AFC Bournemouth Anglie - AFC Bournemouth - Zprávy

Další články

Podaří se Bournemouthu podruhé v sezóně porazit Manchester United?

Program 33. kola anglické Premier League nabídne v sobotu duel mezi znovuzrozeným Bournemouthem a Manchesterem United. Domácí fotbalisté by rádi prodloužili svou sérii vítězství na Vitality Stadium, naopak Red Devils poslední čtyři soutěžní utkání v základní době nevyhráli.

Luton oplatil Bournemouthu nevídaný comeback, sen o záchraně přiživil Morris

Fotbalisté Lutonu zdolali ve 32. kole Premier League na vlastní půdě rozjetý Bournemouth 2:1, a prolomili tak 11zápasové čekání na soutěžní vítězství. Výbornou formou oplývající Třešně poslal do vedení krátce po změně stran Marcus Tavernier, sympaticky hrající Kloboučníci ale zásluhou premiérové trefy Jordana Clarka mezi anglickou elitou srovnali. V 90. minutě navíc stihl dokonat obrat Carlton Morris, čímž hostům alespoň částečně oplatil fiasko z nedávného vzájemného klání, kdy navzdory třígólovému náskoku nakonec padli.

Luton musí doma nutně porazit rozjetý Bournemouth

Sobotní zápas mezi Lutonem a Bournemouthem může napovědět o tom, zda Hatters uvidíme v Premier League i příští rok. Domácí se ale trápí, naopak Iraolův tým zažívá nejlepší část sezony.

Crystal Palace doplatilo na neuznaný gól. Vítězný vzorec Bournemouthu aplikoval Kluivert

Hráči Bournemouthu zvítězili ve 31. kole Premier League nad Crystal Palace 1:0. Hosté byli sice po většinu času méně aktivním celkem, přesto se jim jako prvním podařilo skórovat. Kvůli ofsajdovému postavení ovšem trefa Eberechiho Ezeho neplatila. Regulérní byla naopak branka Justina Kluiverta v 79. minutě, která znamenala pro The Cherries zisk všech bodů již ve třetím utkání v řadě. Třešně přitom pokaždé rozhodly až v závěrečné fázi duelu. Londýňané tak na jihu Anglie prodloužili sérii venkovních nezdarů, když na cizím stadionu nevyhráli 10 ligových utkání v řadě.

V duelu tabulkových sousedů se utká Bournemouth s Crystal Palace

V úterý večer je na programu vložené kolo anglické Premier League, na Viatality Stadium se utká Bournemouth s Crystal Palace.

Everton pokračuje v novoroční depresi, Bournemouthu předal tři body nešikovný Coleman

Bournemouth zvítězil ve 30. kole Premier League v domácím prostředí nad Evertonem 2:1. Diváci čekali na přesný zásah až do 64. minuty, kdy se hlavičkující Dominic Solanke trefil přesně pod břevno, a zapsal tak již 16. gól v sezoně. Karamelky kontrovaly až v 87. minutě, kdy se po nejistém zákroku brankáře Neta prosadil z dorážky Beto. Velkou ostudu si v nastaveném čase přivodil Seamus Coleman, jenž z naprosto bezpečné pozice ve vápně sklepl balon do vlastní sítě. Třešně tak zakončily březen bez jediné porážky.

Everton chce v Bournemouthu ukončit dlouhou sérii bez výhry

Zatímco se lidé připravovali na třetí adventní neděli, Everton v její předvečer zdolal Burnley. Tehdy asi nikdo nečekal, že na další ligové vítězství bude čekat minimálně až do svátků velikonočních. Šanci naladit se na další období lépe má nyní v Bournemouthu.

Liverpool obsadil pozici sportovního ředitele, po sezoně přijde Hughes

Richard Hughes po deseti letech skončí jako technický ředitel Bournemouthu a vydá se za novou výzvou do Liverpoolu. Čtyřiačtyřicetiletý funkcionář bude sportovním ředitelem Reds.

Luton po snové první půli vybouchl a v Bournemouthu ztratil všechny body

Fotbalisté Lutonu prohráli v dohrávce 17. kola Premier League v Bournemouthu 3:4. V zápase, který v původním termínu předčasně ukončila zástava srdce kapitána hostů Toma Lockyera, jenž se tentokrát přímo na tribuně přidal k potlesku místním zdravotníkům, se Kloboučníci těšili v poločasové pauze z tříbrankového vedení. Domácí favorit ale po změně stran otočil stav utkání, přičemž rozhodující zásah si připsal dvougólový Antoine Semenyo. Svěřenci Roba Edwardse tak tragickým vystoupením ze druhého dějství přišli o posun ze sestupového pásma, kam mohli stlačit Nottingham.

Bournemouth v dohrávce 17. kola vyzve Luton

Bournemouth si o víkendu připsal překvapivou remízu proti beznadějně poslednímu Sheffieldu a ve středu jej čeká dohrávka 17. kola, ve které narazí na dalšího aspiranta na sestup - Luton. Soupeři se naposledy střetli před dvěma lety ještě v rámci Championship. Kdo se bude radovat v Premier League?

Ani dvoubrankový náskok Sheffieldu nestačil. Dělbu bodů zařídil v závěru Ünal

Sheffield ve 28. kole Premier League pouze remizoval na hřišti Bournemouthu 2:2, a to i přesto, že ještě asi čtvrthodinu před koncem držel dvoubrankový náskok. "Třešně" však nadále tlačily a po gólu, který vsítil Dango Ouattara, rozhodl v nastaveném čase o dělbě bodů Enes Ünal. Domácí mohli i vyhrát, ale hned na počátku zápasu selhal při exekuci pokutového kopu kanonýr Dominic Solanke. The Blades tedy po třech potupných porážkách získali alespoň bod a minimálně do souboje Burnley s West Hamem se odpoutali od samého dna tabulky.

Bournemouth vyzve poslední Sheffield

V sobotním utkání Premier League se na Vitality Stadium utkají ve 28. kole Bournemouth a Sheffield United. Domácí jsou momentálně se 31 body třináctí, hostům patří poslední pozice a bodů mají na kontě pouze 13.

Domácí prostředí Burnley opět nepomohlo. Bournemouth přiblížil Kompanyho konec

Fotbalisté Bournemouthu porazili ve 27. kole Premier League na neoblíbeném Turf Moor domácí Burnley 2:0, a přerušili tak nelichotivou sérii sedmi po sobě jdoucích ligových utkání bez výhry. Na dlouho očekávaném úspěchu Cherries měl lví podíl Justin Kluivert, když ve 13. minutě po vzoru svého otce potrestal laxní defenzivu soupeře. Naopak svěřenci Vincenta Kompanyho zvítězili v této sezoně před vlastními fanoušky jen jednou, a nepodrželi tak svého trenéra, o jehož případném vyhazovu se v posledních týdnech hojně spekulovalo.

Burnley chce proti Bournemouthu vykřesat naději

Zdánlivě beznadějnou situaci bude chtít Burnley trochu zlepšit v rámci nedělního programu sedmadvacátého kola Premier League. Aktuálně jedenáctibodovou ztrátu mohou o část redukovat proti Bournemouthu.