FR. LIGA – 14. KOLO: ZAVÁHÁNÍ LILLE

27.11.2004, 18:21
Aktuality
Ve 14. kole nejvyšší francouzské soutěže Lille doma pouze remizovalo s Monakem 1:1 a dva ztracené body znamenají zvýšení ztráty na vedoucí Lyon. Hosté šli do vedení přesnou střelou uruguayského štírka Chevantona ve 30. minutě.

O deset minut později využil špatné malé domů Squillaciho ke svému osmému letošnímu gólu Landrin. Za knížecí tým odehrál náš Jaroslav Plašil poprvé od svého návratu po zranění celý zápas.

Suverénní Lyon sice v týdnu utrpěl první porážku v sezóně (v Ligovém poháru shodou okolností od Lille), ale ligou prochází suverénně. Přesvědčili se o tom i hráči Nantes, kteří na stadiónu Gerland prohráli 0:2. 35 000 diváků aplaudovalo trefám efektivního kanonýra Fraua a kapitána Sidney Govoua. Sestava soupeře pražské Sparty v Lize mistrů byla následující: Puydebois, Reveillere, Diatta, Cris, Berthod, Diatta, Essien, Juninho (Clément), Malouda, Govou (Bergougnoux), Frau (Nilmar).

Pod velkým tlakem bylo před zápasem se Štrasburkem mužstvo Marseille. V lize i pohárů utrpělo porážky od PSG a doma prostě muselo vyhrát. Podařilo se, ale výhra 2:0 nad týmem ze dna tabulky se nerodila lehce. Teprve ve druhém poločase trenéra José Aniga uklidnili střelci Bamogo a Koke.

Do reality se vrátila Paříž Saint-Germain debaklem 0:3 v Bordeaux. Zápas tradičních rivalů vyšel lépe Girordins, kteří tak prodloužili domácí neporazitelnost s velkoklubem z hlavního města, trvající již od roku 1988.

Do hry o přední příčky se vrátilo Auxerre. Na těsné výhře 1:0 nad předposledním Ajacciem se kvalitní hrou podílel také český obránce René Bolf.

Solidní výkon z minulého kola nepotvrdilo Sochaux, doma jen remizovalo 1:1 s nováčkem z Istres. O plný bodový zisk se okradli hráči trenéra Lacomba sami – Hamed si dal sedm minut před záverečným hvizdem vlastní gól. Senzační výhru 3:0 si z Bastie odváží Saint-Etienne a v tabulce poskočilo na 15. příčku. Šlágrem příštího kola bude bezesporu souboj ambiciózní Paříže s prvním Lyonem.