1. FC Heidenheim Německo - 1. FC Heidenheim - Zprávy

Gladbach před zraky vlastních fanoušků poprvé zvítězil. Vzdor ligového nováčka zlomil Pléa

Mönchengladbach v devátém kole Bundesligy porazil na vlastní půdě Heidenheim 2:1, a připsal si tak první letošní ligové vítězství na vlastním stadionu. Domácí předvedli skvělý vstup do utkání, když se již ve čtvrté minutě prosadil Alassane Pléa. Francouzský útočník se nakonec stal hrdinou celého střetnutí, jelikož po změně stran přidal další trefu. Hříbata se zároveň vyšplhala na 10. příčku v tabulce, kde přeskočila právě svého soupeře. Na poslední desetiminutovku se na trávník podíval i český útočník Tomáš Čvančara.

Gladbach chce proti Heidenheimu odčinit týden staré zaváhání s Kölnem

Hříbata nezačala sezonu vůbec dobře. Pouhých šest bodů po osmi duelech představuje nejhorší bilanci za posledních třináct roků. Dokonce i postoupivší Heidenheim je na tom aktuálně o bodík lépe. Navíc to vypadá, že klub, ve kterém působí Tomáš Čvančara, zapomněl proti ligovým nováčkům vyhrávat. Toho budou chtít svěřenci Franka Schimdta rozhodně využít.

Heidenheim po úspěšném úvodu padl. Demirovič připomněl Augsburgu vůni venkovních bodů

Augsburg zvítězil v osmém kole Bundesligy na hřišti Heidenheimu 5:2. Strhující duel gólově odstartovali domácí, kteří se slepenými góly dostali v první půli do dvoubrankového náskoku. Ještě před přestávkou ovšem Bavoři dokázali skóre převrátit na svou stranu, když jejich třetí a zároveň rozhodující gól vstřelil Ermedin Demirovič.

Thorupova premiéra na lavičce Augsburgu, bavorský celek narazí venku na Heidenheim

Už to nešlo dál. Augsburg se po poslední porážce s Darmstadtem nadobro rozloučil s koučem Enricem Maassenem, který k bavorskému klubu přicházel loni v létě, a povolal na jeho místo Jessa Thorupa. Toho čeká premiéra na půdě Heidenheimu, tedy na půdě soupeře, který je také v Bundeslize novicem. Odhadovat, v jakém rozmaru nyní hosté vlastně jsou, je hodně složité.

Zahozená penalta probudila spící ofenzivu Frankfurtu. Orlům vytrhl trn z pařátů 19letý talent

Večerní dohrávka sedmého kola německé Bundesligy přinesla Frankfurtu vítězství 2:0 nad Heidenheimem. Die Adler tedy konečně prolomili sérii pěti utkání bez zisku maximálního počtu bodů. Celek z města nad Mohanem v dosavadním průběhu sezony trápila především bídná ofenziva, což prokázala i zahozená penalta ze 30. minuty, kterou neproměnil Jessic Ngankam. Domácí příznivci však nemuseli smutnit dlouho, neboť o výhře jejich týmu rozhodla v závěru úvodního dějství nadějná letní akvizice z Malmö Hugo Larsson.

Frankfurt by rád odčinil dvě poslední porážky, doma se střetne s Heidenheimem

Ještě před minulou sobotou se Frankfurt mohl pyšnit neporazitelností od začátku sezóny. Ale pak na řadu přišel bundesligový zápas s Wolfsburgem a duel Konferenční ligy na půdě PAOK a rázem je vše jinak. Před reprezentační přestávkou si tak rozhodně bude chtít spravit náladu proti Heidenheimu. Nováček soutěže ale zatím ukazuje, že se nechce v Bundeslize jen plácat.

Ozvěny z Bundesligy: Levonohý šikula ukazuje nováčka v příhodném světle

Na nováčka Bundesligy posbíral Heidenheim slušných sedm bodů. Může za to především Jan-Niklas Beste, který ruku k dílu přiložil u 80 procent vstřelených gólů svého celku. Záložník, který vyniká šikovnou levačkou, dává naději, že i malý klub umí velké věci. A to se k opoře mužstva pořád mohou přidat další šikovní hráči.

