30.03.2013 16:00 CET
2 : 1
(2:1)

Southampton skolil dalšího giganta, Chelsea padla 2:1

Chelsea si v boji o Ligu mistrů zadělala na problémy, naopak Southampton dalším skvělým výsledkem zmizel z bezprostředního ohrožení sestupem. O všem podstatném se rozhodlo již v prvním poločase, kdy na Rodriguezův úvodní gól ještě dokázal zareagovat kapitán Blues John Terry, jenže dvě minuty po vyrovnání rozhodl o výhře Saints čtrnáctým gólem v sezoně Lambert.

Dílo zkázy načal Rickie Lambert, který po třiadvaceti minutách hry rozehrál akci na Jaye Rodrigueze. Mladý forvard si narazil se Stevenem Daviesem, krásně si naběhl mezi dvěma zadáky Chelsea do vápna a přesnou střelou k zadní tyči nedal Čechovi šanci - 1:0.

Svěřenci Rafaela Beníteze v první půli nepředvedli příliš dobrý výkon, přesto za deset minut dokázali srovnat stav. Do základní sestavy se po velmi dlouhé době podíval Marko Marin a hned byl u důležité branky - jeho rohový kop našel přímo hlavu Johna Terryho, jenž nasměroval míč ideálně k tyči - 1:1. Jenže už za dvě minuty opět vedl Southampton. Přímý kop zahrál Rickie Lambert dokonale, Čech plachtil marně a bylo to 2:1.

Chelsea se ve druhé půli snažila nepříznivý stav zvrátit, ale kromě jedné šanci Mosese se prakticky k větší příležitosti Blues nedostali. Po necelé čtvrthodině druhé půle hosté rychle rozehráli přímý kop, načež se nigerijský křídelník dostal k zakončení a jen skvělý zákrok střídajícího Davise dostal míč na břevno.

Pak už to byla spíše platonická snaha, Saints mohli jít navíc i do dvougólového vedení, kdyby Ivanovićovu chybu nenapravil Petr Čech. Zvýšit ofenzivní sílu přišel na půlhodiny i Eden Hazard, ale v jediné výrazné situaci, kdy pronikl do šestnáctky, následně nenašel centrem žádného spoluhráče.

Autor: Marek Ustohal