CAF - Africký pohár národů 2017 - účastníci

Uganda

 

Africký zápisník XII. aneb Z Egypta zase Salah suverenita

V Africe včera skončily zápasy skupinové fáze Poháru; dosavadní sedmičku potvrzených čtvrtfinalistů doplnili Egypťané, kteří ve skupině D porazili dosud vedoucí Ghanu 1:0 a přeskočili ji na prvním místě. Do postupové hry mohlo ještě promluvit i Mali, to by ale nesmělo s ugandským outsiderem pouze remizovat 1:1.  
26.01.2017 | Názory a komentáře | 9 komentářů
 

Africký zápisník VIII. aneb Egypt nevede žádný Cúperman, ale zatím to stačí

Po Senegalu jsme se na Poháru dočkali dalšího čtvrtfinalisty - Ghana ale, na rozdíl od Lvů z Terangy, do play-off spíše proklopýtala po těsné výhře 1:0 nad Mali. Také v druhém zápase rozhodoval jediný gól; teprve v 89. minutě ho vstřelil Egypťan Said a poslal tak bojující Uganďany předčasně domů.  
22.01.2017 | Názory a komentáře | 44 komentářů
 

Africký zápisník IV. aneb Nedám góla, nevyhrayew

Pouze jeden tým včera dokázal skórovat, a to navíc jen díky penaltě Andrého Dede Ayewa. Aby toho nebylo málo, otřesný trávník v Port-Gentil si navíc vyžádal hned tři zranění, jedno z nich ovšem dalo průchod očekávanému rekordu dějin afrických šampionátů...  
18.01.2017 | Názory a komentáře | 52 komentářů
 

Africký pohár národů 2017 - preview skupiny D

Poslední skupina D na letošním Poháru nabídne střet čtyř týmů s různými ambicemi: Ghaňané touží (konečně) po zlatu, Egypťané se chtějí opět etablovat coby kontinentální mocnost, Malijci prochází generační obměnou a Uganda plánuje překvapit z pozice outsidera.  
17.01.2017 | Názory a komentáře | 84 komentářů
 

Na Africký pohár se v lednu po dlouhých 38 letech vrátí Uganda

Kompletní sada šestnácti účastníků lednového Afrického poháru národů v Gabonu je známá po včerejších kvalifikačních utkáních. Dalšího srazu kontinentální elity se nebudou účastnit šampioni z roku 2013 z Nigérie ani Jihoafrická republika, naopak po delší době se na APN vrací zástupci Ugandy či Zimbabwe...  
05.09.2016 | Aktuality | 81 komentářů
17.11.2016 Micho z Ugandy neutíká
Milutin Sredojević, známý jako Micho, dostal Ugandu po dlouhých letech na nadcházející Africký pohár a s takovou sladkou vidinou prý odmítal i několik lákavých nabídek. V rozhovoru pro BBC dnes muž, který je právě spojován s prací pro JAR, nekonkrétně uvedl, že mělo jít o čtyři jiné africké týmy. (bbc.co.uk)
04.09.2016 Uganda se vrací na Africký pohár
Africký pohár 2017 se bude týkat i Ugandy, která se na sraz kontinentální elity vrací po dlouhých 28 letech. Naposledy si roku 1978 východoafrická země dokráčela pro stříbrné medaile, potom se jí ale dlouho nedařilo kvalifikovat. Nyní má Uganda i navzdory dnešní výhře Burkiny Faso nad Botswanou jistotu postupu z druhé příčky.
Další expres zprávy
Poslední zápas
25.01.Uganda - Mali1:1
Další zápas
nenalezen žádný zápas
Tabulka - skupina D
 TýmZB
1.Egypt37
2.Ghana36
3.Mali32
4.Uganda31
Střelci
 HráčGóly
1.Faruku Miya1
Statistiky týmu