Higuaínovi se asi moc nechtělo, řekl Holek po remíze s Neapolí

Sparťanský stoper Mario Holek v domácím zápase Evropské ligy s Neapolí přispěl k bezbrankové remíze, když se svými kolegy v obraně dokázal eliminovat ofenzivní sílu italského favorita v čele s Gonzalem Higuaínem. Osmadvacetiletý fotbalista si myslí, že zrovna argentinského kanonýra duel na Letné asi příliš nebavil.
VČERA | Aktuality |

Evropská liga - souhrn pátých zápasů základních skupin

Everton vyhrál ve Wolfsburgu a má jistý postup ze skupiny, totéž platí o Neapoli, které k tomu stačila remíza z Prahy. Obhájce titulu ze Sevilly padl na půdě Feyenoordu a účast mezi posledními 32 ještě bude muset bojovat...
VČERA | Komentáře a souhrny |

Hušbauer: Remíza s Neapolí je ztráta, byli jsme lepší

Záložník pražské Sparty Josef Hušbauer mohl i ve druhém zápase Evropské ligy s Neapolí vstřelit branku, ale na Letné tentokrát jeho pokus zastavilo břevno. Čtyřiadvacetiletý fotbalista považuje domácí remízu 0:0 s italským favoritem za ztrátu, protože Sparta podle něj byla lepším týmem.

Sparta v EL remizovala 0:0 s Neapolí, o postup si zahraje v Bernu

Sparťané dnes remizovali v Evropské lize doma s favorizovanou Neapolí 0:0 a v posledním kole základní skupiny je čeká přímý souboj o postup do play off s Bernem. Český mistr má v tabulce stejně jako italský celek, jenž si dnes zajistil postup, deset bodů. Šanci na místo ve vyřazovací části však mají i Young Boys, kteří zaostávají o jediný bod.

Matějovského čeká proti Neapoli 50. pohárový zápas

Proti Neapoli odehraje záložník Marek Matějovský ze Sparty 50. zápas v evropských pohárech. A právě výsledek dnešního zápasu může hodně napovědět, jestli dvaatřicetiletý středopolař v této sezoně ještě nějaké přidá. Kdyby totiž letenský celek uspěl, hodně by se přiblížil postupu do play off.

Evropská liga - preview pátých zápasů základních skupin

Šlágr pátého kola základních skupin zřejmě uvidí fanoušci ve Villarrealu, kam cestuje Mönchengladbach. K zajímavému duelu dojde také mezi Wolfsburgem a Evertonem, Guingamp hostí Fiorentinu, Inter by rád potvrdil postup doma proti Dněpropetrovsku, Sevilla se představí na půdě Feyenoordu...
VČERA | Previews |

Benítez si s Neapolí přijel do krásné Prahy pro postup

Na Spartu má trenér Rafael Benítez dobré vzpomínky, v předminulé sezoně ji s Chelsea vyřadil v prvním kole play off Evropské ligy. Teď se španělský kouč do Prahy vrátil na lavičce Neapole a přijel si pro postup ze základní skupiny.
26.11. | Aktuality |

Sparta může proti Neapoli slavit postup, zatím v něj ale nevěří

Sparťané ve čtvrtek na Letné nastoupí proti Neapoli a kolo před koncem základní skupiny si mohou zajistit účast v play off Evropské ligy (19:00, ČT Sport). Český mistr však nemá osud ve svých rukách, protože musí spoléhat na nepravděpodobnou pomoc Slovanu Bratislava v souběžně hraném utkání s Young Boys Bern.
26.11. | Previews |

Kdyby okolnosti nahrály postupu, bylo by to skvělé, řekl Lavička

Pražská Sparta proměnila domácí stadion v evropských pohárech v nedobytnou pevnost, když na Letné vyhrála všech pět zápasů, navíc s impozantním skóre 21:4. Trenér Vítězslav Lavička proto věří, že úspěšnou sérii jeho tým prodlouží i ve čtvrtek v Evropské lize proti Neapoli.

