Kozel: Celý zápas to byla taková přetahovaná

Bezbrankovou remízu přinesla dnešní dohrávka 21. kola Gambrinus ligy mezi Duklou a Slavií. Oba trenéři označili remízu za zaslouženou a shodli se i na tom, že Dukla si vytvořila více gólových příležitostí.

Gambrinus liga - souhrn 21. kola

Pondělní pražské derby branku nepřineslo, Dukla a Slavia mají po bodu. Liberec vyhrál 4:2 v Olomouci a drží krok se Spartou, která už v pátek porazila Baník. Šanci na titul si ještě uchovala Plzeň, ta díky závěru první půle odváží body z Jablonce. Teplice nedokázaly porazit poslední Žižkov, Mladá Boleslav doma zase neporazila Příbram.

Weber chce v Bohemians více útočné kvality a méně karet

Odstranit zbytečně tvrdé dohrávání soubojů, snížit počet obdržených žlutých karet a naopak zkvalitnit herní projev v ofenzivě. Takový je plán nového trenéra Bohemians 1905 Jozefa Webera. Právě herní kvalita 30 metrů od soupeřovy branky je podle něj hlavním důvodem současné krize.

Gambrinus liga - preview 21. kola

Malé pražské derby mezi Duklou a Slavií ukončí 21. kolo Gambrinus ligy. Domácí nováček bude chtít potvrdit svou dobrou jarní formu, zatímco slávisté čekají sedm zápasů na výhru.

Nešpor děkoval spoluhráčům, že i v deseti uhráli bod

Útočník Bohemians 1905 Martin Nešpor se stal smutným hrdinou dnešního utkání 21. kola první ligy s Hradcem Králové, když byl těsně před poločasem vyloučen po druhé žluté kartě. Sice přiznává, že první kartu dostal zaslouženě, druhá však podle něj byla přísná. O to více ho ale potěšilo, že spoluhráči dovedli zápas k bezbrankové remíze.

Ondrášek odchází z Českých Budějovic do norského Tromsö

Nejlepší střelec českobudějovických fotbalistů Zdeněk Ondrášek odchází na hostování s případnou opcí na přestup do celku norského vicemistra Tromsö. Jihočeský klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Petržela: Ještě máme nějakou šanci

Plzeňský fotbalista Milan Petržela byl blízko k tomu, aby teprve podruhé v kariéře vstřelil v jednom ligovém utkání dvě branky. Reprezentační záložník v duelu v Jablonci na konci první půle otevřel skóre a pak se v závěru ocitl ve velké šanci, radost mu ale pokazilo břevno. Petrželu mrzelo, že v utkání proti bývalému klubu neskóroval dvakrát, důležitější jsou ale podle něj tři body.

Rada: Ten výkon byl jeden z nejhorších, co jsem tady v Teplicích

Teplický trenér Petr Rada si dal s příchodem na pozápasovou tiskovku zhruba čtvrt hodiny načas a dal najevo velkou nespokojenost. Jeho svěřenci nedokázali splnit roli favorita a doma remizovali 0:0 s posledním Žižkovem.

Šli jsme za vítězstvím, liboval si Šilhavý

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý ocenil, jak si jeho tým vedl ve druhém poločase zápasu v Olomouci, kde vyhrál 4:2.

Rozhodl první poločas, shodli se Vrba a Komňacký

Jablonec nevyhrál počtvrté v řadě, tentokráte doma podlehl Plzni 0:2. O výsledku rozhodl závěr první půle a v něm branky Petržely a Koláře. Podle obou trenérů byla pro výhru Plzně klíčová právě první půle.

Baník přišel na půl roku o zraněného Svěrkoše

Baník Ostrava se v jarním boji o záchranu bude muset obejít bez svého klíčového útočníka Václava Svěrkoše. Osmadvacetiletý hráč si v pátečním utkání na hřišti Sparty utrhl přední zkřížený vaz v koleně a po operaci ho čeká přibližně půlroční rekonvalescence.

Krejčímu po dělbuchu zvonilo v uších, pak asistoval u dvou gólů

Velmi nepříjemnou chvilku zažil hned ve druhé minutě pátečního duelu s Ostravou sparťanský fotbalista Ladislav Krejčí. Z domácího "kotle" na Letné k němu přilétl dělbuch, explodoval mu u nohou a talentovaný záložník se leknutím skácel na zem. Chvíli mu zvonilo v uších, pak se ale z ošklivého zážitku probral

Přikryl se stává spasitelem Sparty

Devatenáctiletý talent Tomáš Přikryl se brzy po zimním příchodu z Olomouce zabydlel v základní sestavě Sparty a stává se jejím spasitelem v boji o titul. Loňský vicemistr Evropy do 19 let rozhodl vítěznými góly poslední dva ligové duely na Žižkově a v pátek proti Ostravě a nasměroval Letenské k dvěma shodným výhrám 2:0. Přikryl si povedený start v novém angažmá pochvaluje a věří, že se mu bude dařit i v dalších zápasech.

Patnáct měsíců pro člena ochranky

Městský soud v Brně zakázal na patnáct měsíců vstup na zápasy členovi ochranky, který vloni v dubnu při prvoligovém utkání mezi Zbrojovkou Brno a Libercem úderem pěstí do obličeje zranil domácího fanouška. Odsouzený musí navíc zaplatit pokutu 9000 korun za výtržnictví. Uvedla to Česká televize.

O Ondráška stojí Trömsö

O nejlepšího střelce Českých Budějovic Zdeňka Ondráška má zájem úřadující norský vicemistr Tromsö. Oba kluby už spolu ve čtvrtek poprvé jednaly a o víkendu se útočník Dynama podrobí v Norsku zdravotní prohlídce.