Pořád je to otevřené, řekl Limberský po remíze v Bělehradu

Přestože hráči Plzně ve čtvrtek uhráli v Bělehradu nadějnou remízu 1:1, obránce David Limberský považuje dvojzápas druhého kola Evropské ligy za stále otevřený. Levý bek Viktorie byl nadšený z atmosféry na stadionu Partizanu i spontánního potlesku od horkokrevných domácích fanoušků.
16.02. | Aktuality | 2 komentáře

Řezník gólem v Bělehradu oslavil narození dcery i jubilejní zápas

Obránce Radim Řezník gólem na hřišti Partizanu Bělehrad zařídil plzeňským fotbalistům cennou remízu 1:1. Ve čtvrtečním úvodním zápase druhého kola Evropské ligy tak stylově oslavil narození dcery i své jubilejní 50. pohárové utkání.
16.02. | Aktuality | 5 komentářů

Vrba: Remíza 1:1 z Bělehradu je pro nás hodně zavazující

Plzeňský trenér Pavel Vrba bere remízu 1:1 ze hřiště Partizanu Bělehrad jako zavazující výsledek a doufá, že Viktoria si v domácí odvetě pohlídá postup do osmifinále Evropské ligy. Bývalý reprezentační kouč ale připustil, že hlavně první poločas čtvrtečního duelu druhého kola nesehráli Západočeši dobře.
16.02. | Aktuality | 29 komentářů

Evropská liga: Souhrn prvních zápasů prvního kola vyřazovací fáze

Plzeň si ze hřiště Partizanu odváží nadějnou remízu 1:1. RB Lispko překvapilo Neapol a před domácí odvetou má slibně nakročeno k postupu, vysoké výhry na soupeřových hřištích si zapsaly rovněž Atlético Madrid, Bilbao, Arsenal a AC Milán. Dortmund otočil zápas s Atalantou Bergamo, uspěly rovněž Marseille nebo Lyon...
15.02. | Komentáře a souhrny | 88 komentářů

Plzeň na úvod druhého kola EL v Bělehradu zachránila remízu

Hráči Plzně vstoupili do druhého kola Evropské ligy nadějnou remízou 1:1 na stadionu Partizanu Bělehrad. Zápas před bouřlivou kulisou v 58. minutě gólově otevřel Léandre Tawamba, ale v 81. minutě vyrovnal Radim Řezník. Odveta ve Štruncových sadech je na programu za týden.
15.02. | Komentáře a souhrny | 390 komentářů

EL: Preview zápasů prvního kola vyřazovací fáze

Hlavní porcí zápasů dnes pokračuje první kolo vyřazovací fáze Evropské ligy a atraktivní zápas bude k vidění v Neapoli, kam zavítá RB Lipsko. Dortmund vyhrál dva zápasy v řadě a lepšící se formu hodlá potvrdit i proti Atalantě, Lyon se poprvé střetne s Villarrealem...
15.02. | Previews | 76 komentářů

Vrba: Partizan je stejně těžký jako Neapol v roce 2013

Trenér Plzně Pavel Vrba považuje Partizan za mimořádně silného soupeře. Před čtvrtečním zápasem 2. kola Evropské ligy srbského mistra přirovnal například k Neapoli, kterou Viktoria vyřadila ve stejné fázi soutěže před pěti lety.
14.02. | Aktuality | 56 komentářů

Hruška o Partizanu: Bouřlivá atmosféra je pro fotbalistu nejlepší

Brankář Aleš Hruška se hodně těší na očekávanou bouřlivou atmosféru na stadionu Partizanu Bělehrad, kde plzeňští hráči ve čtvrtek zahájí druhé kolo Evropské ligy. Dvaatřicetiletý gólman věří, že od trenéra Pavla Vrby dostane šanci stejně jako v celé podzimní fázi soutěže.
14.02. | Aktuality | 12 komentářů

Plzeň kvůli počasí nemůže trénovat na stadionu Partizanu

Plzeňští hráči před čtvrtečním úvodním zápasem druhého kola Evropské ligy v Bělehradu nemohou trénovat na hlavním stadionu Partizanu. Trávník byl kvůli klimatickým podmínkám a hrozbě podmáčení zakryt plachtou. Svěřenci Pavla Vrby se budou netradičně připravovat v tréninkovém centru srbského klubu.
14.02. | Aktuality | 3 komentáře

