06.05.2017 13:30 CET
5 : 0
(1:0)

Manchester City smetl Palace hned pěti góly

Manchester City beze zbytku napravil zaváhání z minulého týdne a na domácí půdě rozstřílel Crystal Palace. Díky trefám Davida Silvy, Vincenta Kompanyho, Kevina de Bruynea, Raheema Sterlinga a Nicoláse Otamendiho Citizens ukořistili všechny body za výhru 5:0, která je díky lepšímu skóre posouvá před Liverpool na průběžnou třetí příčku, navíc se čtyřbodovým náskokem na pátý Manchester United.

Brzký výkop, stanovený na 13:30 zachytil domácí plně připravené. Již po dvou minutách se totiž Manchester ujal vedení, když chabé hlavičkové odvrácení Martina Kellyho po centru Sterlinga potrestal David Silva, jenž povedenou ranou z voleje vsítil svůj jubilejní padesátý gól v bledě modrých klubových barvách.

Na další výraznou šanci si museli diváci na Etihad Stadium počkat dobrou půlhodinu. Nejprve brankář Wayne Hennessey vytasil kvalitní zákrok proti střele Saného a gólový pokus Sterlinga pak musel na brankové čáře odklidit do bezpečí Patrick van Aanholt. Teprve pak se směrem dopředu osmělili i hosté, ovšem Bentekeho pokus si pohlídal Willy Caballero a van Aanholt svou ránu již uvnitř pokutového území hrubě neukočíroval.

Stejně jako hráči Palace nezachytili nástup favorita do první půle, totéž se opakovalo i po změně stran. Uplynuly sotva tři minuty a všichni užasle přihlíželi, jak dělovka svátečního střelce Vincenta Kompanyho míří neomylně do horního růžku Hennesseyho branky. Chvíli nato dorazil hosty Kevin de Bruyne, jenž nejprve z přímého kopu orazítkoval brankovou konstrukci a pak se přece jen zapsal na střeleckou listinu přízemní ranou z hranice šestnáctky, kde jej k zakončení vybídl Gabriel Jesús.

Ani za stavu 3:0 však Citizens neměli dost. Nejprve osm minut před koncem skóroval po Zabaletově hlavičkovém přiťuknutí Raheem Sterling a v samotném nastavení zakulatil drtivou výhru domácích stoper Otamendi po přímém kopu nezastavitelného De Bruynea.

Zatímco tým Pepa Guardioly udělal další potřebný krůček k zajištění kvalifikace do Ligy mistrů, Sam Allardyce si třetí prohrou za sebou mírně komplikuje záchranářskou misi. V příštím předposledním kole čeká Eagles přímý souboj s osmnáctým Hullem, který nyní zaostává o čtyři body.

Autor: Martin Kantor / espn.co.uk