19.01.2008 16:00 CET
0 : 2
(0:0)

Reading - Manchester United 0:2

Manchester zůstane i po tomto kole na prvním místě. Střelecky se proti Readingu sice dlouhou dobu trápil, v závěru však zásluhou Rooneyho a Ronalda vytěžil výhru 2:0. Za domácí fotbalisty si poprvé zahrál český reprezentant Marek Matějovský, který nastoupil k závěrečným deseti minutám.

Ďáblové od začátku ukazovali, kdo je na hřišti pánem. Velmi aktivní byl opět Cristiano Ronaldo, jeho střely z dálky úspěch však neslavily. Ve 13. minutě se po akci s Rooneym ocitl v gólové příležitosti Tévez, střelou z úhlu ale netrefil ani bránu. Na skvěle pracující obranu Readingu svěřenci trenér Fergusona nemohli dlouhou dobu vyzrát. Domácího gólmana Hahnemanna protáhla především až střela Hargreavese z přímého kopu. Jenže z ničeho nic udeřil také Reading. Van der Sar si vyběhl z brány, aby odkopl míč, ten se ale dostal ke Kitsonovi, jenž vyslal střelu z třiceti metrů. Nakonec musel za holandského gólmana zakročit až stoper Ferdinand. Ani jeden tým v prvním poločase gól nevstřelil, takže poločasový stav zněl 0:0.

Ve 48. minutě přišla obrovská příležitost Manchesteru. Rohový kop musel z brankové čáry vykopávat Cissé. Hahnemann totiž míč neměl zcela pod svou kontrolou. Za pár minut pálil Wayne Rooney, jeho bomba bránu ovšem nezasáhla. Obdobně si vedl také Cristiano Ronaldo.

Velká úleva přišla pro Manchester v 77. minutě. Po Tévezově centru se ke střele z voleje odhodlal anglický útočník Rooney a byl úspěšný. Za tři minuty přišel pomoct Readingu exboleslavský Marek Matějovský, který nahradil Bobby Conveye. Ovšem ani jeho přítomnost neodvrátila porážku domácích fotbalistů. United dokonce přidali ještě jeden gól. Ten měl na svědomí nejlepší letošní kanonýr Premier League Cristiano Ronaldo, jenž postupoval společně s Rooneym na branku a nikým neatakovaný nakonec překonal bezmocného Hahnemanna.

Autor: Tomáš Honajzer / eurosport.com