CD Leganés Španělsko - CD Leganés - Zprávy

CD Leganés - SD Eibar 0:1

Eibar doslova za minutu dvanáct urval tři body na půdě domácího Leganésu. Tomu zlomilo vaz vyloučení Dimitriose Siovase, který musel opustit hřiště šest minut před koncem. V nastaveném čase pak vstřelil jedinou branku utkání hostující veterán Iván Ramis.

Preview: CD Leganés - SD Eibar

Střed tabulky je letos ve španělské La Lize obzvláště vyrovnaný a pořadí jednotlivých klubů snadno kolísá z kola na kolo. V tom třiadvacátém na sebe narazí duo drobných klubů, jimž se v posledních letech úspěšně daří konkurovat bohatší konkurenci, tedy Leganés s Eibarem.

Getafe CF - CD Leganés 0:0

Oba týmy se pohybují ve středu tabulky se stejným počtem bodů a hned v úvodu zápasu bylo jasné, že ani jeden si nechce dovolit zbytečnou ztrátu.

Preview: Getafe CF - CD Leganés

Leganés má za sebou první bitvu se Sevillou a v rámci poháru nedopadlo vůbec špatně. Zle se mu ale nevede ani v LaLize, protože malému týmu patří více než solidní 11. příčka. V neděli v poledne si ji bude chtít pojistit na předměstí Madridu, kde se utká s Getafe.

CD Leganés - Espanyol Barcelona 3:2

Leganés se ihned v začátku zápasu s Espanyolem dostal do vedení. Z hranice pokutového území přišla střela na zadní tyč, která se od ni odrazila.

Preview: CD Leganés - Espanyol Barcelona

Leganés má za sebou pohádkové utkání s Realem Madrid, v němž slavného giganta vyřadil z poháru. V pravé poledne v neděli jej ale čeká bitva podobně náročná a důležitá, protože se Leganés utká s Espanyolem, dalším sestupem ohroženým týmem.

Deportivo Alavés - CD Leganés 2:2

První vážnější akce byla k vidění ve třinácté minutě. Po rohovém kopu pálil na branku přízemní střelou Alfonso Pedraza, ale pozorný Iván Cuéllar zasáhl.

Preview: Deportivo Alavés - CD Leganés

Nedělní poledne je ideálním časem pro otevření bran stadionu Mendizorrotza, kde své domácí zápasy hraje Deportivo Alavés. Vyzkoušet jeho touhu se zachránit přijede obdobně ztrápené mužstvo Leganésu, které má za sebou několik špatných zápasů.

Real Betis - CD Leganés 3:2

Domácí na nic nečekali a do svého soupeře se pustili pěkně po hlavě. Po čtvrthodině byli také lepším týmem, ale k nebezpečnější akci se nedostali.

Preview: Real Betis - CD Leganés

Real Betis je v této sezóně v LaLize jako na houpačce, ale jeho fanoušci svému týmu všechno odpustili po úžasném zápasu v derby se Sevillou, které skončilo vítězně 5:3. Tato výhra domácí hned katapultovala do horní poloviny tabulky a případné vítězství proti Leganésu by je posunulo k těsné blízkosti příčkám zaručujícím evropské poháry.

CD Leganés - Real Sociedad 1:0

Leganés dokázal navázat na své vítězství z Copa del Rey proti Villarealu a stejným způsobem urval tři body také v LaLize. Real Sociedad, pro něhož to bylo vůbec první utkání v novém roce, padl kvůli brance Gabriela ze 75. minuty a zůstal ve středu tabulky. Se svým soupeřem prohrál vůbec poprvé za uplynulé dvě sezóny.

Preview: CD Leganés - Real Sociedad

Devátý Real Sociedad prožil hodně špatný prosinec a jeho forma zmizela, takže vítá nový rok s nadějí, že se věci zlepší. Minulý rok zakončil výhrou a stejně tak by chtěl začít ten nový. Proti bude Leganés, které už první soutěžní utkání v tomto roce má za sebou.

Levante UD - CD Leganés 0:0

V úterní předehrávce 17. kola LaLigy se utkalo Levante proti Leganés. Domácí sice měli náskok před sestupovými pozicemi pět bodů, ale i tak toužili po výhře, aby měli před vánočními svátky více klidu.

Preview: Levante UD - CD Leganés

Trochu netradičně už v úterý začne nové kolo španělské nejvyšší soutěže, které se díky svátečnímu období protáhne do sobotního odpoledne. Vrcholem kola bude sobotní El Clásico, jeho první duel se odehraje ve Valencii. Tamní Levante bude hostit Leganés, které se spoléhá na velmi dobrou defenzivu.

Deportivo La Coruña - CD Leganés 1:0

Na Riazoru nakonec padla jediná branka, přestože domácí Deportivo mělo spoustu příležitostí. Leganés nepředvedl vůbec nic, takže La Coruni stačila na tři body branka Adriána Lópeze z 24. minuty.