02.02.2016 21:00 CET
3 : 0
(2:0)

Manchester United - Stoke City 3:0

Tři góly, zábavná hra a branky na Old Trafford v prvním poločase! Manchester United zažil zápas snů, fanoušci v jejich divadle poprvé čtyřech měsících neměli před přestávkou nutkání usínat a odměnou byl svižný a především vítězný výkon. Stoke City dnes hrálo pouze roli sparing partnera, když výhru 3:0 střelecky zajistili Jesse Lingard, Anthony Martial a Wayne Rooney.

Utkání se Stoke vzbuzovalo u fanoušků Manchesteru United velké obavy - ať už kvůli minulému vzájemnému utkání na Britannia Stadium, které Potters vyhráli snadno 2:0, nebo kvůli formě Red Devils. Svěřenci Louise van Gaala naposledy skórovali před vlastními fanoušky v prvním poločase na konci září. Dnes hráči uspěli před přestávkou hned dvakrát a není divu, že si odnesli pozitivní pocit a tři body k tomu.

Už ve čtrnácté minutě nakročili Ďáblové k vítězství povedenou přímočarou akcí. Cameron Borthwick-Jackson krásně odcentroval z levé strany a Jesse Lingard rybičkou na malém vápně překonal Jacka Butlanda. Jen devět minut nato navíc United vedli už 2:0, když se při dokonalém brejku po ose Darmian - Mata - Rooney dostal míč až do vápna k Anthonymu Martialu, který zakončil parádně a mimo dosah gólmana Potters.

Stoke City bylo v utkání na Old Trafford naprosto bezmocné a mizérie se prohloubila ve třicáté minutě, když pro zranění opustil hřiště stoper Philipp Wollscheid, jenž tak na marodce doplnil svého kolegu ze srdce defenzivy Ryana Shawcrosse, který do utkání vůbec nenastoupil. Největší problém Stoke však byl v ofenzivě - vždyť Arnautović a spol. nedokázali Davida De Geu v brance United prověřit ani jednou jedinkrát.

A tak, když po změně stran udeřil ve zlepšené formě hrající Wayne Rooney, bylo definitivně po zápase. Kapitánu anglické reprezentace stačilo sedm minut druhého poločasu. U zrodu akce stál opět Juan Mata, který ve vápně uvolnil Martiala, jemuž nedělalo pražádný problém míč z jedničky poslat před poloprázdnou bránu právě před Rooneyho. Ten tak skóroval v novém roce už popáté v pěti utkáních.

Autor: Marek Ustohal