Magera už má transferkartu a těší se, že pomůže Baníku

Epizoda v týmu čtvrté anglické ligy Swindonu pro Lukáše Mageru minimálně na tři měsíce skončila. Devětadvacetiletý útočník s reprezentačními zkušenostmi se pro závěr sezony vrátil pomoct Ostravě, která bojuje o záchranu v nejvyšší soutěži. Dnes dorazila jeho transferkarta a nastoupí už v sobotu proti Jablonci.

Pavel Vrána má namířeno zpátky do Karviné

Pavel Vrána by měl na jaře opět oblékat dres druholigové Karviné. Slezský klub se významně přiblížil dohodě s pražskou Duklou na přestupu 26letého útočníka.

Baník spouští kampaň pro fanoušky

Baník Ostrava spouští projekt, v jehož rámci mohou k ekonomické stabilitě klubu přispět i fanoušci. Klub zahájil prodej nových reklamních předmětů s motivy kampaně "Zachraňme Baníček!!!" a otevírá účet pro dobrovolné dárce, kteří mají zájem podpořit setrvání klubu na stadionu na Bazalech.

Magera se vrací do Baníku, do konce sezony tam bude hostovat

Baník Ostrava posílil do konce sezony Lukáš Magera. Devětadvacetiletý útočník se vrací do svého někdejšího klubu ze Swindonu, se kterým hrál čtvrtou anglickou ligu. Angažování čtyřnásobného reprezentanta oznámil předseda představenstva Petr Šafarčík.

Podle Uličného byla remíza spravedlivá, Cipro chválil Řepku

České Budějovice nedovolily Olomouci se v tabulce přiblížit, proto trenér František Cipro remízu bral. "Pro nás je bod cenný. Jak moc, to ukáže až čas," řekl Cipro na tiskové konferenci.

Gambrinus liga - souhrn 17. kola

Sparta porazila Slovácko a uchovala si stejný náskok před pronásledovali z Liberce a Plzně, kteří si poradili s Hradcem, respektive v Teplicích. Mladá Boleslav na svém hřišti udolala Baník, Slavia si v sobotu odvezla bezgólovou remízu z Příbrami. Olomouc v pondělním záchranářském souboji remizovala s Dynamem.

Jankulovski kvůli poraněnému kolenu ukončil kariéru

Marek Jankulovski ukončil aktivní kariéru. Čtyřiatřicetiletý bronzový medailista z mistrovství Evropy v roce 2004 se k tomu rozhodl kvůli obnovenému poranění předního zkříženého vazu v levém koleni, které v říjnu utrpěl při svém návratu do české ligy v dresu Baníku Ostrava. Ve slezském klubu bude nyní působit jako sportovní poradce představenstva.

Komňacký: Cíl jsme splnili, ale očekával jsem lepší výkon

Jablonec včera vybojoval vítězství 2:1 na hřišti Bohemians 1905 a jeho trenér František Komňacký přiznal, že ho potěšila jen zisk tří bodů. Na výkonu svého týmu viděl hodně nedostatků. Se svým protějškem Pavlem Medynským se každopádně shodl na velké důležitosti střelce Davida Lafaty.

Gambrinus liga - preview 17. kola

První jarní kolo české nejvyšší soutěže tradičně uzavře pondělní dohrávka, v níž tentokráte nepůjde o nic jiného než o záchranářský boj. Patnáctá Sigma Olomouc přivítá třinácté České Budějovice a oba týmy si mohou hodně pomoci, protože jejich konkurenti v pátek a o víkendu ztratili...

Bohemians uctili památku Přibyla

Fotbalisté Bohemians 1905 a jejich fanoušci uctili památku svého bývalého ředitele Lukáše Přibyla přímo v průběhu dnešního utkání s Jabloncem. Přibyl zemřel minulý týden ve věku 33 let a právě ve 33. minutě duelu hráči přerušili zápas, aby mohli sledovat rozlučkové choreo fanoušků. Po minutě se znovu začalo hrát.

Vyhnal ani nevěděl, jak gól oslavit

První soutěžní zápas za Bohemians 1905 a hned gól. Povedenou premiéru zažil útočník Pavel Vyhnal v dnešním duelu s Jabloncem, přesto po utkání neměl důvod k velké radosti, jelikož jeho trefa neodvrátila porážku 1:2. Po utkání přiznal, že ani nevěděl, jak má svůj první ligový gól oslavit.

Plzeňský hrdina Bakoš: Cítil jsem, že to v Teplicích otočíme

Víra ve velký obrat hnala vpřed plzeňského útočníka Marka Bakoše v utkání v Teplicích, v němž dvěma trefami v závěrečné čtvrthodině rozhodl o výhře Západočechů 4:3. Bakoš prý nikdy tak bláznivý zápas nezažil, o to víc si cenil toho, že Plzeň získala tři body, přestože na Stínadlech třikrát prohrávala.

Fanoušci Baníku narušili zápas v Boleslavi a zranili pořadatele

Utkání 17. kola Gambrinus ligy mezi Mladou Boleslaví a Ostravou přerušily v 49. minutě výtržnosti fanoušků Baníku. Na stadionu zasahovala policie, která několik příznivců zadržela. Rozhodčí Libor Kovařík poslal hráče do kabin a zápas byl na více než deset minut přerušen.

Kerič svůj bleskový gól věnoval zesnulému Přibylovi

Na podzim byl pro Spartu nepotřebný a první část sezony strávil na hostování v Teplicích, dnes Andrej Kerič letenský tým spasil v jarní premiéře se Slováckem. Nejrychlejším gólem v sezoně, když se prosadil už v 45. vteřině, zajistil Spartě i nejtěsnější výhru, ale o pocitech satisfakce vůbec nehovořil.

Šilhavý: Vstup do soutěže je hodně důležitý

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý přiznal, že v závěru utkání s Hradcem Králové se o výhru obával. Slovan vedl o dvě branky, v 83. minutě ale inkasoval a jistotu tří bodů mu dal až nastavený čas a v něm pojišťovací trefa Bosančiče.