Burnley FC Anglie - Burnley FC - Zprávy

Domácí prostředí Burnley opět nepomohlo. Bournemouth přiblížil Kompanyho konec

Fotbalisté Bournemouthu porazili ve 27. kole Premier League na neoblíbeném Turf Moor domácí Burnley 2:0, a přerušili tak nelichotivou sérii sedmi po sobě jdoucích ligových utkání bez výhry. Na dlouho očekávaném úspěchu Cherries měl lví podíl Justin Kluivert, když ve 13. minutě po vzoru svého otce potrestal laxní defenzivu soupeře. Naopak svěřenci Vincenta Kompanyho zvítězili v této sezoně před vlastními fanoušky jen jednou, a nepodrželi tak svého trenéra, o jehož případném vyhazovu se v posledních týdnech hojně spekulovalo.

Burnley chce proti Bournemouthu vykřesat naději

Zdánlivě beznadějnou situaci bude chtít Burnley trochu zlepšit v rámci nedělního programu sedmadvacátého kola Premier League. Aktuálně jedenáctibodovou ztrátu mohou o část redukovat proti Bournemouthu.

Crystal Palace naservírovalo novému kouči třígólové menu s utrápeným Burnley

Fotbalisté Crystal Palace vyzráli ve 26. kole Premier League na předposlední Burnley 3:0 a při premiéře nového trenéra Olivera Glasnera přerušili sérii tří zápasů bez vítězství. Průběh utkání nahrával Orlům do karet, neboť hosté hráli již od 35. minuty bez vyloučeného kapitána Joshe Brownhilla. Početní výhodu však londýnský celek využil až po změně stran, kdy v rozmezí devíti minut vsítil tři branky. O vítězný gól se postaral obránce Chris Richards, jenž se v dresu Eagles prosadil vůbec poprvé.

Zažije Glasner na lavičce Crystal Palace vítěznou premiéru?

V sobotu odpoledne bude na programu utkání 26. kola anglické Premier League mezi Crystal Palace a Burnley. Orli doufají v dobrý start nového trenéra Olivera Glasnera, hostující příznivci se pomalu začínají smiřovat se sestupem do EFL Championship.

Arsenal převezl střelnici z Londýna i do Burnley. Gólové hody obohatil rozjetý Saka

Fotbalisté Arsenalu porazili ve 25. kole Premier League domácí Burnley 5:0. Kanonýři tak dokonale navázali na předchozí duel, v němž šestkrát skórovali do sítě West Hamu. Stejně jako proti Kladivářům se dvakrát trefil Bukayo Saka, jehož penalta ze 41. minuty byla už 24. gólem Kanonýrů ze standardní situace, což je v jejich podání nejvyšší počet za nejméně 19 posledních ročníků.

Arsenal míří na Burnley

Burnley se v rámci 25. kola Premier League utká s Arsenalem. Oby týmy mají poněkud jiné povinnosti. Zatímco domácí jsou předposlední a s jejich setrváním v nejvyšší soutěži to nevypadá dobře, hosté bojují o titul a jsou na třetí příčce s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Liverpool.

Reds se bojovným výkonem nováčka rozhodit nenechali, Burnley sestřelili hlavičkami

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili ve 24. kole Premier League před vlastními fanoušky nad Burnley 3:1. Prvním úspěšným střelcem se stal Diogo Jota, který se prosadil ve 31. minutě hlavou. Hosté sice do poločasu vyrovnali, nicméně po změně stran se stejným typem zakončení jako jeho portugalský kolega prosadil Luis Díaz. Reds tak zareagovali na výhru Citizens a vrátili se zpět do čela ligy, jejich rival z Manchesteru má však zápas k dobru.

Burnley bude chtít překvapit v Liverpoolu

Liverpool hostí na Anfield Road v rámci 24. kola Premier League Burnley. Domácí jakožto lídr tabulky v minulém kole přišli o část z náskoku, přesto stále vedou. Hosté jsou na předposledním místě a na záchranu už ztrácí poměrně dost - sedm bodů.

