodní vztahy a doufají, že jim několik mladých hvězdiček pomůže překonat domácího velikána.

Exkluzivní volej Neapolí přehlíženého záložníka předznamenal další klopýtnutí Staré dámy

Fotbalisté Juventusu remizovali ve 25. kole Serie A s Veronou 2:2. Domácí se dostali do vedení v 11. minutě, kdy se pohledným volejem do horního rohu brány prosadil Michael Folorunsho, už od roku 2019 kmenový hráč Neapole, jenž se v této sezoně poprvé prohání po trávnících nejvyšší soutěže. Stará dáma však rychle srovnala a stejně to dopadlo i po změně stran, kdy se nejprve Folorunsho převtělil do role nahrávače a krátce nato odpověděl Adrien Rabiot.

Hellas i Juventus chtějí napravit bídný únor

Měsíc únor se pro Hellas ani Juventus zatím nevyvíjí dobře. "Staré dámě" se po dvou porážkách v řadě dosti výrazně vzdálil titul a domácím pro změnu uniká záchrana. Sobotní duel na Stadio Bentegodi je tak důležitý pro obě strany.

Staré dámě doma zbyly jen oči pro pláč, Udinese trestalo z ojedinělé šance

Juventus zaznamenal v dohrávce 24. kola po výsledku 0:1 proti Udinese teprve třetí porážku v sezoně. Domácí prostředí přineslo Staré dámě herní převahu, v zakončení byl ale úspěšnější soupeř. Jediná branka padla ve 25. minutě poté, co Lautaro Giannetti stál po odrazu míče ve správný čas na správném místě a bez komplikací vstřelil svůj první gól v Serii A. Zatímco remízoví mistři z Udine získali veledůležité body v souboji o setrvání v první lize, tak favorit z Turína pustil druhou prohrou v řadě na čele tabulky do trháku vedoucí Inter.

Juventus chce proti Udinese zpět na vítěznou vlnu

Fotbalisté Juventusu přišli o dlouhou sérii neporazitelnosti a ve dvou kolech v řadě nezvítězili. Před týdnem navíc nezvládli prestižní Derby d'Italia a tak před nimi stojí jasný úkol - porazit Udinese a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. "Stará dáma" už ztrácí na čelo sedm bodů, ale musí se mít na pozoru i před dotírajícím Milánem.

Nešťastný gól stopera Juventusu poslal suverénní Inter do trháku

Hráči Interu po dominantním výkonu zvítězili ve 23. kole Serie A před vlastními fanoušky nad Juventusem 1:0. Nerazzurri zvláště v první půli Starou dámu jednoznačně přehrávali, ale jako jediný se na listinu střelců zapsal Federico Gatti, jenž si ve 37. minutě nešikovně srazil míč do vlastní sítě. Milánský celek tedy navýšil náskok na čele soutěže právě před Le Zebre už na čtyři body, přičemž má navíc jeden zápas k dobru.