Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (4)

Celkem 80 týmů vstoupilo v půlce září do základních skupin obou evropských pohárů. V Lize mistrů i v Evropské lize byly tradičně k vidění zajímavá utkání, nebyla nouze ani o zvraty v posledních minutách či naopak o jednostranné záležitosti vedoucí k debaklu poraženého.
23.09. | Aktuality | 48 komentářů

Liberec se chystá na řecké příznivce, vytvoří pro ně fanzónu

Rozsáhlá bezpečnostní opatření chystá policie ve spolupráci s libereckým klubem a městem na zápas Evropské ligy, ve kterém Slovan příští čtvrtek nastoupí proti PAOK Soluň. Očekává se příjezd až 2000 Řeků. Novinkou proti předchozím evropským zápasům bude vytvoření bezpečnostní zóny pro fanoušky. Novinářům to dnes řekl liberecký vedoucí odboru pro cestovní ruch David Pastva.
21.09. | Aktuality | 15 komentářů

Nezasloužená prohra a gól z ofsajdu, řekl Mourinho po Feyenoordu

Manažer Manchesteru United José Mourinho označil čtvrteční porážku 0:1 na hřišti Feyenoordu Rotterdam za nezaslouženou. Podle portugalského stratéga byli hosté ve druhé půli úvodního utkání skupiny Evropské ligy jasně lepší a dostali gól, kterému předcházel ofsajd.
16.09. | Aktuality | 230 komentářů

Ščasný uznal kvalitu Southamptonu, mrzela ho však výška prohry

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný po prohře 0:3 v úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy v Southamptonu uznal kvalitu soupeře. Letenský celek podle něj prohrál zaslouženě, devětapadesátiletého kouče však přesto mrzela výška porážky.
16.09. | Aktuality | 63 komentářů

Podle Vůcha Liberec v Baku ukázal, že se s ním musí počítat

Záložníka Egona Vůcha bolelo, že hráči Liberce v úvodním utkání Evropské ligy na půdě Karabachu přišli o výhru až na konci třetí nastavené minuty a remizovali tak 2:2. Severočeši ale podle něj ukázali, že mohou hrát ve skupině, kde je ještě Fiorentina a PAOK Soluň, o postup.
16.09. | Aktuality | 15 komentářů

Bolek úspěšně zastoupil Kozáčika, při šanci Džeka prý měl štěstí

Hodně ostrý start do sezony zažil brankář Plzně Petr Bolek. V úvodním utkání skupiny Evropské ligy s AS Řím musel na poslední chvíli zastoupit zraněnou jedničku Matúše Kozáčika a doma pomohl k remíze 1:1. Při svém nejlepším zákroku večera proti Edinu Džekovi měl dvaatřicetiletý fotbalista podle svých slov i štěstí.
16.09. | Aktuality | 13 komentářů

Ztratili jsme hlavu, nechápal De Boer šokující prohru s Hapoelem

Trenér Frank de Boer těžko vstřebával nečekanou porážku Interu Milán v domácím utkání s izraelským outsiderem Hapoelem Beer Ševa na úvod skupinové fáze Evropské ligy. Výsledek 0:2 byl pro něj nepochopitelný, protože podle něj měli jeho svěřenci zápas pod kontrolou.
16.09. | Aktuality | 34 komentářů

Koukal jsem s otevřenou pusou, řekl pohárový debutant Sáček

Poprvé nastoupil za Spartu v pohárech a hned v Anglii na hřišti Southamptonu, navíc jen pár dní před dvacátými narozeninami. Jedinou kaňkou tak pro záložníka Michala Sáčka byla prohra 0:3, kterou letenský celek vstoupil do základní skupiny Evropské ligy.
16.09. | Aktuality | 119 komentářů

Baroš skóroval i ve třetím zápase skupiny Evropské ligy

Útočník Milan Baroš v dnešním utkání Liberce proti domácímu Karabachu udržel svou skvělou bilanci ve skupinové fázi Evropské ligy. Bývalý reprezentační kanonýr nastoupil v základní části této soutěže potřetí a potřetí skóroval. Slovanu to stačilo na remízu 2:2, neboť v 93. minutě inkasoval vyrovnávací gól.
16.09. | Aktuality | 11 komentářů