Hejda: V Bělehradu nechceme bláznit a hrát nahoru dolů

Plzeňští podle obránce Lukáše Hejdy nechtějí na stadionu Partizanu hrát s rychlým bělehradským soupeřem příliš otevřenou partii. Západočeši by ve čtvrtečním úvodním utkání druhého kola Evropské ligy rádi vstřelili gól a k tomu ideálně udrželi i čisté konto.
14.02. | Aktuality | 6 komentářů
18:16 Lucas Hernández má zdravotní problémy
Atlético Madrid porazilo 2:0 Athletic, stínem z jeho pohledu je ale jedno zranění. O poločasové přestávce zůstal v kabině obránce Lucas Hernández, který má zraněné stehno a čeká ho podrobné vyšetření. (marca.com)
16.02. Zenit stanovil neslavný rekord Evropské ligy
Zenit Petrohrad včera prohrál 0:1 na půdě Celticu a v domácí odvetě bude mít co dohánět. Ruský klub se navíc neslavně zapsal do historie Evropské ligy, v jejím playoff odehrál už devátý venkovní zápas a hned osm z nich prohrál, tolik porážek venku ještě nikdo nezaznamenal. (sport-express.ru)
16.02. Evropská liga - ideální sestava
Ideální sestava prvních zápasů vyřazovací fáze Evropské ligy: Ospina (Arsenal) - Monreal (Arsenal,) Lainer (Salzburg), Chambers (Arsenal), Lucas (Atlético) - Schürrle (Dortmund), M. Fernandes (Lokomotiv), B. Fernandes (Sporting), McGregor (Celtic) - Werner (RB Lipsko), Batshuayi (Dortmund). (uefa.com)
16.02. Celtic ukončil dlouhé čekání na domácí výhru
Celtic včera porazil Zenit Petrohrad a konečně vyhrál pohárový zápas na vlastním trávníku. V rámci hlavní fáze Ligy mistrů či Evropské ligy se skotský celek radoval poprvé od října 2014, tehdy z Glasgow odjížděla s prázdnou Astra Giurgiu. (sport-express.ru)
16.02. Skënderbeu Korça dostane další trest
Skënderbeu Korça v sezoně 2015/2016 ovlivňoval zápasy albánské ligy a loni v létě mu za to byl odebrán mistrovský titul, nyní klub čeká další trest. Udělí mu ho UEFA, jednat se bude o pokutu jeden milion eur a zákaz působení v evropských pohárech na deset let. (sport-express.ru)
16.02. Batshuayi novým rekordmanem BVB
Borussia Dortmund během zimní přestávky přišla o Pierre-Emericka Aubameyanga, fanoušci však nemusejí smutnit, neboť ho zatím více než dostatečně zastupuje Michy Batshuayi. Posila z Chelsea včera dvěma brankami pomohla žlutočerné družině otočit úvodní zápas prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy a celkem má ve třech zápasech na kontě pět gólů, což se zatím nikomu ještě nepodařilo. (sport1.de)
15.02. Uhráli jsme solidní výsledek, řekl Vrba
Plzeň dokázala v úvodním utkání prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy na hřišti Partizanu srovnat stav na 1:1 a do domácí odvety si přiváží nadějný výsledek. "Uhráli jsme velice solidní výsledek. Dát gól venku a odvézt si remízu, to je pozitivní. Začátek ukázal, že teprve začíná jaro. Bylo to více opatrné, protože jsme hráli soutěžní utkání po dlouhé době a hráli jsme na to, abychom doma měli šanci postoupit. Ale pak jsme zlepšili mezihru a vyrovnali jsme. Druhý poločas byl daleko lepší než ten první. Takže jsme spokojeni, ale odveta bude stále hodně těžká," řekl po zápase kouč Pavel Vrba. (ČTK)
15.02. Evropská liga - výsledky (2)
Výsledky dnešní první várky úvodních zápasů prvního kola vyřazovací části EL: AEK Atény - Dynamo Kyjev 1:1 (80. Ajdarević - 19. Cyhankov), Celtic - Zenit Petrohrad 1:0 (78. McGregor), Kodaň - Atlético Madrid 1:4 (15. Fischer - 21. Ñíguez, 37. Gameiro, 71. Griezmann, 77. Vitolo), FCSB - Lazio 1:0 (29. Gnohéré), Lyon - Villarreal 3:1 (46. Ndombele, 49. Fekir, 82. Depay - 63. Fornals), Neapol - RB Lipsko 1:3 (52. Ounas - 61. a 90+3. Werner, 74. Bruma), Partizan - Plzeň 1:1 (58. Tawamba - 81. Řezník).
15.02. Plzeň hraje po poločase bez branek
Poločasový výsledek dnešního úvodního zápasu prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy: Partizan - Plzeň 0:0.
15.02. Evropská liga - výsledky (1)
Výsledky dnešní první várky úvodních zápasů prvního kola vyřazovací části EL: Dortmund - Atalanta 3:2 (30. Schürrle, 65. a 90+1. Batshuayi - 51. a 56. Iličić), Ludogorec - AC Milán 0:3 (45. Cutrone, 64. z penalty Rodríguez, 90+2. Borini), Marseille - Braga 3:0 (4. a 69. Germain, 74. Thauvin), Nice - Lokomotiv 2:3 (4. a 28. z penalty Balotelli - 45. z penalty, 69. a 77. Fernandes), Ötersunds - Arsenal 0:3 (13. Monreal, 24. vlastní Papagiannopoulos, 58. Özil), Real Sociedad - Salzburg 2:2 (57. Odriozola, 80. Januzaj - 27. vlastní Oyarzabal, 90+4. Minamino), Spartak Moskva - Bilbao 1:3 (60. Adriano - 22. a 39. Aduriz, 45+1. Rico).