FR. LIGA – 13. KOLO: VELKÉ DERBY PRO PSG

21.11.2004, 15:19
Aktuality
Posedmé za sebou porazil PSG svého velkého rivala, Olympique Marseille. Tentokráte 2:1 a to i přesto, že od dvacáté minuty hrál pouze v deseti, když byl za faul na bývalého miláčka pařížských tribun Fioreseho vyloučen obránce Armand.

Domácí se však nepoložili a vytrvale podporování napěchovaným Parkem Princů rozhodli o vítězství krásnou střelou Paulety z 32. minuty a dělovkou náhradníka Cissého ze 70 minuty. Jediný úspěch hostí zaznamenal chvíli před přestávkou Battles ránou do horního růžku Letiziho branky. Utkání také provázel incident, když ještě před jeho začátkem asi padesát fanoušků PSG poškodilo autobus hostí.

Velmi šťastně zvítězil Lyon, hrající bez zraněných Coupeta, Juninha, Wiltorda a Cacapy, v Lens. Jediný gól v utkání si totiž domácí Bak a Itandie vsítili v 35. minutě sami, na druhou stranu obhájce titulu nepustil Racing do vážnějších šancí a průběh zápasu v poklidu kontroloval.

Druhé Lille, jediný tým schopný se suverénním Olympikem držet krok, si odvezlo tři body za výhru 2:0 na hřišti nováčka z Istres, který nadále zůstává poslední a jeho odstup se začíná pomalu ale jistě prohlubovat.

Dva body si naopak nechalo utéct solidně hrající Auxerre, když jen remizovalo v Nantes 1:1. Trenéra "kanárků" Loica Amisse rozlítilo především vyloučení Emerseho Faého: "Nemám ve zvyku kritizovat rozhodčí, avšak dnes pískal příliš často proti nám až se nabízí otázka, zda-li nebyl podplacen." Náš René Bolf odehrál v dresu hostí celý zápas.

Horší časy nastaly v Monaku a prezident knížecího klubu Michel Pastor hráčům poprvé vyhrožuje postihy. Vicemistr v posledních šesti kolech uhrál jen pět bodů a mizérii potvrdil i proti Ajacciu. Se slaboučkým korsickým týmem vydřel remízu 2:2, o výhru ho v poslední minutě připravil Ouadah. Záložník Jaroslav Plašil vystřídal do druhého poločasu Saviolu a patřil k lepším hráčům Déschampsovy jedenáctky.

Do skupinky pronásledovatelů vedoucí dvojice se propracovalo Sochaux, vítěz v 2:0 v Caen. Ilanova úvodní trefa z 18. minuty byla třítisící za dobu existence Sochaux mezi elitou.

Zadařilo se doposud předposlednímu Štrasburku, který překvapivě zdolal Bordeaux (1:0) a nováčkovi ze Saint-Etienne, vítězi nad Nice 2:1 brankou kanonýra Feindouna z poslední minuty.

Výsledky:
Saint-Etienne – Nice 2:1 (25. z penalty a 90. Feindouno – 29. Agali)
Bastia – Rennes 1:1 (39. Jau – 77. Kallstrom)
Caen – Sochaux 0:2 (17. Ilan, 66. Zairi)
Lens – Lyon 0:1 (35. Itandie vlastní)
Monako – Ajaccio 2:2 (38. Saviola, 79. Kallon z penalty – 16. Dzodič, 90. Ouadah)
Štrasburk - Bordeaux 1:0 (90. Pagis)
Toulouse – Méty 1:1 (38. Giresse – 83. Ribery)
Istres – Lille 0:2 (36. Odemwengie, 49. Brunel z penalty)
Nantes – Auxerre 1:1 (44. Bagayoko – 76. Tainio)
PSG – Marseille 2:1 (32. Pauleta, 70. Cissé – 42. Battles)