Další články

Ve čtvrtfinále FA Cupu se střetnou Citizens s Magpies

V sobotu večer se v rámci FA Cupu utká obhájce titulu Manchester City s nevyzpytatelným Newcastlem United na Etihad Stadium.

K těsné výhře nad tabulkovým sousedem dotáhl Chelsea skvostný Palmer

Chelsea zdolala v dohrávce 28. kola Premier League před vlastními fanoušky Newcastle 3:2. K výhře zavelel už v šesté minutě Nicolas Jackson, když tečoval střelu Cola Palmera. Straky sice dokázaly do konce první půle vyrovnat, ale v 58. minutě se opět blýskl anglický mladík přesnou ranou z hranice vápna. O výhře The Blues pak v 76. minutě rozhodl po individuální akci Mychajlo Mudryk. Londýňané ukončili čtyřzápasové čekání na vítězství proti Magpies, na které se navíc dotáhli s jednobodovou ztrátou a utkáním k dobru.

Chelsea se v pondělí večer utká s Newcastlem

V pondělí večer je na programu zajímavá dohrávka 28. kola anglické nejvyšší soutěže mezi londýnskou Chelsea a Newcastlem United. Oba kluby zůstávají v této sezóně za očekáváním a v tabulce jim patří jedenáctá, respektive desátá příčka.

Wolves odjeli z Newcastlu bez bodů a se zraněným brankářem

Fotbalisté Newcastlu dokázali zabrat na vlastním hřišti, když ve 27. kole anglické Premier League zvítězili nad Wolves 3:0. První trefu zápasu si ve 14. minutě připsal Aleksander Isak, na nějž po půlhodině hry navázal Anthony Gordon, jenž potrestal chybu Josého Sá. Portugalský gólman se navíc při druhé obdržené brance zranil a byl o poločase nucen střídat. Jeho nástupce v závěru duelu také inkasoval, a domácí tak zvítězili rozdílem třídy.

V St. James' Parku změří síly Vlci se Strakami

Program 27. kola anglické Premier League otevře hned šest sobotních duelů hraných od 16:00. Jedním z nich je zápas dvou týmů ze středu tabulky, v St. James' Parku přivítá desátý Newcastle devátý Wolverhampton Wanderers.

Karius prožil trpký návrat, Arsenal předvedl po portském neúspěchu výkon jako víno

Newcastle absolutně nestačil ve 26. kole Premier League na Arsenal a na Emirates Stadium prohrál 1:4. Hosté se museli vypořádat s několika absencemi, které se dotkly i brankářského postu, takže se mezi třemi tyčemi objevil v nejvyšší anglické soutěži poprvé od roku 2018 německý gólman Loris Karius. Kanonýři, namotivovaní nevydařeným utkáním Ligy mistrů v Portu, zasypali defenzivu soupeře kvantem útočných akcí, palbu domácích však paradoxně nastartoval smolným způsobem hostující obránce Sven Botman.

Arsenal vyzve Newcastle

Arsenal hostí v utkání 26. kola Premier League Newcastle United. Domácí letos opět bojují o zisk ligového titulu a jsou třetí, to hostům se v nynější sezoně nedaří tolik, co loni, a aktuálně jsou až na osmé příčce.

Ashworth opustí Newcastle, zlákala ho nabídka Manchesteru United

Sportovní ředitel Newcastlu Dan Ashworth (52) údajně oznámil vedení klubu, že se chce připojit k Manchesteru United. Klub z Old Trafford má zájem získat Ashwortha v rámci reorganizace struktury klubu poté, co Jim Ratcliffe (71) získal 25 % akcií a převzal kontrolu nad fotbalovými operacemi.

Vyrovnání v nastavení vylepšilo dojem z další domácí ztráty Newcastlu

Newcastle remizoval ve 25. kole Premier League na vlastním hřišti s Bournemouthem 2:2. Hosté potvrdili pověst nevyzpytatelného soupeře a dostali se před zaplněnými tribunami St. James' Parku do vedení zásluhou Dominica Solankeho, jenž využil uklouznutí slovenského gólmana Martina Dúbravky. Newcastle pak sice krátce nato vyrovnal, Třešně si ovšem vzaly vedení zpět na svou stranu. Až v nastaveném čase tak Straky uloupily bod díky trefě Matta Ritchieho, před vlastním publikem nicméně nevyhrály již počtvrté za sebou.

Ve formě hrající Newcastle přivítá Bournemouth

Newcastle vytěžil z posledních tří ligových duelů sedm bodů a svou neporazitelnost bude chtít prodloužit v domácím zápase s Bournemouthem, který se naopak trápí.

Newcastle potvrdil střelecký apetit i na stadionu Nottinghamu

Fotbalisté Newcastlu zvítězili ve 24. kole Premier League na hřišti Nottinghamu 3:2. Straky se v prvním poločase hned dvakrát ujaly vedení, ale Forest dokázali pokaždé srovnat. Rozhodla tedy až branka Bruna Guimaraese ze 66. minuty po chybné rozehrávce domácích. Zatímco v defenzivě to hostujícímu celku nadále drhne, útok se opět činil, jelikož svěřenci Eddieho Howea nasázeli v každém soutěžním duelu v tomto kalendářním roce vždy minimálně dva góly.

Newcastle přijede do Nottinghamu

Sobotní program 24. kola Premier League uzavře utkání mezi Nottinghamem Forest a Newcastlem United. Domácí celek je na šestnácté pozici pouhé dva body nad sestupovými příčkami, hosté jsou na devátém místě.

Při remízové přestřelce Newcastlu s Lutonem se trefilo sedm různých Angličanů

Newcastle na svém hřišti remizoval ve 23. kole Premier League s Lutonem 4:4. Navzdory vysokému počtu gólů se na střelecké listině objevili fotbalisté pouze jedné národnosti, a to anglické. Jediným hráčem, který se radoval z alespoň dvou branek, byl domácí Sean Longstaff, jenž oba své zásahy stihl už v úvodním dějství. Kloboučníci však na jeho trefy dokázali ještě do přestávky odpovědět a po změně stran se sami dostali do nečekaného vedení. "Straky" se ovšem se třetí domácí porážkou v řadě odmítly smířit a zásluhou Harveyho Barnese v 73. minutě stanovily výsledné skóre. Mladý křídelník se na trávníku objevil poprvé od září.

Newcastle chce oplatit porážku Lutonu

Oběma celkům se v současné chvíli daří. Newcastle vybojoval v posledním kole velmi cenné tři body na hřišti Aston Villy a podobný výkon bude chtít zopakovat i doma proti Lutonu, který ovšem již pět zápasů za sebou ve všech soutěžích nenašel přemožitele.