FR. LIGA – 20. KOLO: NIC NOVÉHO POD SLUNCEM

03.02.2005, 13:26
Aktuality
Ani po letošním úvodním kole nejvyšší francouzské fotbalové soutěže žádný zlom v pořadí: dvacetičlenný peloton uzavírají společně s nováčkem z Istres oba korsické celky, na špici se naopak vyhřívá duo dvou Olympiků. A to i přesto, že ve šlágru kola Lille trochu nečekaně podlehlo třetímu do party: Marseille.

Jižanský gigant tak navázal na solidní předvánoční výkon v Lyonu (1:1) a stále zůstává ve hře o titul a Ligu mistrů. O první porážce druhého týmu tabulky na domácím hřišti rozhodli už v prvním poločase mladíček Nasri a obrozený kanonýr Marlet.

Svůj náskok v čele tak upevnil Lyon, vítěz 2:0 ze Sochaux. Do vedení ho poslal již po šesti minutách Bryan Bergougnoux, který překrásným lobem oslavil svůj debut v základní sestavě. Výhru obhájce titulu pak ve 42. minutě hlavičkou po rohovém kopu Juninha dokonal Diarra. Reprezentant Coupet navíc hned po návratu do branky udržel čisté konto. Při současné formě Lyonu se dá těžko pochybovat, že by mistrem mohl být někdo jiný.

Neúspěchem skončila premiéra trenérské dvojice Gravelaine – Gasset na lavičce Istres. Jejich svěřenci za celých devadesát minut vůbec neohrozili monackého strážce svatyně Flavia Romu a proto se nemohou divit, že v letošní sezóně prohráli již podesáté. Výhra 1:0 v Nimes (díky střele Camary po přihrávce Bernadiho) je pro Monako velmi cenná, tři body mu umožnily stáhnout náskok Lille na pouhé tři body. Trenér Deschamps po zranění do sestavy nasadil českého záložníka Jaroslav Plašil, když ho v 65. minutě vystřídal za nevýrazného Evru.

Za knížecím týmem je však pěkná mačkanice. Z tria největších pronásledovatelů neuspělo pouze Auxerre. Tým i s naším René Bolfem v obraně prohrál v Rennes 0:1 a nedal tam branku už čtyři roky. Toulouse naopak snadno vyřídilo v závěru utkání o dva vyloučené hráče oslabený Štrasburk (2:0) a drží sérii osmi zápasů bez porážky.

Ani podruhé za sebou nestačily Nice tři vstřelené branky k plnému bodovému zisku. Po porážce 3:4 od Auxerre v minulém kole tentokráte doma jen remizovalo 3:3 s Bordeaux. Vyrovnání navíc zařídil až v poslední minutě Vahirua z pokutového kopu.

Výsledky:
Bastia – Nantes 0:0
Caen – PSG 0:0
Nice – Bordeaux 3:3 (35. Traoré, 45.a 90. z penalty Vahirua – 45, Cid, 56. Francia, 64. Sammach)
Istres – Monako 0:1 (16. Camara)
Méty – Ajaccio 1:0 (84. Proment)
Rennes – Auxerre 1:0 (62. Frei)
Saint-Etienne – Lens 0:0
Sochaux – Lyon 0:2 (6. Bergougnoux, 42. Diarra)
Toulouse – Štrasburk 2:0 (21. Psaume, 90. Eduardo)
Lille – Marseille 1:2 (53. Brunel z penalty – 3. Marlet, 22. Nasri)