CAF - Africký pohár národů 2017 - účastníci

Kamerun

 

Africký zápisník I. aneb Burkina vyfasovala bod, jako všichni ostatní

Pokud si ještě dnes vzpomenete na první kolo minulého Afrického poháru národů, důvodem nejspíš bude podezřelé množství remíz 1:1, kterých se napříč všemi skupinami urodilo rovnou pět. Letošní ročník ovšem roku 2015 ihned zpočátku vyhlásil válku: se stejným výsledkem se rozešly Gabon s Guineou-Bissau i Burkina Faso s Kamerunem...  
15.01. | Názory a komentáře | 13 komentářů
 

Africký pohár národů 2017 - preview skupiny A

Už v sobotu 14. ledna odstartuje v Gabonu v pořadí 31. ročník Afrického poháru národů - je tedy nejvyšší čas spustit pravidelný zpravodajský seriál. V následujících čtyřech dnech najdete na Eurofotbalu detailní preview všech zúčastněných týmů. Začínáme skupinou A, kde se domácí utkají s Kamerunem, Burkinou Fasou a Guineou-Bissau...  
10.01. | Názory a komentáře | 189 komentářů
 

Matip vynechá Africký pohár, chce se soustředit na Liverpool

Joël Matip se po svém přesídlení z Gelsenkirchenu pomalu etabluje v zadních řadách Liverpoolu a prohlubování svého významu pro Reds se bude nerušeně věnovat i v lednu a únoru, když včera definitivně potvrdil, že odmítne případnou pozvánku na Africký pohár národů...  
10.12.2016 | Aktuality | 114 komentářů
05.01. Kamerun bez Chejdoua a Bedima
Aurélien Chedjou a Henri Bedimo necestují s Kamerunem na Africký pohár národů. Prvně jmenovaného kouč Hugo Broos vynechal kvůli nejisté budoucnosti s Galatasarayem Istanbul, zatímco obránce Marseille se do nominace nevešel kvůli nedávnému zranění kolene. (lequipe.fr)
03.01. Choupo-Moting končí v reprezentaci
Jednu nepříjemnost musí řešit kamerunská reprezentace, své působení v národním týmu ukončil Eric Maxim Choupo-Moting. 27letý útočník Schalke figuroval v nominaci na blížící se africký šampionát, místo turnaje v Gabonu se ale chce kvalitně připravit na druhou polovinu sezony, v níž se bude německý celek snažit napravit dojem po nepovedeném podzimu. (espnfc.com)
21.12.2016 Nyom rovněž odmítl pozvánku na APN
Allan Nyom je dalším z řady kamerunských fotbalistů, kteří hodlají v lednu zůstat na místě a upřednostnit svou klubovou kariéru před tou reprezentační. Nyom se plánuje soustředit na to, aby se dál etabloval ve West Bromwichi, kam přestoupil teprve letos v létě. (thescore.com)
18.12.2016 Zambo odmítl pozvánku na APN
Joël Matip není jediným fotbalistou, který nehodlá s kamerunskou výpravou cestovat do Gabonu k Africkému poháru národů. Pozvánku odmítl také záložník Marseille André-Frank Zambo Anguissa. (afrik-foot.com)
13.12.2016 Ngadeu i Matip v nominaci Kamerunu
V předběžné 35-členné nominaci Kamerunu na Africký pohár národů se nachází i Joël Matip, ačkoliv obránce Liverpoolu nedávno zformuloval plán dát přednost programu s Liverpoolem. V širším výběru nechybí také současná opora Slavie Michael Ngadeu, ačkoliv na seznamu figuruje jako obránce, zatímco český divák ho zná primárně jako defenzivní štít. (bbc.com)
09.12.2016 Matip vynechá africký šampionát
Joël Matip podle posledních zpráv zůstane v lednu v Liverpoolu a bude nadále k dispozici svému klubu. Defenzivně laděný kamerunský fotbalista upřednostní klubové povinnosti před africkým šampionátem, který bude od 14. ledna do 5. února pořádat Gabon. (football365.com)
Další expres zprávy
Poslední zápas
14.01.Burkina Faso - Kamerun1:1
Další zápas
18.01.
20:00
Kamerun - Guinea Bissauinfo
Tabulka - skupina A
 TýmZB
1.Gabon11
 Burkina Faso11
 Kamerun11
 Guinea Bissau11
Střelci
 HráčGóly
1.Benjamin Moukandjo1
Statistiky týmu