Manchester City Anglie - Manchester City - Zprávy

Další články

Guardiola zpátky do Bayernu? Pro novou sezónu nepravděpodobné, pro další komplikované

Prakticky každý týden se objevují v médiích nová a nová jména, která by mohla převzít místo trenéra Bayernu od dalšího ročníku. Ani v Mnichově si nepředstavovali, že by hledání mohlo trvat takhle dlouho. Německý magazín Kicker teď přišel s informací, že v klubu věří v návrat Pepa Guardioly. Nynější stratég Manchesteru City má v Anglii platný kontrakt do roku 2025.

Haaland unikl smečce pronásledovatelů koruny krále střelců čtyřmi góly do sítě Vlků

Manchester City potvrdil ve 36. kole Premier League roli favorita a před vlastními fanoušky s přehledem zdolal Wolves 5:1. Utkání se začalo měnit v sólové představení Erlinga Haalanda už ve 12. minutě, kdy proměnil pokutový kop. Norský kanonýr poté zkompletoval ještě do poločasové přestávky hattrick a po změně stran přidal už 25. branku v aktuální ligové sezoně, čímž si v tabulce ligových střelců vytvořil před řadou pronásledovatelů pětigólový polštář. Citizens se zároveň šestou po sobě jdoucí výhrou dotáhli k vedoucí příčce na rozdíl jediného bodu.

Dokoná Wolverhampton vítězný double nad Manchesterem City?

V sobotu večer přivítá úřadující mistr Premier Leauge, tedy Guardiolův Manchester City, na Etihad Stadium Wolverhampton Wanderers. Podzimní vzájemný zápas na Molineux překvapivě zvládli lépe Wolves a vyhráli 2:1, v sobotu bude ale jasným favoritem tým z Manchesteru, který bojuje o další ligový titul.

Foden vyhrál novinářskou anketu o nejlepšího hráče v Anglii

Záložník Manchesteru City Phil Foden vyhrál anketu Asociace fotbalových novinářů (FWA) o nejlepšího fotbalistu roku v Anglii. Třiadvacetiletý anglický reprezentant dostal 42 procent hlasů a byl první před Declanem Ricem z Arsenalu a svým klubovým spoluhráčem Rodrim.

Guardiola před závěrem sezony: Pokud někde ztratíme, Premier League nevyhrajeme

Pep Guardiola, manažer Manchesteru City, přirovnal napínavý boj o titul v anglické lize k výstupu na horu. Uvědomuje si, že pokud jeho svěřenci v jednom ze zbývajících čtyř zápasů Premier League zaváhají, na čtvrté prvenství v řadě a šesté za posledních sedm sezon nedosáhnou.

De Bruyne svou přesností řídil pád Nottinghamu, po návratu pálil i uzdravený Haaland

Manchester City zvládl utkání 35. kola Premier League a na hřišti Nottinghamu zvítězil 2:0. Navzdory 50 bodům, které před tímto duelem oba celky v tabulce dělily, se Citizens na vítězství řádně nadřeli a domácím k bodovému zisku chyběla víceméně pouze vyšší efektivita ve finální fázi. Hostům ovšem výrazně pomohl Kevin De Bruyne, jenž si při vítězství připsal asistence na obě branky. Tu druhou navíc vsítil Erling Haaland, který se po zdravotních komplikacích dostal na hřiště ve druhém poločase. Světlemodří navíc potřetí v řadě neinkasovali a na Arsenal ztrácí v dramatickém boji o titul pouze jediný bod.

Manchester City se chce v Nottinghamu přiblížit titulu

Ačkoliv je Manchester City v lize až na druhém místě, má pět zápasů před koncem vše plně ve své moci. Na vedoucí Arsenal má totiž při jednobodové ztrátě utkání k dobru, aby však této výhody naplno využil, potřebuje nyní uspět na hřišti Nottinghamu.

