1. FC Heidenheim Německo - 1. FC Heidenheim - Zprávy

Heidenheim našel oblibu v infarktových obratech. Po Darmstadtu totožně skolil i Freiburg

Freiburg ztratil v 16. kole Bundesligy nadějně rozjetý duel v Heidenheimu, s nímž nakonec prohrál 2:3. Za úspěchem ho táhl dvoubrankový Lucas Höler, který už v sedmé minutě s přehledem zakončil povedenou akci svého týmu a po hodině hry si za vyrovnaného stavu zkušeně poradil i s pokutovým kopem. V 84. minutě však nejprve vyrovnal Tim Kleindienst, jenž byl mezi lety 2015 a 2019 kmenovým hráčem bádenského celku, a v nastavení obrat dokonal vlastním gólem Matthias Ginter. Nováček soutěže tak vyhrál potřetí v řadě, dvakrát přitom otáčel nepříznivě se vyvíjející utkání až ve druhé půli.

Rozlučka s rokem 2023: Potvrdí dobré rozpoložení Heidenheim nebo Freiburg?

Freiburg vykázal v posledních třech bundesligových kolech výrazné zlepšení. Pokud přitom získá také své čtvrté vítězství za sebou, dotáhne se bodově na Dortmund, který se po úterním programu nacházel na páté příčce. Soupeřem mu bude Heidenheim, který by rád ještě více stabilizoval svoje postavení nad pásmem sestupu. Záchrana je pro něj prioritou číslo jedna.

Nováček ligy znovu vystrčil růžky. Mohuč po dalším selhání zůstává utopena v zóně sestupu

Hráči Heidenheimu v 15. kole německé Bundesligy porazili venku Mohuč poměrem 1:0, a získali tak již podruhé v řadě tři body. Hosté sice po celý zápas tahali za kratší provaz, nakonec jim však k triumfu stačila rozhodující branka Marvina Pieringera už ze 12. minuty. Pro hostující tým navíc šlo o velmi cennou výhru, jelikož se díky ní znovu vzdálil sestupovému pásmu. První vzájemný soutěžní zápas těchto klubů nicméně měl hořkou pachuť pro Mohuč, jelikož ta nevyhrála už popáté v řadě a v tabulce zůstala na předposlední příčce.

Mohuč bude proti Heidenheimu usilovat o druhou výhru v sezoně

Die Nullfünfer nepozměnili výrazně kádr, přesto spadli do podobných problémů jako Union Berlín. Na rozdíl od klubu z hlavního města se jim stále nepodařilo vystoupat nad sestupové pásmo. Nicméně věří, že by se to mohlo povést po 15 kole, kdy do MEWA Areny zavítá úřadující šampion 2. Bundesligy, který při svém premiérovém ročníku mezi elitou dokázal nastřádat už 14 bodů.

Heidenheim doma ovládl přestřelku zásluhou Mainky. Darmstadt k bodu místní rodák nedovedl

Fotbalisté Heidenheimu zvítězili ve 14. kole německé Bundesligy proti Darmstadtu 3:2. Utkání, ve kterém se proti sobě postavili nováčci soutěže, gólově otevřel Jan Schoppner, a domácí tak šli do šaten s náskokem. Po změně stran ovšem nastal obrat ve skóre, který započal přesným zásahem Tim Skarke, jenž je rodákem z Heidenheimu, kde i fotbalově začínal. Ani jeho zásah ovšem nedostal domácí do kolen, kteří zásluhou dvou tref Patricka Mainky rozhodli o svém triumfu.

Nováčci proti sobě. Darmstadt chce v Heidenheimu ukončit čekání na výhru

Podle očekávání se oba bundesligoví nováčci pohybují v dolní polovině tabulky. O něco lépe je na tom Heidenheim, jenž deset z dosud jedenácti získaných bodů vybojoval doma. A na svém stadionu hodlá oškubat i Darmstadt, který už skoro dva měsíce čeká na soutěžní vítězství.

Útočná vozba Býků prohloubila venkovní krizi Heidenheimu. V Lipsku se rozhodlo v první půli

Fotbalisté Lipska odčinili dvě soutěžní porážky v řadě, když ve 13. kole Bundesligy porazili doma Heidenheim 2:1, díky čemuž se dostali před Dortmund na průběžné čtvrté místo tabulky. Vítězství Býkům zajistila ofenzivní dvojice Loïs Openda - Yussuf Poulsen, přičemž rozhodující trefu zaznamenal dánský dlouhán, pro kterého to byl teprve druhý ligový gól v letošní sezoně. Nováček soutěže tak prodloužil trápení na hřištích soupeřů, kde od startu ročníku prohrál šest ze sedmi střetnutí.

