Další články

Athletic předvedl v „atletickém“ měření sil finálový spurt, tempo diktovali Williamsové

Athletic zvítězil v semifinále Copa del Rey nad Atlétikem Madrid 3:0 a v součtu s výhrou z úvodního duelu suverénně postoupil. Jistotu dodala domácím zejména perfektní spolupráce bratří Williamsů. Ve 13. minutě se nejprve po centru mladšího Nica krásným volejem prosadil zkušenější Iňaki a v závěru prvního dějství si hvězdní sourozenci při další pohledné akci role vyměnili. Zatímco Baskové si zahrají pohárové finále již potřetí za posledních pět let, Los Indios se v něm od celkového triumfu v sezoně 2012/2013 neobjevili.

Bilbao poprvé v historii vyloupilo Estadio Metropolitano a přiblížilo se k postupu

Athletic zvítězil v prvním semifinálovém duelu Copa del Rey na hřišti Atlétika Madrid 1:0. O důležité výhře Basků rozhodl v první půli úspěšný penaltový exekutor Álex Berenguer, jenž zároveň prolomil prokletí svého týmu na Estadio Metropolitano, když zde zvítězil až na sedmý pokus. Los Colchoneros si tak výrazně zkomplikovali cestu do finálového souboje, v němž se představili naposledy v roce 2013.

Celta na svém stadionu po třech dnech opět sledovala vítězné oslavy Realu Sociedad

Celta Vigo se nedokázala pomstít za několik dnů starou porážku a ve čtvrtfinále Copa del Rey prohrála s Realem Sociedad 1:2. K postupu zavelel už ve druhé minutě Mikel Oyarzabal, v nedávném ligovém střetnutí přitom Baskové potřebovali ke vstřelení úvodní trefy jen o devět minut více. Na brzký zásah kapitána po změně stran navázal novic v sestavě Sheraldo Becker, jenž se prosadil při svém premiérovém startu po příchodu z Unionu Berlín.

Mallorku nepřipravila o postup přes lídra LaLigy ani prořízlá pusa kapitána

Mallorka uštědřila ve čtvrtfinále Copa del Rey nepříjemný direkt Gironě, kterou na vlastním hřišti porazila 3:2. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a ve 35. minutě vedli už o tři branky, když mimo jiné dvakrát udeřil zkušený Abdón Prats. Zaskočenému lídrovi nejvyšší španělské ligy se po změně stran dostalo pomoci od soupeřova kapitána Antonia Raílla, jenž nejprve fauloval v pokutovém území a následně si neodpustil ostrá slova směrem k rozhodčímu, za což byl vyloučen. Hosté ale využili početní převahy jen ke snížení, a Rumělky tak poprvé od sezony 2008/2009 proklouzly mezi čtyři nejlepší celky soutěže.

Semifinálovou tradici Bilbaa udržel při životě navrátilec z Afrického poháru

Barcelona prohrála ve čtvrtfinále Copa del Rey v Bilbau 2:4 po prodloužení. Domácí se ujali vedení dřív, než se všichni fanoušci stihli usadit na svá místa, nicméně hosté ještě do přestávky otočili skóre, a to i díky šťastnému zásahu Roberta Lewandovského, do nějž před bránou kuriózně nakopl míč Yuri Berchiche. Baskové se ale nevzdali a také oni se vybičovali k obratu. Nakonec jej dokonal ve 107. minutě Iňaki Williams, jenž ještě před pár dny reprezentoval Ghanu na Africkém poháru. Los Leones si tím vysloužili už pátou účast v semifinále za sebou, na zisk trofeje pro vítěze španělského poháru však čekají od roku 1984.

Pád Griezmanna předznamenal osud Sevilly. Převahu Atlétika přetavil v gól Depay

Atlético Madrid se stalo posledním postupujícím do semifinále Copa del Rey, když porazilo Sevillu těsným výsledkem 1:0. Los Indios se mohli dostat do vedení už v 26. minutě, ovšem Antoine Griezmann zahrávající pokutový kop při zakončení uklouzl a přestřelil. Francouzovo zaváhání napravil až necelou čtvrthodinu před koncem Memphis Depay. Madridský celek se do takto pokročilé fáze domácího poháru probojoval po sedmi letech.

Bleskový návrat a vyřazení Barcelony. Vyšlo to perfektně, radoval se Williams

Barcelona prohrála dramatické čtvrtfinále Španělského poháru na hřišti Athleticu 2:4 po prodloužení. O postupu baskického týmu přes úřadujícího ligového šampiona rozhodli brankami ve 105. a 120. minutě bratři Iňaki a Nico Williamsové.

Na trávníku musí zodpovědnost převzít hráči, nabádá obránce Koundé

Obránce Barcelony Jules Koundé (25) po pohárovém utkání proti třetiligovému týmu Unionistas prohlásil, že hráči Barcelony musí nést odpovědnost za neuspokojivé výkony klubu v této sezoně minimálně stejnou měrou jako jejich trenér Xavi Hernández (43).

Ancelotti: Oba týmy daly do zápasu všechno, nikdo si nezasloužil prohrát

Real Madrid neobhájí triumf ve Španělském poháru. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho v osmifinále prohráli na stadionu městského rivala Atlética 2:4 po prodloužení. Domácí tak "Bílému baletu" oplatili porážku 3:5 v semifinále španělského Superpoháru z minulého týdne.

Přívětivý los pro Barcu znovu neznamenal snadnou cestu za postupem

Barcelona uspěla v osmifinále Copa del Rey na půdě Unionistas Salamanca výsledkem 3:1. Její vítězství se však, podobně jako v minulé fázi proti Barbastru ze čtvrté ligy, nerodilo snadno, když po parádní dělovce Álvara Gómeze z 31. minuty prohrávala. Favorit ovšem stihl ještě do půle srovnat krok, aby po změně stran rozhodl o jeho očekávaném triumfu podobně povedenou ranou Jules Koundé.

Griezmann Realu naservíroval pohárovou pomstu za Superpohár v prodloužení

Atlétiko Madrid oplatilo Realu Madrid jen osm dnů starou porážku ze španělského Superpoháru, když zvítězilo v domácím osmifinále Copa del Rey 4:2 po prodloužení. Los Colchoneros se po půlhodině hry dostali do vedení, ještě před poločasem o něj však přišli vinou nepřehledné situace po nešikovné snaze vyboxovat míč v podání Jana Oblaka. V remízový stav vyústila i druhá půle, a tak muselo na řadu přijít prodloužení, ve kterém se hrdinou "Atlétů" stal Antoine Griezmann, když ve 100. minutě směle potrestal zaváhání soupeřovy obrany.

Xavi po Superpoháru: Omlouváme se fanouškům, musíme přijmout kritiku

Barcelonský trenér Xavi se omluvil fanouškům za nedělní prohru 1:4 s odvěkým rivalem Realem Madrid ve finále španělského Superpoháru v Rijádu. Podle něj ukázal jeho tým nejhorší tvář, věří však, že se vzchopí. Řekl to na tiskové konferenci.

Barcelona musí řešit další problémy, Cancelo si poškodil postranní vazy v koleni

Portugalský reprezentant João Cancelo (29), který hájí dres Barcelony, si ve čtvrtečním utkání španělské LaLigy proti Las Palmas (2:1) poškodil kolenní vazy. Ze zápasu tak musel odstoupit už po jedenácti minutách.