CAF - Africký pohár národů 2017 - účastníci

Pobřeží slonoviny

 

Africký zápisník XI. aneb Sloni, seri-ously?

Neúspěšná obhajoba na Africkém poháru samozřejmě není ničím výjimečným - Egypt s Nigérií se na příští turnaje ani nekvalifikovaly, Zambie vypadla hned ve skupině. Nyní post-renardovská kocovina potkala také Pobřeží Slonoviny, a to kuriózně v přímé konfrontaci se samotným panem Úspěšným...  
24.01.2017 | Názory a komentáře | 61 komentářů
 

Africký zápisník VII. aneb Další sloní DRCnutí na cestě za obhajobou

Po Alžírsku má na kahánku také další favorit velké části zasvěcených pozorovatelů - obhájci titulu z Pobřeží Slonoviny opět nepřesvědčili, s DR Kongo uhráli jenom remízu po dvojím dotahování, a o postup se v přímém pikantním souboji utkají s Marokem, vedeným bývalým koučem Hervém Renardem...  
21.01.2017 | Názory a komentáře | 53 komentářů
 

Africký zápisník III. aneb Křeček v bílé košili

Už je to dávno, co jsme viděli Hervého Renarda takhle rozčíleného - jako toho prskajícího křečka. Za poslední prohrou jeho týmu na Africkém poháru národů bychom se museli vydat až do dávného roku 2010, kdy se Zambií nestačil na Kamerun. Tehdy prý za vše mohla světle modrá košile; nyní byla poskvrněna už i ta tradiční bílá...  
17.01.2017 | Názory a komentáře | 16 komentářů
 

Africký pohár národů 2017 - preview skupiny C

Skupinu C na letošním Poháru národů definují hlavně dvě věci: velké množství zraněných hvězd a skvělé trenérské souboje. Pobřeží slonoviny obhajuje kontinentální zlato a mezi největší favority patří i letos; zastavit se jej pokusí Maroko a Demokratická republika Kongo, zatímco Togo bude doufat v podobný zázrak jako před čtyřmi lety.  
16.01.2017 | Názory a komentáře | 107 komentářů
 

Palace v lednu přijde o Zahu, ten přešel k Pobřeží Slonoviny

Wilfried Zaha si sice před časem připsal dva nesoutěžní starty za Anglii, dál už ale bude reprezentovat pouze Pobřeží Slonoviny. Včera toto rozhodnutí křídelníka Crystal Palace potvrdila fotbalová asociace africké země, kde se Zaha před čtyřiadvaceti lety narodil...  
28.11.2016 | Aktuality | 237 komentářů
 

Zraněný Gervinho bude chybět "Slonům" na mistrovství Afriky

Kapitán Pobřeží slonoviny Gervinho se podrobil operaci přetržených zkřížených vazů v koleni a bude až šest měsíců mimo hru. Devětadvacetiletý útočník čínského týmu Hebei Fortune se tak nezúčastní lednového mistrovství Afriky v Gabonu, na němž budou "Sloni" obhajovat loňský triumf.  
21.11.2016 | Aktuality | 6 komentářů
29.12.2016 Hertha bude několik týdnů bez Kaloua
Salomon Kalou nebude po většinu ledna a možná ještě část února k dispozici Hertě. Reprezentant Pobřeží slonoviny byl koučem Michelem Dussuyerem nominovaný na Africký pohár národů. (sport1.de)
28.12.2016 Zaha nechybí v nominaci Pobřeží Slonoviny
Wilfried Zaha se teprve před pár týdny uvázal Pobřeží Slonoviny místo Anglie, okamžitě by si ale mohl zahrát na Africkém poháru národů. Trenér Michel Dussuyer ho dnes zařadil na předběžný 24členný seznam nominovaných hráčů. Na listině nechybí ani Simon Deli ze Slavie. (croydonadvertiser.co.uk)
28.11.2016 Zaha potvrdil sloní příslušnost
Wilfried Zaha si sice před časem připsal dva nesoutěžní starty za Anglii, dál už ale bude reprezentovat pouze Pobřeží Slonoviny. Křídelník Crystal Palace to včera potvrdil na sociální síti fotkou s oranžovým dresem po boku svého otce, prezidenta fotbalové asociace Pobřeží Slonoviny a trenéra Michela Dussuyera. (dailymail.co.uk)
25.10.2016 Gervinho přijde o Africký pohár národů
Nešťastně končí sezona v klubu Hebei China Fortune pro Gervinha. Útočník z Pobřeží slonoviny si vážně poškodil kolenní vazy a ačkoli čínská strana zatím neodhalila délku absence, je už nyní jisté, že někdejší fotbalista Arsenalu či AS Řím přijde o africký šampionát 2017. (sport-express.ru)
Další expres zprávy
Poslední zápas
24.01.Maroko - Pobř. slonoviny1:0
Další zápas
nenalezen žádný zápas
Tabulka - skupina C
 TýmZB
1.DR Kongo37
2.Maroko36
3.Pobřeží slonoviny32
4.Togo31
Střelci
 HráčGóly
1.Serey Dié1
 Wilfried Bony1
Statistiky týmu