CAF - Africký pohár národů - zprávy

 

Velké ohlédnutí za Africkým pohárem národů 2017

Pravidelné zpravodajství k APN 2017 končí. V posledním článku se budeme věnovat shrnutí celého turnaje, nejlepším hráčům, překvapením i zklamáním, zajímavým trenérským tahům, a v neposlední řadě i nejhezčím brankám. Kdo nás v Gabonu během uplynulých tří týdnů nejvíce zaujal a proč?  
07.02.2017 | Názory a komentáře | 63 komentářů
 

Burkina Faso o MS zabojuje bez kapitána Kaborého, který se loučí

Burkina Faso letos na Africkém poháru vyválčila skvělý bronz a její generál Charles Kaboré se už na dalším APN z vlastního rozhodnutí neobjeví. Zanedlouho 29letý kapitán národního týmu uzavře reprezentační kariéru po více než 10 letech...  
07.02.2017 | Aktuality | 13 komentářů
 

Africký zápisník XVIII. aneb Egypťané siani neškrtli

Kamerun slaví svůj pátý triumf na Africkém poháru v dějinách a jedná se bezesporu o ten nejpřekvapivější ze všech. Naproti tomu egyptská šňůra 24 turnajových zápasů bez porážky končí v ten nejméně vhodný okamžik, a to navíc skrze menší kolaps - ztrátu vedení a obrat skóre z 0:1 na 2:1...  
06.02.2017 | Názory a komentáře | 104 komentářů
 

Bassogog nejlepším hráčem APN, Ngadeu se vešel do all-stars

Snový turnaj za sebou má jednadvacetileté pravé křídlo Christian Bassogog. Ten ještě na podzim 2015 působil ve čtvrté zámořské soutěži, pak si ho v dánském Aalborgu vyhlédl současný kouč Kamerunu Hugo Broos a nyní si autor semifinálové branky do sítě Ghany odnáší z Afrického poháru cenu pro nejužitečnějšího hráče...  
06.02.2017 | Aktuality | 118 komentářů
 

Aboubakar hrdinou, nečekané africké zlato slaví Kamerun

Patnáct let čekali kamerunští lvi na vysněný kontinentální titul a nyní se konečně dočkali. Na favorizovaný Egypt zůstalo stříbro, přestože šel po gólu Elnenyho do vedení. Kamerunu dokonale vyšla střídání, legendárního El Hadaryho překonali Nicolas N’Koulou a v závěru Vincent Aboubakar. Svěřenci Huga Broose vrátili Egypťanům finálovou porážku z roku 2008.  
05.02.2017 | Komentáře a souhrny | 135 komentářů
 

Broos změnil atmosféru kolem Kamerunu a myslí na důchod

Měl to být nejslabší kamerunský výběr v historii Afrického poháru, vedený 64letým Hugem Broosem s úspěchy pouze z domácí belgické ligy. Místo toho se Nepřemožitelní lvi v Gabonu protlačili až do finále, v němž dnes zabojují o ztracenou slávu s obdobně naladěným Egyptem...  
05.02.2017 | Aktuality | 10 komentářů
 

Cúper dnes hodlá zlomit finálové prokletí, jeho Egypt je favoritem

Málokdo mohl takové spojení předvídat, když se na jaře 2015 Héctor Cúper ujal kormidla egyptské reprezentace, přesto pouto argentinského kouče s arabským národním týmem Faraonům přineslo poměrně nečekanou účast ve finále Afrického poháru, kterého se Egypt předtím třikrát ani neúčastnil...  
05.02.2017 | Aktuality | 12 komentářů
 

Africký zápisník XVII. aneb Hlavně se zase nepřeprAtsuj

A tak nám tedy Ghana do puntíku potvrdila pověst afrického Arsenalu - tolik finišů uvnitř první čtyřky, a přece jen minimum toho, čím byste se chtěli ve vší vážnosti chlubit. Naopak Burkina Faso sbírá druhý kov během pěti let, a tak se s ní definitivně musí začít počítat...  
05.02.2017 | Názory a komentáře | 254 komentářů
 

Grant po Africkém poháru skončí na lavičce Ghany

Ghana bude hledat nového kormidelníka. Na lavičce afrického mužstva po probíhajícím Africkém poháru národů, kde "Černé hvězdy" budou hrát ještě o třetí místo, skončí kormidelník Avram Grant...  
04.02.2017 | Aktuality | 13 komentářů
 