Bakoš: Zbývající zápasy ukážou, jakou má remíza s AS Řím hodnotu

Slovenský útočník Marek Bakoš zařídil Plzni gólem domácí remízu 1:1 s AS Řím, kterou však nepřeceňuje. Až zbývající zápasy ve skupině Evropské ligy podle třiatřicetiletého kanonýra ukážou, jakou bude mít pro Viktorii cenu bod s italským favoritem.
15.09. | Aktuality | 4 komentáře
20.09. Athletic přišel o De Marcose
Na čtyři až šest týdnů musí na fotbal zapomenout Óscar De Marcos, fotbalista baskického Athleticu si ze souboje s Valencií (2:1) odnesl zraněný kotník. (marca.com)
16.09. Man Utd vytvořil smutný rekord
Manchester United si včera v Rotterdamu stanovil jeden nechvalný rekord. Jeho porážka s Feyenoordem byla už čtvrtou po sobě jdoucí venkovní v evropských pohárech, což se dosud Red Devils ještě nikdy nestalo. (telegraph.co.uk)
16.09. Tielemans na marodce Anderlechtu
Anderlechtu bude několik týdnů chybět Youri Tielemans. Mladý záložník si ze včerejšího utkání Evropské ligy s Qäbälou (3:1) odnesl zraněný kotník. (lequipe.fr)
16.09. Evropská liga - ideální sestava
Ideální sestava prvního kola Evropské ligy podle UEFA: Steele (Panathinaikos) - Miguel Vítor (Olympiakos), Tiago Pinto (Osmanlispor), Kongolo (Feyenoord), Baba Rahman (Schalke) - Bailey (Genk), Medunjanin (Maccabi), A. Grünwald (Austria) - Giuliano (Zenit Petrohrad), Austin (Southampton), Defrel (Sassuolo). (sport1.de)
16.09. Wuytens po gólu skončil v bezvědomí
Hráči Alkmaaru a s nimi celý stadion si ve čtvrtečním utkání Evropské ligy s Dundalkem prožili minuty hrůzy. Místo aby se v 60. minutě hráči nizozemského týmu radovali z gólu na 1:0, strachovali se o zdravotní stav autora branky Stijna Wuytense. Šestadvacetiletý belgický záložník se těsně poté, co hlavou poslal míč do sítě, tvrdě srazil s vybíhajícím brankářem irského týmu Garym Rogersem a zůstal bezvládně ležet na trávníku. Při střetu ztratil vědomí a k sobě přišel až po několikaminutovém ošetření před zraky vyděšených spoluhráčů. Hřiště opustil na nosítkách a s těžkým otřesem mozku byl převezen do nemocnice, podle posledních informací je ale v pořádku. "Bylo to děsivé. Když jsem viděl, jak hekticky všichni reagují, měl jsem opravdu strach," řekl Ben Rienstra, který Wuytense na hřišti nahradil. Někteří spoluhráči se během vynucené pauzy modlili, další neskrývali pláč. "Ta panika na celém stadionu byla hmatatelná," řekl domácí trenér John van den Brom. (ČTK)
15.09. Evropská liga - výsledky (2)
Výsledky druhé várky dnešních utkání Evropské ligy: Braga - Gent 1:1 (24. Pinto - 6. Miličević), Inter - Hapoel Beer Sheva 0:2 (54. Vítor, 69. Buzaglo), Konyaspor - Šachtar 0:1 (76. Ferreyra), Nice - Schalke 0:1 (75. Baba), Osmanlispor - Steaua 2:0 (64. z penalty Diabaté, 74. Umar), Panathinaikos - Ajax 1:2 (5. Berg - 34. Traoré, 67. Riedewald), PAOK - Fiorentina 0:0, Salzburg - Krasnodar 0:1 (37. Joaozinho), Southampton - Sparta 3:0 (5. z penalty a 27. Austin, 90+2. Rodriguez), Standard Lutych - Celta Vigo 1:1 (3. Dossevi - 13. Rossi), Villarreal - Curych 2:1 (28. Pato, 45+1. J. Dos Santos - 2. Sadiku).
15.09. Spalletti: Hráli jsme docela dobře
AS Řím se proti Plzni ujal brzkého vedení, nakonec však odjel na Apeninský poloostrov pouze s bodem za remízu 1:1. "Hráli jsme docela dobře, sice jsme na to šli pomalu, ale snažili jsme se zvýšit intenzitu hry a otočit zápas v náš prospěch. Bohužel se to nepovedlo. Hráli jsme pod naše možnosti, myslel jsem, že když změním sestavu, uvidíme něco nového a lepšího - to, co bychom měli hrát. Není to vina nějaké morálky nebo fyzičky, je to vina všech v týmu," prohlásil kouč italského celku Luciano Spalletti. (ČTK)
15.09. Sparta o poločase prohrává v Southamptonu
Poločasový výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Southampton - Sparta 2:0 (5. z penalty a 27. Austin).
15.09. Sparta nastoupí s Costou na stoperu
Základní sestava pražské Sparty pro dnešní utkání Evropské ligy na hřišti Southamptonu: Koubek - Holek, Costa, M. Kadlec - Frýdek, Vácha - Karavajev, Sáček, Šural - V. Kadlec, Juliš.
15.09. Evropská liga - výsledky (1)
Výsledky první várky dnešních zápasů Evropské ligy: Alkmaar - Dundalk 1:1 (61. Wuytens - 89. Kilduff), Anderlecht - Qäbälä 3:1 (14. Teodorczyk, 41. vlastní Santos, 77. Capel - 20. Dabo), APOEL - Astana 2:1 (74. Oliveira, 87. De Camargo - 45+1. Maksimović), Astra - Austria 2:3 (18. Alibec, 74. Sapunaru - 16. z penalty Holzhauser, 33. Friesenbichler, 58. Grünwald), Feyenoord - Manchester United 1:0 (79. Vilhena), Maccabi Tel Aviv - Zenit Petrohrad 3:4 (26. a 70. Medunjanin, 50. Kjartansson - 77. Kokorin, 84. Mak, 86. Giuliano, 90+2. Djordjević), Mainz - Saint-Étienne 1:1 (57. Bungert - 88. Berić), Plzeň - AS Řím 1:1 (11. Bakoš - 3. z penalty Perotti), Rapid Vídeň - Genk 3:2 (51. Schwab, 59. Joelinton, 60. vlastní Colley - 29. a 90. z penalty Bailey), Sassuolo - Bilbao 3:0 (60. Lirola, 75. Defrel, 82. Politano), Young Boys - Olympiakos 0:1 (42. Cambiasso), Zorja - Fenerbahçe 1:1 (52. Grechyškin - 90+6. Kjaer).