CAF - Africký pohár národů 2017 - účastníci

DR Kongo

 

Africký zápisník VII. aneb Další sloní DRCnutí na cestě za obhajobou

Po Alžírsku má na kahánku také další favorit velké části zasvěcených pozorovatelů - obhájci titulu z Pobřeží Slonoviny opět nepřesvědčili, s DR Kongo uhráli jenom remízu po dvojím dotahování, a o postup se v přímém pikantním souboji utkají s Marokem, vedeným bývalým koučem Hervém Renardem...  
VČERA | Názory a komentáře | 52 komentářů
 

Africký zápisník III. aneb Křeček v bílé košili

Už je to dávno, co jsme viděli Hervého Renarda takhle rozčíleného - jako toho prskajícího křečka. Za poslední prohrou jeho týmu na Africkém poháru národů bychom se museli vydat až do dávného roku 2010, kdy se Zambií nestačil na Kamerun. Tehdy prý za vše mohla světle modrá košile; nyní byla poskvrněna už i ta tradiční bílá...  
17.01. | Názory a komentáře | 16 komentářů
 

Africký pohár národů 2017 - preview skupiny C

Skupinu C na letošním Poháru národů definují hlavně dvě věci: velké množství zraněných hvězd a skvělé trenérské souboje. Pobřeží slonoviny obhajuje kontinentální zlato a mezi největší favority patří i letos; zastavit se jej pokusí Maroko a Demokratická republika Kongo, zatímco Togo bude doufat v podobný zázrak jako před čtyřmi lety.  
16.01. | Názory a komentáře | 107 komentářů
13.01. Výprava DR Kongo bojkotovala trénink
Den před začátkem Afrického poháru národů se vynechávala tréninková jednotka v táboře Demokratické republiky Kongo. Důvodem jsou nadále nevyplacené bonusy za třetí místo na předloňském APN. (bbc.com)
02.01. Afobe odmítl start na africkém šampionátu
Demokratické republice Kongo na letošním africkém šampionátu nepomůže Benik Afobe. Útočník Bournemouthu před dvěma měsíci přijal občanství této země, nakonec se ovšem rozhodl zůstat v Anglii a upřednostnil klubové povinnosti. (skysports.com)
Další expres zprávy
Poslední zápas
20.01.Pobř. slonoviny - DR Kongo2:2
Další zápas
24.01.
20:00
Togo - DR Kongoinfo
Tabulka - skupina C
 TýmZB
1.DR Kongo24
2.Maroko23
3.Pobřeží slonoviny22
4.Togo21