24.11.2007 16:00 CET
2 : 1
(1:1)

Manchester City - Reading FC 2:1

Skvělý začátek i koncovka Manchesteru City se staly symboly utkání domácích Citizens s Readingem a také určily konečného vítěze – Manchester, který sice jednou inkasoval, přesto uhrál tři body s konečným skóre 2:1.

Jak už bylo uvedeno výše, Manchester City vstoupil do tohoto duelu parádně. Už v 11. minutě se s trochou štěstí ujal vedení zásluhou Bulhara Petrova. Série odrazů v pokutovém území Readingu předcházela následné střele Petrova z jasné gólové pozice. Celou akci zařídil velmi aktivní Ireland, jenž se zprava skvěle vehnal do šestnáctky a založil tak zmatek v obraně soupeře. Mladý záložník v tomto střetnutí dokonale zastínil domácí hvězdu Elana. Po rychle získaném vedení se Citizens uklidnili a jak u jejich hry doma bývá zvykem, následných několik desítek minut víceméně kontrolovali hru a navyšovali počet procent držení míče na své straně. Klidnou kombinaci domácích utnul až ve 43. minutě náhlý Harperův úder. Doyle se šťastně dostal na hranici velkého vápna k míči, postrčil ho doprava na Conveye, který okamžitě hledal Harpera. Střední záložník hostů pak pohotově nechytatelnou střelou vyrovnal na 1:1. Tím také ukončil první poločas, který nebyl příliš bohatý na zajímavé momenty. Za zmínku stojí ještě nepříjemné zranění Corluky v závěru první půle, nahradil ho čínský bek Sun Jihai.

Ani druhá část příliš pozorovatele na City of Manchester Stadium nepobavila, zvláště příznivci domácího celku pak v 71. minutě litovali zahozené šance Samarase. Střelec prvního gólu zápasu Petrov parádně vysunul řeckého střelce do samostatného úniku, ten však koncovku příliš nezvládl. Citizens se snažili, ale ani v následujících dvaceti minutách si přes zřetelnou optickou převahu nedokázali vypracovat nějakou gólovku. Až v nastavení přišla drtivá koncovka domácích. Nejprve ještě ve třetí minutě nastavení neuspěl Geovanni, jenž předvedl výborný technický kousek při zpracování, pak ale z necelých patnácti metrů střelou vnějším nártem netrefil ani bránu. Jenže hned o minutu později se trefil aktivní Ireland a zachránil tak pro Citizens 3 body. Dlouhý míč Jihaie sklepl Samaras na Geovanniho, ten posunul ještě na Irelanda, který parádní bombou bez přípravy nedal z hranice pokutového území Hahnemannovi žádnou šanci.

Díky Irelandově trefě v poslední minutě nastavení se tak s ohledem na zaváhání svého městského rivala – Manchesteru United – dotáhli Citizens jen bod za něj a okupují stále úžasnou třetí příčku.

Autor: Tomáš Daníček / eurosport.com