Návrat Krále utrápený Union nespasil. Výhru nováčka vystřelil nádherným přímákem Beste

Hráči Heidenheimu zvítězili v šestém kole Bundesligy na domácím trávníku proti Unionu Berlín 1:0. Die Eisernen byli v podstatě celé utkání nebezpečnějším z obou týmů, avšak ani jeden ze střeleckých pokusů neskončil za zády výborného Kevina Müllera. Naopak nováčkovi soutěže stačil ke skórování přímý kop, jenž do šibenice v 59. minutě zatočil Jan-Niklas Beste.

Union hodlá na půdě Heidenheimu utnout šňůru čtyř porážek v řadě

Heidenheim se zatím drží nad sestupovým pásmem a samozřejmě že taková skutečnost je na začátku sezóny určitě dobrou zprávou před následujícími týdny. Ligová záchrana je totiž pro nováčka Bundesligy jasnou prioritou. Jen o pár příček vepředu je přitom Union, který naopak se současným působením nemůže být spokojený. Hlavně pak potřebuje utnout sérii porážek.

Leverkusen se opět dotáhl na čelo. Naděje nováčka zmrazil ledově klidný Boniface

Rozjetý Leverkusen zvítězil v pátém kole Bundesligy na domácí půdě nad Heidenheimem 4:1. Na výhře Bayeru měl lví podíl Victor Boniface, jenž na gól z první půle navázal proměněnou penaltou po změně stran, která dala domácím dostatečný komfort k pohodovému zisku tří bodů. Adam Hložek nastoupil do utkání za rozhodnutého stavu až v závěru duelu, Matěj Kovář sledoval utkání z lavičky a zraněný Patrik Schick v sestavě stále scházel.

Leverkusen nemíní polevovat, doma přivítá nováčka z Heidenheimu

Leverkusen zatím letos navazuje na poměrně úspěšnou loňskou sezónu, jež hlavně dopomohl zachránit příchod kouče Xabiho Alonsa, a po třech výhrách a jedné remíze v Bundeslize by si velmi nerad kazil reputaci proti nováčkovi německé nejvyšší soutěže z Heidenheimu. Ten na každý pád cestuje do Severního Porýní-Vestfálska osvěžený o minulou premiérovou výhru.

Kmenový hráč Brém zařídil Heidenheimu před plnými tribunami první výhru v Bundeslize

Fotbalisté Heidenheimu vyzvali ve čtvrtém kole Bundesligy Brémy, které před vyprodaným stadionem porazili 4:2. Hned v úvodu dal o sobě opět vědět Tim Kleindienst, jehož penalta nedala Jiřímu Pavlenkovi mezi třemi tyčemi žádnou šanci. V závěru prvního dějství pak nepěkný dárek do kabiny nadělil Werderu jejich kmenový hráč Eren Dinkci. Brémy sice dokázaly po změně stran srovnat, nicméně rozhodující slovo měl díky svému druhému gólu v utkání Dinkci. Frank Schmidt se tak po neuvěřitelných 16 letech ve službách domácího klubu dočkal prvního vítězství mezi německou elitou.

Heidenheim se v rámci 4. kola pokusí zaskočit Brémy

Úřadující mistr 2. Bundesligy by v případě vítězství soupeře z města nad řekou Vezerou v tabulce předskočil. Nicméně Werder dokázal před reprezentační pauzou pořádně zabrat a na vysoké vítězství teď hodlá navázat.

Raketový nástup vystřídala údržba. Heidenheim vytěžil z laxního výkonu BVB historický bod

Fotbalisté Dortmundu dali korunu svým rozporuplným výkonům z úvodu sezony, když ve třetím kole Bundesligy doma remizovali s Heidenheimem 2:2. Klub z Vestfálska měl skvělý vstup do utkání a díky dvěma gólům do čtvrthodiny to pro hosty vypadalo na první debakl mezi německou smetánkou. BVB se ovšem vedením nechalo ukolébat, čehož v 61. minutě využil ke snížení Eren Dinkci. Srovnat skóre se pak z pokutového kopu povedlo dlouholeté opoře klubu Timu Kleindienstovi, který se tak postaral o první bod hostů v historii nejvyšší německé soutěže.

Dortmund hledá herní tvář. Nalezne ji proti nováčkovi z Heidenheimu?

Dortmund do nové bundesligové sezóny moc přesvědčivě nevstoupil a dosud získané čtyři body jsou možná víc, než by si zasloužil. Proti Heidenheimu, který bude v páteční předehrávce jasným outsiderem, se Borussia hodlá dostat do herní pohody. V jejím dresu může na trávník vyběhnout i čerstvá posila.