04.03.2009 20:45 CET
1 : 2
(1:1)

Newcastle United - Manchester United 1:2

Manchester na hřišti Newcastlu rozhodně nepřesvědčil, navíc jeho brankář van der Sar přišel zásluhou Løvenkrandse brzy o svou neprůstřelnost. Branky Rooneyho a Berbatova ovšem skóre otočily a United tak nadále neohroženě vladnou Premier League se sedmibodovým náskokem.

Straky začaly aktivně, činil se zejména Martins, jenž se ve druhé minutě uvedl střelou vedle a zhruba o deset minut později znovu zahrozil. To už ale domácí vedli. V 9. minutě totiž z levé strany vystřelil Gutiérrez, jeho nemastný, neslaný pokus van der Sar neudržel a Peter Løvenkrands neměl s dorážkou problém - 1:0. Holandký brankář tím přišel o svou neprůstřelnost po 1311 minutách.

Hosté se ale brzy sebrali a ve 20. minutě bylo srovnáno. O'Shea prosvištěl po pravé straně, nahrál do středu Rooneymu a ten po otočce vypálil pod břevno - 1:1. Chvíli nato se United dožadovali penalty poté, co Berbatovův centr skončil na rameni Bassonga, sudí Bennett ale nechal pokračovat ve hře. Do přestávky ještě zahrozil za domácí Martins a na hostující straně Vidić, do šaten se ale šlo za nerozhodného stavu.

Po změně stran ovšem začal favorit z Manchesteru dělat vše proto, aby tomu tak příliš dlouho nezůstalo. A dočkal se v 56. minutě, kdy se po chybě Stevena Taylora zmocnil míč Park, předložil ho Berbatovovi a tomu již zbývalo jen trefit prázdnou bránu - 1:2. Hosté chtěli brzy rozhodnout, jenže Berbatova vychytal Harper a v 79. minutě mířil pro změnu Rooney nad. Newcastle se již na přílišný odpor nezmohl, zahrozil jen šancí Martinse, se kterou si poradil van der Sar. Manchester si tak ze St. James Parku odvezl hubené vítězství 2:1.

Autor: Petr Vaněček / eurosport.com