APN v cílové rovince: Sedm věcí, na které se zaměřit v bojích o medaile

Z Afrického poháru národů 2017 zbývá odehrát poslední dva zápasy: zklamaná Ghana si to rozdá už dnes večer s Burkinou Faso o bronz, v neděli pak favorizovaný Egypt změří ve finále síly s outsiderem z Kamerunu. Které faktory budou hrát v rozdělování medailí klíčovou roli?  
04.02.2017 | Názory a komentáře | 24 komentářů
15.02.2017 Giresse je prý v Mali v nebezpečí
Prezident fotbalového svazu Mali Boubacar Diarra varoval reprezentačního trenéra Alaina Giresse, aby už raději do země nejezdil. Diarra uvedl, že se nemůže po neúspěchu na nedávném mistrovství Afriky zaručit za koučovu bezpečnost. "Riskuje, že ho už na letišti v Bamaku napadnou nosiči kufrů," řekl šéf svazu Diarra podle francouzského listu L'Équipe. Mistr Evropy z roku 1984 Giresse dovedl v roce 2012 Mali na africkém šampionátu ke třetímu místu, letos v Gabonu s ním ale vypadl už v základní skupině. Smlouvu má čtyřiašedesátiletý Francouz do listopadu. (ČTK)
09.02.2017 Zimbabwe se poohlédne po trenérovi
Ačkoliv sám kouč reprezentace Zimbabwe Callisto Pasuwa po skončení Afrického poháru otočil a vzal zpátky své rozhodnutí rezignovat, národní tým přeci jen dál nepovede poté, co trenérův kontrakt zrušila samotná zimbabwská fotbalová asociace. (soccer24.co.zw)
06.02.2017 Kaboré se rozloučil s reprezentací
Burkina Faso letos na Africkém poháru vyválčila skvělý bronz a její generál Charles Kaboré se už na dalším APN z vlastního rozhodnutí neobjeví. Zanedlouho 29letý kapitán národního týmu uzavře reprezentační kariéru po celých 10 letech. (kawowo.com)
06.02.2017 Bassogog nejužitečnějším hráčem APN
Prvním Kameruncem s cenou pro nejužitečnějšího hráče Afrického poháru od roku 2002 a triumfu Rigoberta Songa se včera stal křídelník Christian Bassogog. Jednadvacetiletý křídelník byl oceněn za sérii energických výkonů i gól v semifinále proti Ghaně. (kingfut.com)
06.02.2017 Mám ze svého týmu radost, řekl Broos
Kamerun otočil utkání s Egyptem a opanoval Africký pohár národů. "Mám ze svého mužstva velkou radost. Nejsou to jenom spoluhráči, ale také přátelé. Stále je však u nás velký prostor na zlepšení," řekl po vítězství belgický trenér Hugo Broos. (ČTK)
05.02.2017 Kamerun ovládl Africký pohár národů
Výsledek finále Afrického šampionátu: Egypt - Kamerun 1:2 (22. Elneny - 60. N'Koulou, 89. Aboubakar).
05.02.2017 Kamerunu se zranil obránce Teikeu
Adolphe Teikeu odehrál z finálového utkání na Africkém šampionátu proti Egyptu pouze úvodních třicet minut, načež musel nuceně ze hřiště. Obránce Kamerunu zradil stehenní sval, uvolněné místo na trávníku posléze zaujal Nicolas N'Koulou. (lequipe.fr)
04.02.2017 Ghana na APN bez medaile
Výsledek dnešního zápasu o bronz z Afrického poháru: Burkina Faso - Ghana 1:0 (89. Alain Traoré).
04.02.2017 Hegazy se před finále zranil
Další velkou ztrátu nejspíš na cestě za kontinentálním titulem registrují Egypťané. Klíčový stoper Ahmed Hegazy si prý na tréninku před finále s Kamerunem přivodil úraz a jeho šance na start jsou odhadovány na pouhých 10 procent. (kingfut.com)
04.02.2017 V Port-Gentil se nemusí hrát
Notoricky známý trávník v Port-Gentil celý Africký pohár trápil veškeré aktéry a trápí i nadále, tentokrát dokonce samotné pořadatele: po hustém dešti a mnoha vytvořených kalužích se uvažuje o odvolání zápasu o třetí místo mezi Burkinou Faso a Ghanou. (kwesesports.com)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
04.02.
Burkina Faso - Ghana
1:0
05.02.
Egypt - Kamerun
1:2
Všechny zápasy
Následující zápasy
nenalezeny žádné zápasy