CAF - Africký pohár národů 2017 - účastníci

Zimbabwe

 

Africký zápisník X. aneb Kde nic, tunis - vyřazení Alžírska neM'bolhi

Kdybychom chtěli být dramatičtí, mohli bychom zkonstatovat, že vývoj skupiny A nás připravil o největší hvězdu Bundesligy, zatímco vývoj skupiny B nás obral o bývalou největší hvězdu Premier League. Africký pohár takto znovu potvrdil, že pro slavné individuality nemá příliš pochopení, neboť postupují dva mančafty, které opravdu vypadají jako kolektivy...  
24.01.2017 | Názory a komentáře | 65 komentářů
 

Africký zápisník VI. aneb Senegal pálí, kdy se mu zamané

Včera Africký pohár národů poznal svého prvního čtvrtfinalistu, když si vstupenku do další fáze s předstihem zajistil Senegal, ale také nejspíš své první velké zklamání. Od Alžírska taženého africkým fotbalistou roku Riyadem Mahrezem se letos čekaly velké věci, teď to ale vypadá na konec ve skupině...  
20.01.2017 | Názory a komentáře | 78 komentářů
 

Africký zápisník II. aneb Tunis pálených šancí

Největší jména se zatím na tomto Africkém poháru národů prosazují jedna radost: po Aubameyangovi se trefili také Mané s Mahrezem. Senegalec z penalty de facto rozhodl už v 10. minutě, protože Tunisané celý druhý poločas strávili nehorázným pálením vyložených šancí, alžírský tahoun potom pro změnu dvěma zásahy uchránil svou zemi od ryzí ostudy...  
16.01.2017 | Názory a komentáře | 22 komentářů
 

Africký pohár národů 2017 - preview skupiny B

Obligátní "skupina smrti" na nadcházejícím Poháru nabídne souboj tří týmů, které se s klidem mohou počítat mezi medailové kandidáty. Alžírsko, papírově největší favorit na zlato, se v severoafrickém derby střetne s Tuniskem; velký respekt ale budí i Senegal v čele s rozjetým Sadiem Maném. Peloton skupiny B doplňuje nevyzpytatelné Zimbabwe.  
13.01.2017 | Názory a komentáře | 152 komentářů
09.02.2017 Zimbabwe se poohlédne po trenérovi
Ačkoliv sám kouč reprezentace Zimbabwe Callisto Pasuwa po skončení Afrického poháru otočil a vzal zpátky své rozhodnutí rezignovat, národní tým přeci jen dál nepovede poté, co trenérův kontrakt zrušila samotná zimbabwská fotbalová asociace. (soccer24.co.zw)
26.01.2017 Katsande se rozloučil s reprezentací
Zimbabwský záložník a kapitán Willard Katsande si v čerstvých 31 letech užil svůj první Africký pohár národů v kariéře a další již nezažije. Sám fotbalista Kaizer Chiefs se ihned po vyřazení svého týmu rozhodl dát prostor mladším borcům. (soccer24.co.zw)
15.01.2017 Zimbabwe s alternativními dresy
Zimbabwe dnes vstoupí do Afrického poháru národů v duelu s Alžírskem, činit tak ale bude v náhradní sadě dresů. Ty pravé od společnosti Mafro dosud do Gabonu nedorazily. (africanfootball.com)
07.01.2017 Zimbabwská výprava zůstává v Harare
Již dnes ráno mělo Zimbabwe zahájit přípravu na Africký pohár národů odletem do Kamerunu, kde se má v úterý utkat v generálce s tamním výběrem, místo toho se ale situace komplikuje. Tým pro dnešek zůstal v Harare a pokračuje v dohadách o dlužené peníze z kvalifikace i o bonusy za každý zápas APN. Reprezentanti požadují pět tisíc dolarů, svaz nabízí jen polovinu. (bbc.com)
Další expres zprávy
Poslední zápas
23.01.Zimbabwe - Tunisko2:4
Další zápas
nenalezen žádný zápas
Tabulka - skupina B
 TýmZB
1.Senegal37
2.Tunisko36
3.Alžírsko32
4.Zimbabwe31