07.12.2013 16:00 CET
3 : 2
(1:1)

Další přestřelku Chelsea nezvládla, Stoke podlehla 2:3

Hazard byl neviditelný, z mrtvých vstal Schürrle. Němcův skvělý výkon ověnčený dvěma góly však Chelsea nestačil. Nezvykle často inkasující celek nezvládl klíčové momenty v utkání na půdě Stoke City a z Britannia Stadium odjíždí po porážce 3:2 bez bodu.

Už v páté minutě se aktivní Schürrle chopil míče, potáhl jej po pravé straně a zpětnou přihrávkou oslovil Ramirese. Více starostí než brankář domácích však měli příznivci za Begovićovou svatyní. Bosenský gólman se míče nedotkl ani v minutě desáté, tentokrát ale z jiného důvodu. Mikel přihrál André Schürrlemu, ten si dobrým driblingem lehce pohrál s Shawcrossem a navzdory skluzujícímu Whelanovi otevřel levačkou skóre.

Chelsea byla v prvním poločase jasně lepší týmem. Gólem mohly skončit i pokusy Maty a Ramirese, jenže Španěl byl v zakončení málo důrazný a Brazilec pro změnu mířil znovu nad. Potters si za celou první půli vyprodukovali jednu jedinou příležitost, jež se navíc ani za šanci považovat nedá. Rohový kop dopadl tak nějak k nohám Petera Crouche, který využil zmateného výběhu Petra Čecha a mezi jeho nohama vyrovnal. Úvodní dějství, které příliš nenadchlo, tak skončilo remízou.

Patrně si však hráči obou týmů v kabinách píchli něco do žil, jelikož úvod druhého poločasu byl dechberoucí. Už pět minut po obrátce zmrazil hostující fanoušky Stephen Ireland, který zakroutil přihrávku od Walterse tak přesně, že se od tyčky odrazil do brány Petra Čecha. Vedení však Stoke vydrželo asi tři minuty. Na druhé straně totiž po Matově přímáku odkopl Crouch míč jen na hranici vápna k Schürrlemu a ten opět svojí slabší nohou vyrovnal.

Na německém křídelníkovi byla vidět obrovská chuť, čemuž se ani nedá divit, jelikož po nastoupil v základní sestavě po pěti ligových zápasech. V nich navíc střídal jen třikrát a dvakrát z toho na méně než deset minut. Více než měsíční půst mohl ukončit dokonce hattrickem, jeho další pokus bohužel trefil jen břevno. Apetit potvrdil i vzápětí, ovšem tentokrát jeho rána postrádala razanci a Begović ji pohodlně sebral ze země.

Stoke se znovu do šance dostal až dvacet minut po přestávce, ale stálo to za to. Crouch dostal vysoký míč na zem a přiťukl jej Irelandovi, jenž ale v obrovské šanci vysoko přestřelil. Velkou šanci na rozhodnutí měl deset minut před koncem Frank Lampard. Přímý kop těsně za vápnem ale kopl po zemi na stranu Begoviće, jenž tak neměl s jeho střelou sebemenší potíž.

Rozhodnutí vyrovnaného duelu přinesla jeho poslední minuta. Samuel Eto’o potvrdil svoji absolutní zbytečnost na hřišti, svůj dvacetiminutový propadák korunoval ztrátou míče při protiútoku Blues, jehož následkem byl brejk Stoke. Brilantně vyřešenou akci proměnil ve zlatý gól Assaidi, jenž po pouhých čtyřech minutách na hřišti krátkou kličkou ošálil Ivanoviće a fantastickou ranou nedal Čechovi sebemenší šanci.

Autor: Marek Ustohal