Další články

Sparta se v semifinále poháru představí v Opavě, vítěz dohrávky přivítá Zlín

Pražská Sparta se v semifinále domácího poháru představí na stadionu jediného zbylého zástupce z nižší soutěže - druholigové Opavy. Vítěz odloženého čtvrtfinálového zápasu mezi Jabloncem a Plzní přivítá Zlín. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR na pražském Strahově.

Karabec si na penaltu proti Slavii v prodloužení věřil, ale nebyl na ni určený

Vítěznou penaltou ve 114. minutě rozhodl střídající Adam Karabec o vítězství fotbalistů Sparty 3:2 po prodloužení na půdě Slavie ve čtvrtfinále domácího poháru.

V neděli půjdeme porážku z pohárového derby napravit, řekl slávista Schranz

Univerzál Ivan Schranz je rád, že fotbalisté Slavie mají možnost Spartě oplatit dnešní porážku 2:3 v prodloužení ve čtvrtfinále domácího poháru už v neděli, kdy se pro změnu na Letné pražská "S" utkají ve šlágru 23. ligového kola.

Sparta nemilosrdně trestala chyby sešívaných, Slavia ztratila derby v prodloužení

Slavia ztratila v pikantním čtvrtfinále MOL Cupu dvoubrankový náskok a před zaplněnou Fortuna Arenou padla se Spartou 2:3 po prodloužení. Jedním z rozdílových hráčů 309. vzájemného duelu znepřátelených celků se stal dvougólový Victor Olatunji. Hostující kanonýr v soubojích Nigerijců několikrát těžil z chyb Igoha Ogbua, jenž tak opět ukázal, že mu střetnutí s úřadujícím českým mistrem vůbec nevychází. Rozhodnutí následně zajistil chvíli před koncem z pokutového kopu Adam Karabec. Za zmínku stojí, že penaltu odpískal Karel Rouček, který se stal ve věku 27 let nejmladším rozhodčím, co kdy tento prestižní zápas řídil.

Odložené čtvrtfinále poháru mezi Jabloncem a Plzní se odehraje 2. dubna

Odložené čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu mezi Jabloncem a Plzní se odehraje v úterý 2. dubna od 18:00. O náhradním termínu utkání, které se v úterý neuskutečnilo kvůli husté mlze, informovala v tiskové zprávě FAČR coby organizátor soutěže.

Posledních pět derby pražských "S": Trofeje pro oba a Priskeho procitnutí

Nejdřív v poháru, pak v lize. Fotbalisté Slavie a Sparty proti sobě nastoupí do nejslavnějšího derby v Česku dvakrát během čtyř dnů a jejich souboje opět přitáhnou pozornost fanoušků po celé republice. V poháru, k jehož čtvrtfinále vyběhnou večer v Edenu, se potkávají dokonce čtvrtý rok po sobě. Za rok a půl tak oba rivalové stihli pět vzájemných bitev. Co všechno se v nich stalo?

Derby pražských "S" za posledních 10 let: Jak je změnil Trpišovský a kdy přišel faktor Krejčí

Pro Spartu a Slavii nastává jedinečné období. Během jediného týdne se uskuteční rovnou dvě derby. Jedno rozhodne o tom, pro koho skončí pouť v MOL Cupu, to druhé může napovědět o budoucím vývoji ligové soutěže.

Pražským „S“ začíná klíčové období, zahájí jej pohárovým derby

Při pohledu na kalendář zápasů pro nadcházející týdny se příznivci obou hlavních pražských rivalů mohou těšit na mimořádně zajímavé zápasy. Už ve středu tuto sérii odstartují velkou bitvou, když se v Edenu střetnou o postup do semifinále MOL Cupu.

V Jablonci řádí mlha, pohárové čtvrtfinále s Plzní bylo odloženo

V náhradním termínu bude sehráno čtvrtfinále MOL Cupu mezi Jabloncem a Plzní. Duel původně měl mít výkop dnes v 18 hodin, na severočeské město ovšem padla mlha a hlavní rozhodčí Dalibor Černý byl nucen utkání odložit.

MOL Cup pozná zbývající semifinalisty: Slavia proti Spartě, Plzeň vyrazí do Jablonce

V tomto týdnu se odehrají zbylá tři čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu. Šlágrem programu bude středeční pražské derby a repríza loňského finále, v němž obhájce trofeje Slavia přivítá úřadujícího mistra a lídra ligové tabulky Spartu. Ve stejný den nastoupí Zlín proti Liberci a v úterý bude Jablonec hostit Plzeň. Už v neděli si jako první postup do semifinále zajistila Opava po vítězství 2:0 nad Duklou v souboji druholigových celků.

Slávisté ve čtvrtfinále domácího poháru přivítají v derby Spartu

Obhájci trofeje fotbalisté Slavie v jarním čtvrtfinále domácího poháru přivítají v pražském derby Spartu, s níž se utkali ve finále minulého ročníku. Jablonec bude hostit Plzeň, Zlín nastoupí proti Liberci a v souboji druholigových týmů Opava změří síly s Duklou.

Slavii víkend na cestách poznamenal. Urputný Hradec v prodloužení doplatil na zničený trávník

Slávisté zvítězili v osmifinále MOL Cupu v Hradci Králové 2:0 po prodloužení a nadále mohou snít o obhajobě trofeje. Navzdory tomu, že hosté nastoupili prakticky v plné sestavě, se jejich postup nerodil vůbec snadno. Houževnatí Votroci totiž drželi nerozhodný stav až do 109. minuty, kdy jejich naděje na penaltový rozstřel potopil rozhodujícím gólem Conrad Wallem. Norskému mladíkovi pomohlo zablácené místo před brankou domácích, díky kterému se míč šťastně odrazil za záda Adama Zadražila.

Plzeň a Jablonec jsou ve čtvrtfinále MOL Cupu, v Olomouci se zaskvěl Šulc

Plzeňští hráči zvítězili v osmifinále domácího poháru v Olomouci po obratu 3:1. Dvě branky vstřelil záložník Pavel Šulc. Viktoria postoupila mezi nejlepší osmičku MOL Cupu poprvé od jara 2021. Jablonec ve druhém dnešním pohárovém utkání vyhrál v Českých Budějovicích 2:1.

Liberec v MOL Cupu vyřadil Mladou Boleslav, Dukla přešla přes Vyškov

Sparta v osmifinále domácího poháru zvítězila v pražském derby 2:1 na stadionu Bohemians 1905. Finalista minulého ročníku MOL Cupu v Ďolíčku po přestávce otočil stav, rozhodující gól dal Michal Ševčík. Poslední tým ligové tabulky Zlín překvapivě vyhrál v Ostravě 1:0 a ani v druhém utkání pod trenérem Bronislavem Červenkou neinkasoval. Postupují také Liberec a Dukla...