Trefa létajícího Belgičana odstartovala rychlý pád Racků. Obhájce dýchá Arsenalu na záda

Manchester City zvládl dohrávku 29. kola Premier League, když porazil Brighton na jeho hřišti 4:0. Hosté rozhodli o důležitém vítězství už v prvním poločase, ve kterém vstřelili hned tři branky. V 17. minutě otevřel skóre zápasu Kevin De Bruyne, jenž se v nejvyšší anglické soutěži vůbec poprvé prosadil hlavou. Ještě větším hrdinou se však stal Phil Foden, který na svého kolegu navázal rovnou dvěma góly. Angličanova trefa ve 26. minutě navíc byla jeho jubilejní 50. v Premier League. Citizens tak mají závod o titul stále ve svých rukou, neboť na první Arsenal ztrácí jediný bod, přičemž mají utkání k dobru.

Citizens míří do Brightonu, kde potřebují vyhrát

Úřadující šampion Manchester City, který se snaží vrátit na čelo Premier League, se ve čtvrtek večer představí na Amex Stadium, kde se utká s Brighton & Hove Albion. Citizens jsou aktuálně třetí, Seagulls patří desátá pozice.

Únava byla znát, jsem neuvěřitelně šťastný, radoval se Guardiola po postupu

Manchester City v semifinále Anglického poháru doma porazil 1:0 Chelsea. O postupu obhájců trofeje rozhodl v 84. minutě Bernardo Silva. Ve finále, které se hraje 25. května, se City utká s vítězem nedělního duelu mezi Coventry a Manchesterem United.

Manchester City zkřížil plány Chelsea na pomstu a po roce si znovu zahraje finále FA Cupu

Fotbalisté Manchesteru City porazili v semifinále FA Cupu Chelsea 1:0, a nakročili tak k obhajobě triumfu. Diváci vyrovnaného střetnutí ve Wembley si museli i vinou řady zahozených šancí Londýňanů počkat na rozhodující moment až do 84. minuty, kdy procedil balon do sítě Bernardo Silva. Citizens tak při své cestě nejstarší klubovou soutěží zdolali The Blues ve druhém ročníku v řadě a počkají si na nedělní druhé semifinále. Jejich soupeřem by se přitom mohli stejně jako loni stát Rudí ďáblové.

V semifinále FA Cupu se Chelsea pokusí překonat Manchester City

Téměř dva měsíce po porážce ve finále EFL Cupu se Chelsea v sobotu večer vrátí na stadion ve Wembley, kde ji čeká semifinále FA Cupu s Manchesterem City. Vítězové tohoto semifinálového střetnutí se utkají s vítězi druhého semifinálového zápasu mezi Coventry City a Manchesterem United.

Mám rád, když se ve velkých zápasech všichni hráči obětují pro tým, hodnotil Ancelotti

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti po postupu přes Manchester City do semifinále Ligy mistrů ocenil obětavý výkon svých svěřenců. Španělský velkoklub navzdory drtivé převaze obhájců titulu dovedl venkovní odvetu po výsledku 1:1 do penaltového rozstřelu, během něhož italský kouč už nepochyboval o úspěchu. Jeho protějšek Pep Guardiola litoval nevyužitých šancí, podle něj udělal jeho tým pro vítězství maximum.

Citizens trofej v Lize mistrů neobhájí. Real doplnil kompaktní výkon úspěšnými penaltami

Real Madrid porazil v odvetném čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester City 2:1 po penaltovém rozstřelu a doplnil čtveřici nejlepších celků soutěže. Bílý balet využil vlažného vstupu Sky Blues do utkání, když už ve 12. minutě oslavil vedoucí trefu Rodrygo. Brazilec se do sítě Citizens trefil v kariéře již čtyřikrát, přičemž žádnému jinému klubu tolik branek ještě nedal. Hosté poté zformovali pevný defenzivní blok, a tak se domácí dostali k vyrovnání až v závěru po dorážce Kevina De Bruyneho. Následovalo bezgólové prodloužení a posléze penalty, které k radosti Španělů vychytal fenomenální Andrij Lunin.