APOEL Nikósie Kypr - APOEL Nikósie - Zprávy

Preview: APOEL Nikósie - Athletic Bilbao

Bilbao cestuje na Kypr, aby proti domácímu APOELu bránilo španělskou pohárovou čest. Nebude to ale nic snadného, neboť Kypřané už minule ukázali, že jsou zdatným soupeřem, který svou kůži rozhodně nedá levně.

Bilbao doma přestřílelo APOEL těsně 3:2

Bilbao si v gólově bohatém zápase sice poradilo s APOELem Nikósie, jenže dostat doma dvě branky, to se nemusí vyplatit. Zatím však do odvety jdou v mírně lepším postavení právě domácí Lvi, kteří se radují po brankách Adurize s Williamsem a vlastním gólu Merkise.

Preview: Athletic Bilbao - APOEL Nikósie

APOEL Nikosia cestuje do Španělska, aby se v Bilbau postavil tamním Lvům. Se španělskými soupeři má celkově katastrofální zkušenosti, což se bude snažit zlepšit právě nyní, kdy má poměrně dobrou formu.

APOEL Nikósie - Olympiakos Pireus 2:0

Fotbalisté APOELu porazili Olympiakos i podruhé v rámci základních skupin Evropské ligy a pojistili si první místo ve skupině. Nejprve si vlastní gól vsítil Manuel da Costa v první půli, na což domácí zareagovat nedokázali, a následně ještě Igor De Camargo ve druhé půli přidal druhý zásah. Na postup hostů do jarní fáze ovšem tenhle výsledek neměl žádný vliv.

Preview: APOEL Nikósie - Olympiakos Pireus

APOEL a Olympiakos mají již postup do play-off Evropské ligy zajištěný, a tak si to v posledním kole rozdají jenom o konečnou první pozici ve skupině. Pokud domácí uhrají alespoň remízu, svoje vedoucí postavení neztratí. Hosté naopak budou muset vyhrát, pokud chtějí svého soupeře finálně předskočit.

FC Astana - APOEL Nikósie 2:1

Hráči kyperského týmu APOEL Nikósie nedokázali na půdě konkurenční Astany vybojovat ani bod a jejich cesta do jarní fáze Evropské ligy tak ještě není zpečetěna. Momentálně jsou stále na vedoucí příčce s devíti body, ve druhém střetnutí řeckého Olympiakosu s Bernem potřebují, aby švýcarský celek nezvítězil. Kazašský klub poskočil na třetí místo s pěti body a naopak potřebuje k udržení naděje bodový zisk Young Boys.

Preview: FC Astana - APOEL Nikósie

Již v pět hodin odpoledne započne utkání v kazachstánské metropoli, kde domácí FC Astana přivítá kyperský APOEL. Čerstvý kazašský mistr sice na domácí půdě dlouhodobě neprohrává, ovšem v dosavadním průběhu Evropské ligy zde pouze dvakrát remizoval a je až na posledním místě skupiny B, zatímco jeho soupeř si vede nadmíru dobře a s devíti body na kontě naopak vévodí tabulce.

APOEL Nikósie - BSC Young Boys 1:0

Kyperský APOEL Nikósie dokázal švýcarskému soupeři z Young Boys Bern oplatit čtrnáct dní starou porážku 1:3 a tentokráte v domácím prostředí zvítězil 1:0, díky třetí výhře v základní skupině se dostal do čela s devíti body a výrazně se přiblížil k postupu do jarní fáze. Momentálně vede před druhým Olympiakosem o dva body. Naopak šance švýcarského celku na účast mezi dvaatřiceti nejlepšímu v EL se výrazně vzdálil.

Preview: APOEL Nikósie - BSC Young Boys

Fotbalisté kyperského týmu APOEL Nikósie měli skvělý vstup do základní skupiny Evropské ligy a v úvodních dvou duelech zvítězili, ovšem naposledy právě na půdě švýcarského konkurenta poprvé prohráli po výsledku 1:3. V tabulce se nacházejí na druhé pozici se šesti body o skóre za řeckým Olympiakosem, a pokud nyní v domácím prostředí vrátí soupeři porážku, tak se výrazně přiblíží postupu do jarní fáze.

BSC Young Boys - APOEL Nikósie 3:1

Fotbalisté švýcarského Young Boys Bern zaznamenali v souboji s kyperským APOELEM Nikósie svůj první tříbodový zisk a oživili svou naději na postup do jarní fáze. V tabulce skupiny jsou na třetí pozici se čtyřmi body. Hosté naopak po dvou výhrách poprvé ztratili a se šesti body klesli na druhou pozici za vysoce favorizovaný řecký Olympiakos. APOEL sice brzy vedl, avšak hrdinou Bernu se stal Guillaume Hoarau, který za 74 minut vsítil hattrick.

Preview: BSC Young Boys - APOEL Nikósie

Fotbalisté švýcarského klubu Young Boys Bern nevstoupili do základní skupiny Evropské ligy zrovna nejlépe a po dvou odehraných duelech mají na kontě pouze jeden bod. K tomu ani jednou neskórovali a se skóre 0:1 jsou na poslední čtvrté pozici. Naopak výkony kyperského celku APOEL Nikósie jsou trochu překvapením. Hosté totiž celou skupinu vedou se šesti body a teď mají velkou příležitost přiblížit se postupu do jarní fáze.

Olympiakos Pireus - APOEL Nikósie 0:1

Řecký gigant Olympiakos, jenž o minulém víkendu padl v lize senzačně na půdě outsidera z Larisy, vůbec poprvé ve své historii prohrál na domácím hřišti s kyperským klubem, který i po druhém kole skupinové fáze Evropské ligy překvapivě zůstal stoprocentní. O osudu utkání rozhodla jediná trefa Pierose Soterioua, jenž skóroval v 10. minutě.

Preview: Olympiakos Pireus - APOEL Nikósie

Olympiakos vstoupil do Evropské ligy tou správnou nohou, vyhrál na půdě Young Boys, což by chtěl potvrdit i před vlastními fanoušky proti dosud vedoucímu APOELu. Kyperský celek v úvodním zápase dokázal porazit Astanu, ačkoli se pro něj duel nevyvíjel vůbec dobře. Oba dva se na evropské scéně potkají vůbec poprvé v historii.

APOEL Nikósie - FC Astana 2:1

Pro APOEL se utkání s Astanou nevyvíjelo vůbec dobře, nakonec však ve druhé půli přetavil svou aktivnější hru ve dvě branky a slavil zasloužené tři body. Hosté směrem dopředu nepředvedli zhola nic, akorát v první půli vyučili svého soka z produktivity, když se trefil Nemanja Maksimovič. Vinicius a Igor De Camargo však nakonec otočili zápas na stranu domácích.

Preview: APOEL Nikósie - FC Astana

APOEL má svému soupeři co vracet. S Astanou se potkal zhruba před rokem, kdy ho právě tenhle soupeř vyřadil ze 4. předkola Ligy mistrů, a osud je nyní svedl do základních skupin Evropské ligy. Oba celky by měly mít v konkurenci Olympiakosu a Young Boys spíše roli outsiderů, kteří by se o postup do jarní fáze poprat neměli. Právě nynější vzájemný zápas bude možná jedním z klíčových.