CAF - Africký pohár národů 2017 - účastníci

Mali

 

Africký zápisník XII. aneb Z Egypta zase Salah suverenita

V Africe včera skončily zápasy skupinové fáze Poháru; dosavadní sedmičku potvrzených čtvrtfinalistů doplnili Egypťané, kteří ve skupině D porazili dosud vedoucí Ghanu 1:0 a přeskočili ji na prvním místě. Do postupové hry mohlo ještě promluvit i Mali, to by ale nesmělo s ugandským outsiderem pouze remizovat 1:1.  
26.01.2017 | Názory a komentáře | 9 komentářů
 

Africký zápisník VIII. aneb Egypt nevede žádný Cúperman, ale zatím to stačí

Po Senegalu jsme se na Poháru dočkali dalšího čtvrtfinalisty - Ghana ale, na rozdíl od Lvů z Terangy, do play-off spíše proklopýtala po těsné výhře 1:0 nad Mali. Také v druhém zápase rozhodoval jediný gól; teprve v 89. minutě ho vstřelil Egypťan Said a poslal tak bojující Uganďany předčasně domů.  
22.01.2017 | Názory a komentáře | 44 komentářů
 

Africký zápisník IV. aneb Nedám góla, nevyhrayew

Pouze jeden tým včera dokázal skórovat, a to navíc jen díky penaltě Andrého Dede Ayewa. Aby toho nebylo málo, otřesný trávník v Port-Gentil si navíc vyžádal hned tři zranění, jedno z nich ovšem dalo průchod očekávanému rekordu dějin afrických šampionátů...  
18.01.2017 | Názory a komentáře | 52 komentářů
 

Africký pohár národů 2017 - preview skupiny D

Poslední skupina D na letošním Poháru nabídne střet čtyř týmů s různými ambicemi: Ghaňané touží (konečně) po zlatu, Egypťané se chtějí opět etablovat coby kontinentální mocnost, Malijci prochází generační obměnou a Uganda plánuje překvapit z pozice outsidera.  
17.01.2017 | Názory a komentáře | 84 komentářů
15.02.2017 Giresse je prý v Mali v nebezpečí
Prezident fotbalového svazu Mali Boubacar Diarra varoval reprezentačního trenéra Alaina Giresse, aby už raději do země nejezdil. Diarra uvedl, že se nemůže po neúspěchu na nedávném mistrovství Afriky zaručit za koučovu bezpečnost. "Riskuje, že ho už na letišti v Bamaku napadnou nosiči kufrů," řekl šéf svazu Diarra podle francouzského listu L'Équipe. Mistr Evropy z roku 1984 Giresse dovedl v roce 2012 Mali na africkém šampionátu ke třetímu místu, letos v Gabonu s ním ale vypadl už v základní skupině. Smlouvu má čtyřiašedesátiletý Francouz do listopadu. (ČTK)
Další expres zprávy
Poslední zápas
25.01.Uganda - Mali1:1
Další zápas
nenalezen žádný zápas
Tabulka - skupina D
 TýmZB
1.Egypt37
2.Ghana36
3.Mali32
4.Uganda31
Střelci
 HráčGóly
1.Yves Bissouma1
Statistiky týmu