9. KOLO LIGUE 1: PLAŠIL SI KONEČNĚ ZAHRÁL

05.10.2004, 13:30
Aktuality
Pořadí v čele tabulky se měnilo po devátém kole nejvyšší francouzské soutěže. Na první místo se díky Moussilouově hlavičce přes zmateného Isakssona po hodině hry a vítězství 1:0 v Rennes vyhouplo Lille. S druhým Lyonem má sice stejný počet bodů, ale lepší skóre.

Obhájce titulu zvítězil v napínavém rhonském derby na půdě nováčka ze Saint-Etienne 3:2. V symbolickém měření sil mezi nejslavnějším francouzským klubem minulosti (Etienne hrálo finále PMEZ v roce 1976) a novodobým diktátorem (Olympique triumfoval v lize třikrát za sebou) Lyon urval tři body díky střele Govoua v nastaveném čase. A to ještě tři minuty před koncem domácí vedli a šahali po nečekaném úspěchu.

Že je soutěž v zemi galského kohouta mimořádně zajímavá a nabízí zápasy nejvyšší úrovně, dokázal i souboj mezi Monakem a Nice. Domácí favorit brzy vedl nad celkem ze středu tabulky, když úvodní gól zaznamenal Saviola a druhý v 19. minutě přidal Adebayor. Po hodině hry už to bylo 3:0 a zdálo se, že svěřenci trenéra Deschampse si snadno dojdou pro tři body. Brzy bylo všechno jinak: nigerijský útočník Agali dosáhl během sedmi minut hattricku a obrat dokonal v 82. minutě Tahiťan Marama Vahirua. V Deschampsovi by se v tu chvíli krve nedořezal a jeho svěřenci navíc spadli až na třetí místo. Nebyl to tedy příliš úspěšný návrat pro našeho záložníka Jaroslava Plašila, který si zahrál posledních devět minut.

Zezadu se na knížecí tým tlačí Auxerre, vezoucí tři body z Toulouse, které se po slušném začátku soutěže propadá tabulkou stále níže. V dresu hostí zahrál tradičně jistě obránce René Bolf – svou formu by si určitě mohl vzít i do reprezentace.

Nahoru se naopak opět vyšplhala Marseille. Bohatý klub bez nejmenších potíží zvítězil 2:0 v Nimes, na hřišti loňského účastníka 2. ligy Istres. Pro Olympique to také znamená první letošní výhru venku, domácí naproti tomu na své premiérové vítězství v nejvyšší soutěži stále čekají.

Zlepšení zaznamenala i další bohatá, slavná, avšak letos se trápící mužstva. Paříž si odváží plný bodový zisk z Korsiky za výhru 2:1 nad Bastií a Nantes přehrálo 2:0 Štrasburk, který společně s Istres uzavírá průběžné pořadí. Odměnou trenérovi Racingu Kombouarému za nepovedený vstup do soutěže je vyhazov a nahrazení Jacky Dugueperouxem, který se tak do Alsaska vrací po šesti letech.

Výsledky:
Bastia – PSG 1:2 (17. Hadži – 26. Pancrate, 28. Reinaldo)
Caen - Bordeaux 1:1 (21. Mazure – 59. Meriem)
Rennes - Lille 0:1 (65. Moussilou)
Méty – Sochaux 0:0
Monako – Nice 3:4 (4. Saviola, 19. a 59. Adebayor – 67., 72. a 74. Agali, 82. Vahirua)
Štrasburk - Nantes 0:2 (34. Bagayoko, 90. Toulalan)
Istres – Marseille 0:2 (16. Bamogo, 49. N´Diaye)
Lens – Ajaccio 1:1 (1. Diarra – 15. Pereira)
Toulouse – Auxerre 1:2 (32. Moreira z penalty – 60. a 71. Pieroni)
Saint-Etienne – Lyon 2:3 (48. Ilunga, 60. Feindouno – 35. a 87. Juninho, 90. Govou)