09.11.2013 16:00 CET
4 : 1
(3:0)

Southampton v nebývalé přestřelce porazil Hull a je třetí

Poprvé letos v utkání Southamptonu padly více dvě branky. Saints ovládli první poločas, ve kterém třemi góly rozhodli o vítězství. Hvězdou utkání se byl Rickie Lambert, který na dva góly přihrál a třetí z penalty vsítil sám.

Už po čtvrt hodině šli favorité do vedení. Nathaniel Clyne odcentroval z pravé strany, Lambert vyhrál hlavičkový souboj a Morgan Schneiderlin rovněž hlavou nasměroval Southampton do zaslouženého vedení. Pět minut nato měl zvýšení na hlavě Rodriguez, ale na míč nedoskočil ideálně.

2:0 to tak bylo až po půlhodině hry, kdy Adama Lallanu sestřelil v rohu šestnáctky Harper. Rickie Lambert si s jasnou záležitostí poradil po svém. Oba dva si role vyměnili do poločasu jednou, ačkoli při třetí brance měl 99 procent zásluh jen Lallana. Po přihrávce od reprezentačního útočníka prošel sólem mezi čtyřmi hráči a z úhlu překonal gólmana Hullu.

Po změně stran se Hull dostal do kontaktu, když Wanyama chyboval a po Livermorově příhře na Sagba zakončil útočník přesně. Poslední slovo přesto měli domácí, když se prosadil střídajíví Davis. Záložník se zmocnil míče po centru Clyna a chladnokrevně uzavřel skóre na 4:1.

Autor: Marek Ustohal