Evropská liga může poznat dalších 16 postupujících včetně Sparty

Vedle fotbalistů Sparty může ve čtvrtek slavit postup do jarních bojů v Evropské lize dalších patnáct celků. Mohou se přidat k Salcburku, Legii Varšava, Fiorentině a Dinamu Moskva, které si účast v play off zajistily už ve čtvrtém kole.
27.11. Duel Estoril - PSV se dohraje zítra
Zítra od 17 hodin středoevropského času se bude dohrávat zápas Evropské ligy mezi Estorilem a PSV Eindhoven, portugalský klub vede po první půli 3:2. Dnes zůstal duel nedohrán kvůli silnému dešti a podmáčenému terénu. Rozhodčí utkání před druhou půlí přerušil a následně odložil na pátek. (uefa.com)
27.11. Evropská liga - výsledky (2)
Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: Asteras Tripolis - Besiktas 2:2 (72. Barrales, 83. Parra - 15. Ba, 61. Töre z penalty), Astra - Dinamo Záhřeb 1:0 (50. Bukari), Celtic - Salcburk 1:3 (30. Johansen - 8. a 13. Alan, 90. Keita), Curych - Apollon 3:1 (32. Djimsiti, 39. z penalty a 59. z penalty Chikhaoui - 23. Rosa), Estoril - PSV Eindhoven 3:2, přerušeno před začátkem druhého poločasu pro podmáčený terén (12. Toze, 30. Kuca, 39. Amado - 6. Depay, 14. Narsingh), HJK Helsinki - FC Kodaň 2:1 (29. Baah, 90. Kandji - 89. Nilsson), Inter Milán - Dněpropetrovsk 2:1 (30. Kuzmanović, 50. Osvaldo - 16. Rotan), Saint-Étienne - Karabach 1:1 (21. van Wolfswinkel - 15. Nadirov), Turín - Bruggy 0:0, Tottenham - Partizan 1:0 (49. Stambouli), Villarreal - Gladbach 2:2 (26. Vietto, 63. Čeryšev - 55. Raffael, 67. Xhaka).
27.11. Michu je po operaci kotníku
Neapol dnes oznámila, že se její útočník Michu podrobil operaci kotníku. Zatím není jasné, jak dlouho bude španělský fotbalista mimo hru. (football-italia.net)
27.11. Estoril - PSV Eindhoven přerušeno
Estoril hostí v Evropské lize PSV Eindhoven a o poločase vede 3:2, další osud utkání je ale nejistý. V Portugalsku prší a terén je silně podmáčený, pro tuto chvíli byl odložen start druhé půle.
27.11. Na White Hart Lane se přerušovalo
Na zhruba deset minut byl přerušen dnešní zápas Evropské ligy mezi Tottenhamem a Partizanem. V první půli bylo utkání třikrát přerušeno poté, co na hrací plochu vtrhli hostující fanoušci, po posledním prohřešku sudí ve 41. minutě duel poslal hráče do kabin. V tuto chvíli se znovu hraje.
27.11. Šovkovskyj rekordmanem Dynama Kyjev
Oleksandr Šovkovskyj nastoupil proti Rio Ave (2:0) a je novým rekordmanem Dynama Kyjev v počtu odehraných zápasů za ukrajinský klub. Zkušený brankář jich na svém kontě po dnešku má 582, čímž předstihl legendárního Olega Blochina. (uefa.com)
27.11. Evropská liga - výsledky (1)
Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: Dinamo Moskva - Panathinaikos 2:1 (55. Vainqueur, 61. Ionov - 14. Berg), Krasnodar - Lille 1:1 (35. Ari - 79. Roux), Aalborg - Steaua 1:0 (72. Enevoldsen), Dinamo Minsk - PAOK Soluň 0:2 (82. a 89. Athanasiadis), Dynamo Kyjev - Rio Ave 2:0 (53. Lens, 78. Veloso), Feyenoord - Sevilla 2:0 (56. Toornstra, 83. El Ahmadi), Guingamp - Fiorentina 1:2 (45. Beauvue z penalty - 6. Marin, 13. Babacar), Lokeren - Legia Varšava 1:0 (7. Vanaken), Rijeka - Standard Lutych 2:0 (26. Moises, 36. Kramarić z penalty), Slovan Bratislava - Young Boys 1:3 (11. Soumah - 9. Hoarau z penalty, 18. a 63. Kubo), Sparta - Neapol 0:0, Trabzonspor - Metalist Charkov 3:1 (36. Belkalem, 87. Ekici, 90. Yilmaz - 68. Homenjuk), Wolfsburg - Everton 0:2 (43. Lukaku, 75. Mirallas).
27.11. Sparta - Neapol 0:0
Výsledek utkání Evropské ligy: Sparta - Neapol 0:0.
27.11. McCarthy odstoupil kvůli stehennímu svalu
James McCarthy odehrál z dnešního utkání Evropské ligy ve Wolfsburgu jen zhruba půlhodinu, irský záložník Evertonu musel poté ze hřiště kvůli zranění stehenního svalu. (bleacherreport.com)
27.11. Sestava Sparty proti Neapoli
Základní sestava Sparty pro utkání s Neapolí: Štěch - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Dočkal, Mareček, Hušbauer, Matějovský, Krejčí - Lafata. (uefa.com)