1 : 1
(1:1)
KC Stadium, Hull

Chelsea na KC Stadium pohořela a veze odtud pouhý bod

Chelsea zažila na KC Stadium velké zklamání, za což si však z velké části může jen ona sama. Duel s předposledním týmem tabulky totiž docela dobře vypustila a vinou premiérového zásahu Mouyokola dokonce prohrávala. Dosavadního lídra soutěže nakonec musel spasit přímý kop Drogby.

Chelsea vstoupila do utkání s nabuzenými Tygry poněkud nejistě. V první řadě zjišťovala, že hustým středem to zkrátka nepůjde, a v druhé řadě si zase osahala, že bez pohybu to taky nebude úplně ono. Hráči Hullu pro změnu makali, ale defenzíva soupeře na ně byla zatím až příliš dobře organizovaná. Fanoušci v ochozech se tedy mohli zahřát tak akorát vytrvalým bučením na hříšníka Terryho. A když už se na hřišti něco dělo, v pozoru musel být většinou domácí brankář. Ten také brzy krotil Lampardovu dalekonosnou střelu a po pěkném centru Ivanoviče měl velké štěstí, že mu Ballack odhlavičkoval míč přímo do náruče.

Spravedlnost a opravdu poctivá práce však přesto nezůstaly neodměněny. Pro jeden nevinný centr z rohu si totiž po půl hodině hry přes Ballacka doskočil Mouyokolo a už tak dostatečně topornou Chelsea zmrazil ještě více. Té ovšem stačil jeden Boatengův faul na Anelku zhruba dva kroky za vápnem a byla rázem zpátky v zápase. Navrátilec z Afriky Didier Drogba totiž zprava chytře obstřelil zeď a trefil přesně prostor u vzdálenější tyčky. Tigers sice ještě do přestávky stihli odpovědět, opět ze vzduchu, jenže Gardner číhající při standardce za modrou obrannou linií přestřelil.

Druhé dějství zpočátku přineslo o něco živější podívanou než to předchozí. Blues to však přesto roztočili, až když se blížil konec druhé třetiny zápasu. Svou nepatrnou převahu ale zvládli vyjádřit tak akorát Maloudovou přízemní střelou, kterou na bližší tyči vykryl Myhill. Menší tlak Chelsea pak postupně přešel ve výhodnější pozici domácích, kteří nabyli na jistotě zejména s příchodem Zakiho. V jednu chvíli měl dokonce Mouyokolo na své holohlavé lebce vedení pro svůj tým, přední tyčku však po dalším z centrů od rohového praporku těsně minul.

Během závěrečných patnácti minut šlo opravdu jen stěží rozlišit, kdo byl před zápasem pasován do role favorita. Dokonce by tehdy bylo nasnadě vyslovit jméno Hull, neboť právě borci v oranžovém hráli více v pohodě než věhlasný protivník. Na něm byla až příliš znát přítomná nervozita. Blues tak mohli být rádi alespoň za Sturridgeovu velmi nepříjemnou křižnou střelu z poslední minuty, s níž si Myhill poradil jen za pomoci skvělého reflexivního zákroku.

Autor: Tomáš Daníček