FR. LIGA – 20. KOLO: NIC NOVÉHO POD SLUNCEM

Ani po letošním úvodním kole nejvyšší francouzské fotbalové soutěže žádný zlom v pořadí: dvacetičlenný peloton uzavírají společně s nováčkem z Istres oba korsické celky, na špici se naopak vyhřívá duo dvou Olympiků. A to i přesto, že ve šlágru kola Lille trochu nečekaně podlehlo třetímu do party: Marseille.

FR. LIGA – 19. KOLO: TŘETÍ BOLFŮV GÓL

Letos naposledy se tento víkend šlo ve Francii na prvoligový fotbal. Hlavním magnetem byl střet dvou Olympiků: obhájce titulu, dosud neporažený a zaslouženě vedoucí Lyon se nakonec s ambiciózní Marseille rozešel smírně 1:1.

FR. LIGA – 18. KOLO: LYON VEDE UŽ JEN O TŘI BODY

Sedmý proti prvnímu anebo také souboj nejlepších obran šampionátu – remíza 0:0 mezi Bordeaux a Lyonem předzápasovou pozvánku plně potvrdila. Získaný bod je nicméně pro Olympique velmi důležitý, Girordins totiž doma ještě neprohráli a nedá se očekávat, že by někomu dovolili dobýt svou tvrz jménem Chaban-Delmas.

FR. LIGA – 17. KOLO: ISTRES KONEČNĚ VÍTĚZNÉ

Až v 17. kole nejvyšší francouzské soutěže se dočkalo prvního vítězství poslední Istres, které zdolalo v utkání sestupem ohrožených celků Bastii nejtěsnějším rozdílem 1:0. Provensálský klub se zároveň takto radoval poprvé v historii, jelikož mezi elitou v minulosti ještě nikdy nehrál.

FR. LIGA – 16. KOLO: LYON JISTÍ VEDENÍ

I v šestnáctém kole nejvyšší francouzské soutěže trvá neporazitelnost Lyonu. Olympique zdolal Auxerre 2:1 po dvou rychlých gólech Wiltorda a Juninha v prvním poločase. Hosté, za něž v obraně standardně nastoupil náš René Bolf, stačili přes mohutný finiš již jenom snížit v 67. minutě zásluhou Cheyroua.

FR. LIGA – 15. KOLO: LÍDŘI ZTRÁCELI

Celkům z čela tabulky se v 15. kole nejvyšší francouzské soutěže nedařilo, žádný z vedoucí pětky nezískal plný počet bodů, což umožnilo proniknout mezi ně týmům Sochaux a Bordeaux. Girordins zvítězili v prestižním střetnutí v Nantes 1:0 a posunuli se na pátou příčku, domácí "kanárci" se naopak nebezpečně přiblížili sestupovým vodám.

FR. LIGA – 14. KOLO: ZAVÁHÁNÍ LILLE

Ve 14. kole nejvyšší francouzské soutěže Lille doma pouze remizovalo s Monakem 1:1 a dva ztracené body znamenají zvýšení ztráty na vedoucí Lyon. Hosté šli do vedení přesnou střelou uruguayského štírka Chevantona ve 30. minutě.

FR. LIGA – 13. KOLO: VELKÉ DERBY PRO PSG

Posedmé za sebou porazil PSG svého velkého rivala, Olympique Marseille. Tentokráte 2:1 a to i přesto, že od dvacáté minuty hrál pouze v deseti, když byl za faul na bývalého miláčka pařížských tribun Fioreseho vyloučen obránce Armand.

FRANCIE – 12. KOLO: REMÍZOVÁ MÁNIE

O víkendu se v nejvyšší francouzské soutěži urodilo celkem šest remíz, z nichž rovných pět znělo výsledkem 1:1. Jinými slovy jen voda na mlýn vedoucí dvojice, Lyonu a Lille – oba celky totiž svá utkání, byť jen nejtěsnějším rozdílem, vyhrály a před pronásledovateli si proto vytvořily několikabodový odstup.

FRANCIE: PLAŠIL PROTI BOLFOVI NEHRÁL

Francouzská liga je vyrovnaná; pátý a osmnáctý celek tabulky dělí pouhopouhých deset bodů. Potvrdil to také pokračující souboj o první místo. Po delším tápání se vzpamatovalo Toulouse a hned to odneslo Lille, které tak kvůli porážce 0:1 kleslo na druhou příčku. Jediný gól zápasu zařídil dvě minuty před koncem Eduardo.

FR. LIGA – 10. KOLO: LYON NEBO LILLE?

Strhující souboj na dálku o první místo ve francouzské lize předvedli v desátém kole celky Lyonu a Lille. Obhájce titulu, který zároveň zůstává jediným neporaženým ve dvacítce Ligue 1, nejprve v pátek deklasoval loňského účastníka druhé nejvyšší soutěže Caen 4:0.

9. KOLO LIGUE 1: PLAŠIL SI KONEČNĚ ZAHRÁL

Pořadí v čele tabulky se měnilo po devátém kole nejvyšší francouzské soutěže. Na první místo se díky Moussilouově hlavičce přes zmateného Isakssona po hodině hry a vítězství 1:0 v Rennes vyhouplo Lille. S druhým Lyonem má sice stejný počet bodů, ale lepší skóre.

8. KOLO FR. LIGY: PSG KONEČNĚ VÍTĚZÍ

V souboji o první místo průběžného pořadí francouzské nejvyšší soutěže se utkali Lyon s Monakem. Zápas se vyznačoval neobyčejně vysokým nasazením a urputností, nejprve si určitý tlak vypracoval knížecí tým, v 60. minutě však musel pod sprchy Diego Perez, což zase posadilo na koně obhájce titulu.

EVROPSKÝ FOTBALOVÝ VÍKEND

Největší událostí uplynulého víkendu je zřejmě rezignace trenéra AS Řím Rudiho Völlera. Nevydržel špatné výkony svého týmu. Kromě AS v Itálii zaváhali i Juventus a Inter. V Anglii se "Top 3" asi dohodli, všichni vyhráli 1:0 na hřištích soupeřů, nezakopl ani Liverpool. Ve Španělsku se v čele usadily Valencia a Barcelona, Real opět prohrál...

7. KOLO FR. LIGY: PSG V SESTUPOVÉM PÁSMU

Dlouho se zdálo, že pro PSG skončí hořkokyselé období a v sedmém kole nejvyšší francouzské soutěže se konečně dočká vítězství. Ještě osm minut před koncem totiž jeho hráči vedli v Lens 2:0. Nakonec bylo všechno úplně jinak.