21.12.2011 20:45 CET
3 : 0
(2:0)

Manchester City - Stoke City 3:0

Sergio Aguero - Stoke City 3:0. Argentinský útočník svým parádním galapředstavením zařídil Manchesteru City další snadnou výhru, Citizens tak zůstávají na čele tabulky Premier League i po neúplném sedmnáctém kole. Aguero dal dvě branky a byl jednoznačně nejlepší na hřišti, třetí trefu přidal Adam Johnson.

Citizens začali podle očekávání výrazně aktivněji a hned od úvodního hvizdu si vytvořili jasnou převahu. Jenže do blízkosti branky Sörensena se prakticky nedostávali, a tak to musel Nasri zkusit z velké vzdálenosti, jenže přestřelil. V patnácté minutě už přišla první velká příležitost zápasu, ovšem Adam Johnson trefil jen břevno hostující branky. Následně to znovu zkoušel Nasri, ale ani tentokrát prostor mezi třemi tyčemi nenašel.

V devětadvacáté minutě už se Manchester City dostal do zaslouženého vedení 1:0, když se trefil Sergio Aguero. Domácí nakrátko rozehráli rohový kop, Silva chytrým pasem našel Yayu Tourého, jeho centr tečoval k mírně v ofsajdu stojícímu Aguerovi Kompany a argentinský útočník už neměl složitou práci, zakončoval do prázdné branky.

Uběhlo jen dalších šest minut a náskok Citizens se zdvojnásobil. Adam Johnson nejprve vystihl nepřesnou rozehrávku Potters, ze dvaadvaceti metrů levačkou vypálil a vymetl pavučiny ze šibenice Sörensenovy brány. Ještě do poločasu to mohlo být o tři góly ve prospěch domácích, Johnson ze standardní situace vyzýval k teči Tourého, ten ale nedosáhl a mírně zaskočený Sörensen musel vytáhnout skvělý reflex.

Aguero byl i po přestávce aktivní a připsal si i první za zmínku stojící ránu druhého dějství, jenže Sörensen zasáhl velmi jistě. V padesáté čtvrté minutě už se Aguero radoval podruhé v zápase, ve středu hřiště totiž získal míč Barry, vysunul volného Nasriho, který ještě přihrál do jasné gólové pozice útočníkovi s číslem 16 a bylo to 3:0.

Aguero byl při chuti a brzy po vstřelené brance si šel i pro hattrick, jeho další nebezpečnou ránu ale lapil hostující gólman. Argentinskému snajprovi se podřizovali už i spoluhráči, když se ho snažili téměř v každé situaci najít v co nejvýhodnější pozici. Jako po hodině hry Touré, Aguero ale při samostatném nájezdu branku minul.

Citizens si mohli dovolit bavit diváky nádhernými exhibičními kousky. A tak například sváteční střelec Kompany pálil z pětatřiceti metrů jen těsně vedle levé tyče, hned o minutu později pak Aguero nádherným lobem našel za obranou Barryho, ten ale ve skluzu Sörensena nepřekonal. Stoke se do první opravdové příležitosti dostal až osm minut před koncem, Huth ale po rohovém kopu hlavičkoval mimo.

Domácí dohrávali závěr utkání v klidu, zbytečně neplýtvali silami, přesto mohli ještě udeřit. Milner se s trochou štěstí dostal až do šestnáctky soupeře, chytrou střelou ale Sörensena v bráně Stoke nepřekvapil, následně ještě mohl skórovat Adam Johnson, ovšem dánský brankář znovu uchránil svůj tým od debaklu. Manchester City přesto porazil Stoke City bez problémů 3:0 a i nadále vládne Premier League.

Autor: Michal Hruška