CAF - Africký pohár národů 2017 - účastníci

Alžírsko

 

Africký zápisník VI. aneb Senegal pálí, kdy se mu zamané

Včera Africký pohár národů poznal svého prvního čtvrtfinalistu, když si vstupenku do další fáze s předstihem zajistil Senegal, ale také nejspíš své první velké zklamání. Od Alžírska taženého africkým fotbalistou roku Riyadem Mahrezem se letos čekaly velké věci, teď to ale vypadá na konec ve skupině...  
VČERA | Názory a komentáře | 67 komentářů
 

Africký zápisník II. aneb Tunis pálených šancí

Největší jména se zatím na tomto Africkém poháru národů prosazují jedna radost: po Aubameyangovi se trefili také Mané s Mahrezem. Senegalec z penalty de facto rozhodl už v 10. minutě, protože Tunisané celý druhý poločas strávili nehorázným pálením vyložených šancí, alžírský tahoun potom pro změnu dvěma zásahy uchránil svou zemi od ryzí ostudy...  
16.01. | Názory a komentáře | 22 komentářů
 

Africký pohár národů 2017 - preview skupiny B

Obligátní "skupina smrti" na nadcházejícím Poháru nabídne souboj tří týmů, které se s klidem mohou počítat mezi medailové kandidáty. Alžírsko, papírově největší favorit na zlato, se v severoafrickém derby střetne s Tuniskem; velký respekt ale budí i Senegal v čele s rozjetým Sadiem Maném. Peloton skupiny B doplňuje nevyzpytatelné Zimbabwe.  
13.01. | Názory a komentáře | 152 komentářů
 

Alžírsko registruje velkou ztrátu, na APN necestuje Taïder

Pouhý den před odletem do Gabonu utrpělo velkou ránu ambiciózní Alžírsko. To na Africkém poháru národů nebude moci využít služeb zkušeného záložníka Saphira Taïdera, se kterým se napevno počítalo do středové záložní trojice. Jméno náhrady zatím nebylo oznámeno...  
11.01. | Aktuality | 41 komentářů
 

Leekens se vrací na sever Afriky, po Tunisku povede Alžírsko

Bývalý trenér belgické reprezentace Georges Leekens povede fotbalisty Alžírska. Angažmá získal jen dva dny poté, co byl odvolán z lavičky Lokerenu. Sedmašedesátiletý kouč působil u alžírské reprezentace už v roce 2003, kdy po šesti měsících z rodinných důvodů funkci složil.  
28.10.2016 | Aktuality | 10 komentářů
11.01. Alžírsko přišlo o Taidera
Rami Bensebaïni sice podle všeho vážně zraněný není, jeho kolega z alžírské výpravy Saphir Taïder ovšem kvůli úrazu kolene z dnešního tréninku na Africký pohár v Gabonu může zapomenout. Alžírsko by ještě závěrem mohlo povolat náhradu třeba v Sofianem Feghoulim. (lagazettedufennec.com)
01.01. Alžírsko bez Medjaniho a Feghouliho
Carl Medjani a Sofiane Feghouli nebudou k dispozici Alžírsku na Africkém poháru národů. Kouč Georges Leekens překvapivě dvojici dlouholetých opor na blížící se turnaj nenominoval, naopak vzal nováčky Mokhtara Belkhitera a Mohameda Benyahiau. (transfermarkt.de)
13.12.2016 Alžírsko se musí obejít bez Boudebouze
Ryan Boudebouz nebude k dispozici Alžírsku na Africkém poháru národů. Důvodem absence záložníka Montpellieru je zraněné koleno, se kterým musí podstoupit operaci. (lequipe.fr)
21.10.2016 Wilmots popírá kontakt s alžírským svazem
Marc Wilmots se měl dle některých spekulací již dnes stát novým trenérem Alžírska, on sám ale belgickým novinářům již včera prozradil, že se s nikým dosud nespojil. Bývalý lodivod belgické reprezentace dříve popíral také zvěsti o práci pro Wolfsburg, zatímco Alžířané by se mohli obrátit na Rollanda Courbise, který má být jejich plánem B. (dh.be)
Další expres zprávy
Poslední zápas
19.01.Alžírsko - Tunisko1:2
Další zápas
23.01.
20:00
Senegal - Alžírskoinfo
Tabulka - skupina B
 TýmZB
1.Senegal26
2.Tunisko23
3.Alžírsko21
4.Zimbabwe21
Střelci
 HráčGóly
1.Riyad Mahrez2
2.Sofiane Hanni1
Statistiky týmu