15.03.2015 17:00 CET
3 : 0
(3:0)

Manchester United - Tottenham Hotspur 3:0

Takhle se bojuje o Ligu mistrů. Manchester United díky skvělému výkonu v prvním poločase smetl Tottenham z Old Trafford 3:0 a udělal významný krok ke kvalifikaci do Ligy mistrů, z něhož naopak Spurs víceméně vypadli. Fotbal se hrál prakticky jen do přestávky, kdy United ze tří střel Fellainiho, Carricka a Rooneyho třikrát skórovali.

Manchester předved v prvním poločase dokonalý příklad efektivní hry. Ne snad že by Tottenham jasně nepřehrávali, ale všehovšudy vystřelili na branku pouze třikrát. Hugo Lloris zažívá výbornou sezóny, dnešní duel mu ale vůbec nevyšel.

Už v deváté minutě Michael Carrick vyslal nádhernou kolmici na Marouana Fellainiho a belgický středopolař křížnou střelou na zadní tyč překonal Llorise poprvé. U druhého zásahu, jenž přišel za dalších deset minut, si oba středopolaři role vyměnili. Fellainiho hlavičku sice odvrátil jeden z obránců, ale následné Carrickovo "kladivo" prostřelilo vše, co stálo v cestě - 2:0.

Krátce nato mohli jít Rudí ďáblové dokonce do třígólového vedení - aktivní Fellaini utíkal z úhlu sám na Llorise, ale ještě se rozhodl přihrát lépe postavenému Matovi, který na míč nedosáhl. Do přestávky však přece United 3:0 vedli. Obrovská chyba Bentaleba dala šanci Waynovi Rooneymu, který při skvělém samostatném sólu udělal školáka z Diera a následně prostřelil i francouzského gólmana.

Až po změně stran se Tottenham probral, věděl si rady s míčem na kopačkách a vytvořil si dokonce nějaké jakés takés šance. Zajímavě vyhlížela rána Masona zpoza šestnáctky, která zamířila těsně vedle bližší tyčky De Geovy branky.

Domácí Manchester se už nikam nehnal. Logicky. Hlavně díky jejich taktické pasivitě už se tak ve druhém dějství nebylo příliš na co dívat. Van Gaalova parta už ve druhé půli nevystřelila na branku - Tottenham se poprvé a naposled trefil mezi tři tyče minutu před koncem. Harry Kane ale na De Geu nevyzrál.

United tímto výsledkem odskočili pátému Liverpoolu na pět bodů - Reds však mají zápas k dobru. Tottenham ztrácí devět kol před koncem už šest bodů na čtvrtou příčku; a to je mezi nimi a Man Utd kromě Liverpoolu ještě Southampton.

Autor: Marek Ustohal