Burnley se vzpamatovalo z dvougólového manka. Trn z paty mu vytrhl host z Chelsea

Burnley na svém stadionu remizovalo ve 23. kole Premier League s Fulhamem 2:2. Hosté se prvního vítězného vzájemného střetnutí od srpna 2018 nedočkali navzdory tomu, že už ve 21. minutě vedli o dva góly. Krátce po hodině hry totiž nastoupil na trávník David Datro Fofana a dvěma zásahy, přičemž ten vyrovnávací si schoval až do závěrečného nastavení, stanovil výsledné skóre. Kmenový hráč Chelsea, jenž podzimní část sezony strávil na neúspěšném hostování v Unionu Berlín, si tím otevřel střelecký účet v novém působišti.

Fulham míří na Burnley

Střet dvou celků ze spodní poloviny tabulky uvidí fanoušci Burnley, ne jehož půdu dorazí londýnský Fulham. Domácí Clarets jsou momentálně předposlední se sedmibodovou ztrátou na záchranu, Cottagers mají pozici přeci jen lepší, jsou třináctí.

City oslavilo Haalandův návrat na trávník porážkou týmu bývalého kapitána

Manchester City zvítězil ve 22. kole Premier League nad Burnley 3:1. O osudu duelu rozhodl v první půli dvěma góly v rozmezí šesti minut argentinský mistr světa Julián Álvarez, jenž tak na hrotu útoku znovu skvěle nahradil Erlinga Haalanda, který po takřka dvouměsíčním zranění přišel na trávník až za rozhodnutého stavu. Hosté, jež koučuje bývalý kapitán Sky Blues Vincent Kompany, tak prohráli s úřadujícím mistrem už 10. ligové utkání za sebou a nadále se krčí u dna tabulky.

Manchester City by se rád přiblížil čelu tabulky

Ve středu večer se na Etihad Stadium utká obhájce ligového titulu Manchester City s nováčkem z Burnley. První vzájemné střetnutí v letošní sezóně skončilo jasnou výhrou Citizens 3:0, a to v úvodním kole tohoto ročníku.

Burnley po přísném verdiktu nezkušeného sudího bralo ze souboje nováčků jen bod

Fotbalisté Burnley otevřeli 21. kolo Premier League remízou 1:1 v záchranářské bitvě s Lutonem. The Clarets se v první půli dlouho trápili a hosté jim v určitých pasážích hry takřka nepůjčili míč. Ve 36. minutě se nicméně šťastně prosadil jinak nepříliš produktivní Zeki Amdouni. Švýcarův gól dlouho směřoval k teprve druhé výhře před vlastním publikem v sezoně, jenže v nastavení srovnal Carlton Morris. Jeho zásahu předcházel kontroverzní souboj s brankářem, který jako nedovolený neposoudil Tony Harrington, jenž odpískal teprve svůj druhý prvoligový duel v ročníku.

V pátek bude k viděná střetnutí Burnley s Lutonem

Po dvoutýdenní pauze se v pátek vrací anglická Premier League. Program 21. kola otevře důležitý souboj mezi ligovými nováčky, na Turf Moor se střetne Burnley s Lutonem.

Villans štědrost oslavence Watkinse dlouho nestačila. Odpor Burnley zlomila až penalta

Aston Villa porazila ve 20. kole Premier League na vlastním hřišti Burnley 3:2. Velký podíl na vítězství The Lions měl narozeninový oslavenec Ollie Watkins, jenž asistoval u dvou gólů svého celku. Rozhodující trefu si na své konto ale nakonec připsal Douglas Luiz, který v 89. minutě proměnil nařízenou penaltu. Villans tak opět potvrdili skvělou formu na domácí půdě, kde za celý kalendářní rok 2023 prohráli v lize pouze dvakrát. Do toho následujícího tak vstoupí nejhůře na třetí příčce se stejným počtem bodů jako prozatím vedoucí Liverpool.