07.04.2013 16:00 CET
2 : 1
(0:1)

Chelsea šťastně porazila Sunderland a je znovu třetí

Někdy zkrátka musí pomoct štěstí. Chelsea si vybrala jeden ze špatných dnů a když si Azpilicueta vstřelil vlastní gól do šatny, bylo na Stamford Bridge velmi ponuro. Naštěstí pro domácí vrátil okamžitě po změně stran Kilgallon a za dalších deset minut opět šťastnou tečí rozhodl Branislav Ivanović. Chelsea je tak znovu třetí, Sunderland naopak regulérně bojuje o udržení.

Di Caniovi premiéra v Premier League zhořkla, Ital se tak jen zařadil do pětice manažerů, kteří při první duelu na elitní scéně přijeli na Stamford Bridge a nevyhráli. Nebyl přitom od bodů daleko, Sunderland po šťastném vlastním gólu Chelsea byl velmi nahoře, jenže situace krátce po obrátce je vrátila zpátky na zem.

I první velkou příležitost si navíc připravili hráči Sunderlandu, jenže Johnsonovu točenou střelu mířící do branky vyhlavičkoval skvělý Luiz. Chelsea poprvé vystřelila na branku až po 26 minutách, Ramiresův pokus ale velmi starostí Mignoletovi nenadělal.

V dalším průběhu duelu už to vypadalo klasicky, Sunderland poctivě bránil, mířil si pro cenný bod a pouštěl se do ojedinělých brejků. Jenže v poslední minutě první půle to přišlo. Rohový kop tečoval na přední tyčce O’Shea a Cesar Azpilicueta si míč nešťastně srazil do vlastní sítě - 0:1 a Stamford Bridge oněmělo.

Naštěstí pro Chelsea se už ve druhé minutě druhého dějství vše srovnalo zase na startovní čáru. Fernando Torres, který v poločase vystřídal Dembu Ba, utekl v protiútoku Rosovi, předal balon Oscarovi, jenž si sice nepočínal ideálně, ale na několikrát odražený míč opět smolně narazil Kilgallon a kulatý nesmysl se pomalu doklouzal do branky - 1:1.

Rozhodující moment zápasu přišel v pětapadesáté minutě a znovu stálo při modrých chlapcích velké štěstí. Po rohu odhlavičkoval míč z vápna Wickham jen k Davidu Luizovi, brazilský stoper bez přemýšlení napálil balon na bránu a odraz od Ivanoviće zajistil míči směr přímo k tyči mimo dosah Mignoletových rukou - 2:1.

S další tečovanou střelou od Maty okolo šedesáté minuty už si Belgičan poradil, neprostřelil ho ani Oscar, jehož rána rozvlnila síť jen zboku. Jak tomu bývá proti slabším soupeřům na domácí půdě u Chelsea zvykem, s blížícím se koncem upadla koncentrace a Sunderland rostl. Černé kočky toho nicméně nevyužili, s ojedinělým nebezpečím si pak bez potíží poradil Čech.

Autor: Marek Ustohal