Heidenheim může proti Lipsku jen překvapit

První zápas obou celků mezi elitou bude řídit zkušen sudí Christian Dingert. V nižších patrech to sice zdaleka nebyla jednostranná záležitost, avšak die Roten Bullen se budou chtít navrátit na pozice zaručující účast v Lize mistrů i pro příští sezonu. Klub z Voit-Areny zase hodlá především vylepšit svoji venkovní statistiku.

Noční můra Heidenheimu skončila, absence gólů přinesla první bod s Bochumí po pěti letech

Heidenheim remizoval ve 12. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Bochumí 0:0. Nováček soutěže tedy sice na čtvrtou ligovou výhru nedosáhl, těšit ho ale mohl alespoň fakt, že po pěti letech s Die Unabsteigbaren nepadl. Mezi nedělními soupeři okupujícími spodní příčky tabulky tak i po vzájemném střetnutí zůstal jednobodový rozdíl.

Bundesligový souboj z dolní poloviny tabulky: Heidenheim uvítá Bochum

Heidenheim v posledních pěti ligových kolech padl čtyřikrát, a citelně tak oslabil svou pozici nad sestupovým pásmem. Zrovna střetnutí s Bochumí přitom představuje důležitý artikl, co se záchranářských starostí týče. Také pro hosty je prioritou udržení se v Bundeslize, i pro ně platí totéž co pro domácí. Výhra by je výrazně uklidnila před závěrečným programem roku.

Nezastavitelný Kane zdolává jeden rekord za druhým. Nováček snil o bodu z Mnichova jen chvíli

Bayern si před domácími diváky poradil v utkání 11. kola Bundesligy s Heidenheimem. Na vítězství 4:2 měl značný podíl Harry Kane, který se gólově podepsal pod posledních pět výher Bavorů. Anglický reprezentant dosáhl mety 17 branek, což se dosud nikomu v úvodních 11 bundesligových duelech nepodařilo, a zároveň po odehrání necelé třetiny aktuálního ročníku překonal počin nejlepších střelců minulé sezony Niclase Füllkruga a Christophera Nkunkua. Nováček soutěže po změně stran zabral a během tří minut dokonce senzačně vyrovnal. Poslední slovo ovšem měli přece jen Bavoři, kteří přidali další dvě trefy.

Bayern se pokusí před reprezentační pauzou vyhoupnout do čela, doma uvítá Heidenheim

Bayern stále nedokáže v Bundeslize předskočit vedoucí Leverkusen, jakkoli především v posledních dvou kolech potvrzoval, že v útoku je velmi nebezpečný. Harry Kane se hned dostal na čelo tabulky střelců, po výsledkové stránce mimochodem bavorská družina žádný problém nezapsala ani před pár dny v Lize mistrů. V roli favorita je také proti Heidenheimu.

Stuttgartu pomalu odjíždí čelo ligového pelotonu. Nováček ovládl derby díky vyztužené obraně

Heidenheim předvedl v závěrečném klání 10. kola Bundesligy velmi dobrý výkon, který nakonec vedl k nečekané výhře 2:0 nad Stuttgartem. Domácí celek inkasoval v předchozích čtyřech soutěžních střetnutích 12 branek, v prvním ligovém Bádensko-Württemberském derby po 23 letech však svou defenzivní hru výrazně zlepšil a navrch si vytvořil řadu vyložených příležitostí. Tu ze 70. minuty, ve které se objevil Jan Schöppner, navíc dokázal proměnit ve vítěznou branku. Celek ze Švábska tak po druhé ztrátě v řadě ztrácí na vedoucí Leverkusen již sedm bodů.

Bitva o Württembersko: odhalil Heidenheim správně slabé stránky Stuttgartu?

V Heidenheimu bude k vidění souboj dvou mužstev z Württemberska. Obě za sebou mají druhé kolo německého poháru. Zatímco domácí se s DFB-Pokalem rozloučili, Stuttgart v soutěži dál pokračuje. Taky v Bundeslize se víc daří "Schwaben". Potvrdí to i v neděli?

Gladbach před zraky vlastních fanoušků poprvé zvítězil. Vzdor ligového nováčka zlomil Pléa

Mönchengladbach v devátém kole Bundesligy porazil na vlastní půdě Heidenheim 2:1, a připsal si tak první letošní ligové vítězství na vlastním stadionu. Domácí předvedli skvělý vstup do utkání, když se již ve čtvrté minutě prosadil Alassane Pléa. Francouzský útočník se nakonec stal hrdinou celého střetnutí, jelikož po změně stran přidal další trefu. Hříbata se zároveň vyšplhala na 10. příčku v tabulce, kde přeskočila právě svého soupeře. Na poslední desetiminutovku se na trávník podíval i český útočník Tomáš Čvančara.