AFC Bournemouth Anglie - AFC Bournemouth - Zprávy

Trápení Arsenalu pokračuje, výhru 2:1 slaví Bournemouth

Již loni byli hráči Bournemouthu velmi blízko vůbec první výhře nad londýnským Arsenalem, ovšem na domácí půdě tehdy prohospodařili tříbrankový náskok a museli se smířit jen s remízou. Tentokráte svěřenci Eddieho Howea proti Kanonýrům ještě dvacet minut před koncem prohrávali po trefě Bellerína, avšak dvěma slepenými góly skóre otočili a připisují si cenný triumf, díky němuž utíkají z bezprostředního sestupového ohrožení až na třinácté místo. Arsenal, jehož výkonu nepomohla ani absence Alexise Sáncheze, zůstává šestý.

Preview: AFC Bournemouth - Arsenal FC

Nedělní program anglické Premier League otevře souboj dvou tápajících celků, jež v letošní sezoně doposud zůstávají za očekáváním. Zatímco domácí Bournemouth se zoufale drží nad hranicí sestupu, londýnský Arsenal pro změnu nezvládá držet tempo s konkurencí na čele tabulky a umístění do čtvrtého místa se Kanonýrům čím dál více vzdaluje.

Brighton & Hove Albion - AFC Bournemouth 2:2

V prvním zápase nového roku 2018 se o body podělili fotbalisté Brightonu a Bournemouthu. Domácí dvakrát vedli, jenže v ani jednom z případů svůj náskok neuhájili, a tak se musí spokojit jen s jedním získaným bodem.

Preview: Brighton & Hove Albion - AFC Bournemouth

Novoroční program Premier League odstartuje duelem mezi Brightonem and Hove a Bournemouthem, které v tabulce dělí pouhé dva body, a co se formy týče, jsou na tom oba týmy dosti podobně. V uplynulých třech kolech totiž z možných devíti bodů získaly čtyři a nacházejí se zřejmě po právu v dolní polovině tabulky.

AFC Bournemouth - Everton FC 2:1

Bournemouth poprvé od půlky listopadu získal své další vítězství, Everton naopak poprvé po osmi zápasech napříč všemi soutěžemi prohrál. Zatímco hosté se tak ze své deváté příčky nikam neposunuli, ale zároveň ani neklesli, domácím tři body výrazně pomohly, protože se odpoutali ze sestupového pásma až na čtrnáctou pozici.

Preview: AFC Bournemouth - Everton FC

Už osm zápasů v řadě napříč všemi soutěžemi drží Everton neporazitelnost a poměrně solidně napravuje mizernou první polovinu podzimu. K evropským pohárům má ale stále hodně daleko, a tak je potřeba v nastoleném trendu pokračovat. Bournemouth je určitě celkem, který je k poražení. Aktuálně se totiž nachází v sestupovém pásmu.

AFC Bournemouth - West Ham United 3:3

Na Vitality Stadium v Bournemouthu se diváci dočkali štědré nadílky v podobě šesti branek. Hostující fans by jich možná uvítali i méně, jen kdyby si jejich tým připsal tři body, což se nakonec nestalo. Kladiváři totiž v průběhu zápasu strhli vedení na svojí stranu, ale ani oni výsledek za tři body neudrželi.

Preview: AFC Bournemouth - West Ham United

Klíčový souboj o záchranu, a zrovna na slavný Boxing Day, spolu svedou stále se trápící Bournemouth spolu s nevalně hrajícím West Hamem. Oba sousedy v tabulce od sebe dělí jen jeden bod, a dá se tak očekávat tuhá bitva, ostatně jako tomu bylo v letech minulých. Zatím se v uplynulých dvou ročnících mezi nimi nikdy neurodila remíza.

Manchester City - AFC Bournemouth 4:0

Už nějaký týden je jasné, že zažíváme něco, co dosud v Premier League bylo bezprecedentní. Nyní to dokonce vypadá, že něco podobného patrně ještě hodně dlouho ani nezažijeme. Ne snad že by Manchester City dnešní výhrou nad Bournemouthem překvapil, ale 17. výhra v řadě je zkrátka a dobře neuvěřitelný počin.

Preview: Manchester City - AFC Bournemouth

Svou rekordní sérii 16 výher hodlají v sobotu odpoledne ještě prodloužit hráči Manchesteru City, kterým se v této snaze budou naopak snažit zabránit fotbalisté Bournemouthu. Čeká je ale opravdu úkol nelehký, Citizens v lize totiž ztratili body jen jednou a v soutěžním duelu je zdolal pouze Šachťar.

AFC Bournemouth - Liverpool FC 0:4

Ve středu se Liverpool proti West Bromwich trápil a nedal ani jeden gól, tentokrát se však prosadil rovnou čtyřikrát, když s Bournemouthem neměl vůbec žádné slitování. Kloppovi svěřenci udeřili do poločasu třikrát a po změně stran ještě navýšili výsledek o jeden zásah.

Preview: AFC Bournemouth - Liverpool FC

Dočkáme se živých vzpomínek na loňskou sezónu, kdy Bournemouth s Liverpoolem předvedl velkolepou show, po níž Jürgen Klopp objímal své hráče s viditelnou hořkostí? Ofenziva jihoanglického klubu není tak vražedná, jako v předchozích měsících, ale kdo ví, co nám zápas přinese.

Manchester United - AFC Bournemouth 1:0

Bournemouthem si poradil těsně 1:0. O vítězství domácího celku rozhodl v prvním poločase Romelu Lukaku, nicméně Rudí ďáblové rozhodně nepodali výkon, se kterým by mohli být nějak hodně spokojeni.

Preview: Manchester United - AFC Bournemouth

V neděli večer dostali fanoušci Manchesteru United tvrdý direkt, jejich miláčci totiž prohráli duel o Manchester a vedoucí Citizens jim odskočili již na rozdíl 11 bodů. Vylepšit si svou náladu může parta okolo trenéra Joseho Mourinha hned ve středu, kdy na vlastním hřišti přivítá Bournemouth.

Crystal Palace - AFC Bournemouth 2:2

Spravedlivou remízou dopadl poměrně hodně zajímavý souboj dvou celků z dolní poloviny tabulky, v němž padly celkově hned čtyři branky, všechny přitom v prvním poločase. Crystal Palace přitom kopal dvě penalty, tu druhou v samotném závěru druhé půle, jenže vítězství nad Bournemouthem trestuhodně odmítl zařídit Christian Benteke.