FC Barcelona Španělsko - FC Barcelona - Zprávy

Další články

Souboj gigantů bude k vidění v Madridu. Atlético vyzve Barcelonu

Absolutním vyvrcholením a šlágrem devětadvacátého kola bude duel třetího a čtvrtého celku, tedy madridského Atlética, které bude hájit domácí půdu a katalánské Barcelony, která bude jistě chtít zopakovat výkon z posledního vzájemného střetnutí. Obě mužstva v sezóně zatím také pojí fakt, že jejich výkony přeci jen zůstaly trochu za očekáváním, a to jak v lize, tak v domácím poháru. Mimo to jsou ale velmi úspěšná v letošním ročníku Ligy mistrů.

Barceloně vyšla sázka na mladíky, debutant Cubarsí dostal cenu pro muže zápasu

Barcelonští poprvé po čtyřech letech postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů a trenér Xavi Hernández byl rád, že v odvetě proti Neapoli (3:1) namíchal dobře fungující mix zkušených hráčů s mladíky.

Barca za asistence Raphinhy došla po čtyřech letech do čtvrtfinále Ligy mistrů

Barcelona porazila v odvetě osmifinále Ligy mistrů Neapol 3:1 a díky nerozhodnému výsledku z prvního zápasu postoupila poprvé od roku 2020 do čtvrtfinále. Katalánci zasadili soupeři dvojitý úder v rozmezí 15. a 17. minuty, kdy přetavili dvě asistence Raphinhy v rozhodující náskok. Na straně hostů, vedených koučem slovenské reprezentace Francescem Calzonou, i přes následné snížení zavládl smutek, protože Partenopei nezopakovali loňskou jízdu mezi nejlepších osm mužstev soutěže.

Duel kanonýrů pokračuje. Bude se radovat ostrostřelec Barcelony? Nebo Neapole?

Plichtou skočil v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů nejen souboj Neapole s Barcelonou, ale také duel dvou vyhlášených kanonýrů. Victor Osimhen i Robert Lewandowski se před třemi týdny prosadili na Apeninském poloostrově jednou. Budou klíčovými postavami i v odvetě? A který ze sledovaných mužů se zaraduje z postupu do čtvrtfinále soutěže?

Cancelo se usadil v Barceloně. Chtěl bych zůstat, doufá obránce

Barcelona si před uzavřením letního přestupového okna vypůjčila Joãa Cancela, jehož budoucnost ale zůstává nejasná, protože smlouva kmenového hráče Manchesteru City neobsahuje opci. Portugalský reprezentant nicméně věří, že zůstane v Katalánsku.

Ter Stegen odchytal 400. zápas za Barcelonu. Je to vzor v šatně i na hřišti, chválí Xavi německého brankáře

Barcelona v páteční předehrávce LaLigy zdolala Mallorcu, k čemuž čistým kontem pomohl Marc-André ter Stegen. Německý reprezentant mohl mít dvojitý důvod k radosti, neboť to byl jeho jubilejní 400. soutěžní start mezi třemi tyčemi Blaugranas.

Distancovaný Xavi byl v utkání s Mallorkou svědkem dalšího zranění i parády Yamala

Hráči Barcelony se po domácí výhře 1:0 nad Mallorkou ve 28. kole LaLigy posunuli v tabulce na druhou příčku. Disciplinárním trestem postižený Xavi měl kvůli řadě zranění problém se skládáním základní sestavy, i tak ale Blaugranas dostali už ve 24. minutě ideální možnost ke skórování. Ilkay Gündogan však nabídnutou penaltou pohrdl, předcházející faul navíc později donutil střídat Raphinhu. Favorit se tak dočkal gólu až v závěrečné třetině hry, kdy se famózním obstřelem do levé šibenice prosadil mladík Lamine Yamal.

Mallorca si po Gironě hodlá vyšlápnout i na Barcelonu

Tradiční páteční předehrávky LaLigy se tentokrát zúčastní Barcelona a Mallorca. Domácí se na Estadi Olimpic Lluis Companys představí takto brzo proto, že v příštím týdnu sehrají odvetné utkání s Neapolí. A budou chtít vytvořit tlak na první dva týmy tabulky, zatímco hosté by se rádi odpíchli trochu dál od sestupové propasti.

Barcelonu nadále kosí zranění: De Jong a Pedri vypadnou ze sestavy

Barcelona včera pouze remizovala na půdě Athleticu, čímž zřejmě definitivně přišla o šanci, aby se zapojila do boje o titul, navíc ztratila Frenkieho de Jonga a Pedriho. Zmíněná dvojice kvůli zdravotním potížím střídala ještě před přestávkou a podle španělských médií budou shodně mimo hru několik týdnů.

Barcelona odjela ze hřiště dominantního Bilbaa s bodem a rozšířenou marodkou

Utkání 27. kola LaLigy mezi domácím Bilbaem a Barcelonou skončilo remízou 0:0. Diváky zvedl ze sedaček pouze Joao Cancelo, jenž se po půlhodině hry neúspěšně pokoušel přelobovat brankáře z velké dálky. Starosti katalánskému kouči Xavimu přidělala před důležitou odvetou v Lize mistrů s Neapolí především zranění Frenkieho de Jonga a Pedriho, kteří museli střídat již během prvního poločasu. I bez nich ale dokázala Barca jako první tým od konce října bodovat na půdě Basků.

V souboji třetího s pátým zavítá do Bilbaa Barcelona

Čerstvý pohárový finalista Athletic Club se v nedělním večerním šlágru sedmadvacátého kola španělské LaLigy utká s mistrem z Barcelony. Mezi oběma soupeři je v tuto chvíli osm bodů, "Los Leones” jsou v lize pátí a bojují o účast v Lize mistrů, Barcelona je o dvě příčky výše a snaží se opět dotáhnout na katalánského rivala Gironu, která v minulém kole po delší době zvítězila.

Barcelona po dlouhé době prožila zápas bez nervů a zařadila se za Real Madrid

Hráči Barcelony ovládli ve 26. kole LaLigy duel s Getafe jasným výsledkem 4:0 a poskočili na druhé místo tabulky o pět bodů za Bílý balet. Katalánci měli od úvodních minut utkání plně ve svých rukou, když se po úprku za obranu prosadil Raphinha. Záhy po změně stran využil dobré pozice uvnitř vápna Joao Félix a na debaklu soupeře se podílel teprve svým druhým zásahem v ročníku i Frenkie de Jong.

Barcelona chce navázat na povedený výkon v Neapoli proti Getafe

V době, kdy ve Španělsku zavládl po požáru obytného domu ve Valencii smutek a úvodní sobotní utkání bylo odloženo, se ve čtvrt na pět rozehraje zápas mezi Barcelonou a Getafe. Domácí se v posledních duelech potýkají se špatnou obranou, ostatně třicet čtyři obdržených gólů, to je stejná vizitka, jakou má i soupeř, který je v tabulce desátý.

Nebylo to špatné, je ale před námi spousta práce, uvedl Calzona

Trenér Francesco Calzona po své středeční premiéře na lavičce Neapole ocenil, že jeho noví svěřenci dokázali v úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně zareagovat na inkasovaný gól a po zlepšeném výkonu v poslední půlhodině uhrát remízu 1:1. Podle pětapadesátiletého kouče, který zároveň vede slovenskou reprezentaci, udělal italský tým krok vpřed, ale stále je před ním hodně práce.