02.01.2013 20:45 CET
0 : 1
(0:0)

Tonoucí se stébla chytá, QPR senzačně vyhrál na Chelsea

Tohle bylo z pohledu Chelsea prostě špatně. Tragický první poločas sice druhé dějství alespoň částečně napravilo, jenže šance Mosese, Torrese ani Ivanoviće gólem neskončily. Naopak Queen’s Park Rangers z jediné příležitosti síť rozvlnili a zásluhou Wrighta-Phillipse tak ze Stamford Bridge berou všechny tři body.

Už po třech minutách mohlo být pro Blues zle nedobře. Marin si totiž příliš pokopl míč a ošklivě zajel Mbiu - jasný červený zákrok ale naštěstí pro domácí posoudil hlavní rozhodčí jen "žlutě". Tragická první půle nabídla jen dvě šance a to ještě v úvozovkách. Luizova skákavá volej dopadla těsně nad, Oscarův pokus pak lehce tečoval Lampard a César měl plné nohy práce s vyražením.

Poločas druhý byl o poznání zajímavější, Chelsea mohla jít do vedení už v jeho úvodu, Marko Marin si pohrál s Derrym, předložil na malé vápno míč Mosesovi, jenže ten na něj nedosáhl ideálně a bránu minul. Domácí pokračovali v převaze, Ivanović hlavou těsně přestřelil a zřejmě v největší šanci selhal Torres, když v bezprostřední blízkosti trefil jen skvěle vyběhnuvšího Césara.

Queen’s Park Rangers se poprvé ozval až po hodině hry, Granerova střela zpoza vápna se stala malinou pro Turnbulla v bráně Chelsea. Jen chvíli nato překazil jasnou gólovku Mackiemu skvělým skluzem Cahill a posléze Derry hlavičkoval ve výborné pozici jen do Turnbulla.

Chelsea si s posledním celkem Premier League nevěděla rady, nedokázala se dostat ba ani do platonického tlaku, především útočník Fernando Torres se kromě výše zmíněné stoprocentní gólovky prakticky ani nezapojil do utkání. Rozřešení celé mizérie málem přinesl Frank Lampard, jehož gólovou střelu ale "zastavil" zdvihnutým praporkem čárový sudí.

A necelou čtvrt hodinku před koncem zasadil Chelsea šokující ránu Shaun Wright-Phillips. Někdejší křídelník Blues se po nepovedeném kopu a sklepnutí Taarabra dostal k volnému míči za vápnem a pěknou přízemní střelou k tyči zařídil Rangers vítězství. To neodvrátila ani bezzubá snaha Benítezových svěřenců, kteří do závěrečného hvizdu zahrozili jen další hlavičkou Ivanoviće, jež olízla břevno.

Autor: Marek Ustohal