CAF - Africký pohár národů 2017 - účastníci

Ghana

 

Africký zápisník VIII. aneb Egypt nevede žádný Cúperman, ale zatím to stačí

Po Senegalu jsme se na Poháru dočkali dalšího čtvrtfinalisty - Ghana ale, na rozdíl od Lvů z Terangy, do play-off spíše proklopýtala po těsné výhře 1:0 nad Mali. Také v druhém zápase rozhodoval jediný gól; teprve v 89. minutě ho vstřelil Egypťan Said a poslal tak bojující Uganďany předčasně domů.  
DNES | Názory a komentáře | 21 komentářů
 

Ghana ve zbytku APN kvůli úrazu kolena nevyužije Babu Rahmana

Velkou ránu utrpěla ghanská výprava hned ve svém prvním utkání na Africkém poháru národů. Baba Rahman si v něm otočil koleno a dnes bylo potvrzeno, že si přetrhl přední zkřížený vaz, takže se ho zbytek turnaje týkat rozhodně nebude. Dost možná si v této sezoně nekopne ani za Schalke...  
19.01. | Aktuality | 8 komentářů
 

Africký zápisník IV. aneb Nedám góla, nevyhrayew

Pouze jeden tým včera dokázal skórovat, a to navíc jen díky penaltě Andrého Dede Ayewa. Aby toho nebylo málo, otřesný trávník v Port-Gentil si navíc vyžádal hned tři zranění, jedno z nich ovšem dalo průchod očekávanému rekordu dějin afrických šampionátů...  
18.01. | Názory a komentáře | 52 komentářů
 

Africký pohár národů 2017 - preview skupiny D

Poslední skupina D na letošním Poháru nabídne střet čtyř týmů s různými ambicemi: Ghaňané touží (konečně) po zlatu, Egypťané se chtějí opět etablovat coby kontinentální mocnost, Malijci prochází generační obměnou a Uganda plánuje překvapit z pozice outsidera.  
17.01. | Názory a komentáře | 81 komentářů
 

Ghana zřejmě přijde o Asamoaha, ten prý hodlá zůstat v Turíně

Velkou stálicí ghanských výběrů na předešlých Afrických pohárech národů byl aktuálně 28letý univerzál Kwadwo Asamoah. Nadcházející kontinentální svátek v Gabonu však má představovat už druhou výjimku z pravidla: zkušený levák prý nechce uspěchat rekonvalescenci po dalším úrazu kolena a radši v lednu vynechá už druhé APN v řadě...  
24.12.2016 | Aktuality | 60 komentářů
21.01. Asamoah Gyan ghanským rekordmanem
Asamoah Gyan, který na Africkém poháru národů debutoval roku 2008, se dnes trefil do sítě Mali a stal se nejlepším ghanským střelcem v dějinách šampionátu, když osmým gólem vyrovnal Oseie Kofiho. Zároveň se trefil už na šestém po sobě jdoucím APN. (africanfootball.com)
21.01. Babovi hrozí předčasný konec sezóny
Předčasný konec sezóny by mohl potkat Abdula Rahmana Babu. Ghanský reprezentant, jenž z Chelsea hostuje v Schalke, si ze zápasu Afrického poháru národů s Ugandou (1:0) vážně poranil kolenní vazy, načež se nyní v Londýně podrobí detailnímu vyšetření, které určí přesnou délku absence. (transfermarkt.de)
19.01. Baba Rahman už Ghaně nepomůže
Velkou ránu utrpěla ghanská výprava hned ve svém prvním utkání na Africkém poháru národů. Baba Rahman si v něm otočil koleno a dnes bylo potvrzeno, že si přetrhl přední zkřížený vaz, takže se ho zbytek turnaje týkat rozhodně nebude. (kingfut.com)
05.01. Kwarasey si na APN nezachytá
Na poslední chvíli musel Avram Grant provést změnu na choulostivém postu v nominaci Ghany na Africký pohár. Brankářská jednička Adam Kwarasey během přípravného kempu vážně onemocněl, a tak ho musel nahradit Fatau Dauda, který už s APN rovněž má své bohaté zkušenosti. (ghanasoccernet.com)
02.01. Schalke bez Baby a Tekpeteye
Abdul Rahman Baba a Bernard Tekpetey zřejmě nebudou od začátku ledna k dispozici Schalke. Zmíněná dvojice byla nominována do předběžného výběru Ghany pro nadcházející Africký pohár národů. (transfermarkt.de)
24.12.2016 Alfred Duncan zpátky v tréninku
Velkého povzbuzení se dostalo ghanské reprezentaci: záložník Sassuola Joseph Alfred Duncan sice kvůli úrazu kotníku vynechal předešlé tři týdny, teď je ale opět zpátky v tréninkovém procesu a měl by být připraven odcestovat do Gabonu k Africkému poháru. (ghanasoccernet.com)
24.12.2016 Kwadwo Asamoah se prý omluvil z APN
Velkou stálicí ghanských výběrů na předešlých Afrických pohárech národů byl aktuálně 28letý univerzál Kwadwo Asamoah. Nadcházející kontinentální svátek v Gabonu však má představovat už druhou výjimku z pravidla: zkušený levák prý nechce uspěchat rekonvalescenci po dalším úrazu kolena a radši v lednu vynechá už druhé APN v řadě. (ghanasoccernet.com)
Další expres zprávy
Poslední zápas
21.01.Ghana - Mali1:0
Další zápas
25.01.
20:00
Egypt - Ghanainfo
Tabulka - skupina D
 TýmZB
1.Ghana26
2.Egypt24
3.Mali21
4.Uganda20
Střelci
 HráčGóly
1.André Ayew1
 Asamoah Gyan1
Statistiky týmu