Burnley FC (Anglie)

Manchester City - Burnley FC 5:0

Existovaly vlastně jen dvě možnosti, jak tenhle zápas může skončit. Buď šokem, tedy jakýmkoli bodovým ziskem Burnley, přičemž Matěj Vydra k tomuto pozdvižení dopomůže zápisem na střeleckou listinu. Český reprezentant však do utkání nenaskočil ani na minutu, a tak jsme se dočkali varianty číslo dvě. Varianty, která obsahuje drtivou výhru Manchesteru City 5:0.
20.10. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Preview: Manchester City - Burnley FC

O další tři body bude usilovat Manchester City, jenž si v minulém kole přivezl cenný bod z Anfield Road. Dopadnout však mohl i mnohem lépe, kdyby Mahrez pár minut před koncem proměnil pokutový kop. Duel s Burnley mimochodem nabídne jeden speciální návrat - Joe Hart se od svého odchodu od Citizens poprvé představí proti svým bývalým spoluhráčům.
20.10. | Previews | 5 komentářů

Dřív trenéři s hráči nemluvili, řekl Vydra k rozhovoru s Šilhavým

Na den přesně po dvou letech se útočník Matěj Vydra z Burnley vrátil do fotbalové reprezentace. Na dnešním srazu v Praze přiznal, že zájem nového trenéra Jaroslava Šilhavého mu udělal radost, protože v minulosti nebyla komunikace hráčů s vedením národního týmu zvykem.
08.10. | Aktuality | 120 komentářů

Burnley FC - Huddersfield Town 1:1

Plichtou skončilo setkání Burnley s Huddersfieldem. Domácí se sice brzy dostali do vedení, avšak téměř po celý zbytek zápasu se bránili aktivním hostům. Ti se nakonec dočkali alespoň vyrovnání.
06.10. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Preview: Burnley FC - Huddersfield Town

Burnley se po nepovedeném úvodu soutěže konečně vzpamatovalo a z posledních dvou soutěžních duelů vybojovalo plný počet bodů, to Huddersfield může naopak jen tiše závidět - svěřenci trenéra Wagnera se krčí na posledním místě se ziskem pouhých dvou bodů
06.10. | Previews | 4 komentáře

Cardiff City - Burnley FC 1:2

Cardiffu to ani tentokrát nevyšlo a velšský celek znovu prohrál, takže si na své první vítězství musí ještě počkat. Nad síly domácích bylo Burnley, které o třech bodech rozhodlo až ve druhém poločase, kdy padly všechny branky. Hosty poslal do vedení Gudmundsson a stejný hráč přihrával i na vítězný gól Sama Vokese, který hrál své 100.jubilejní utkání. Na straně vítězů hrál od úvodní minuty Matěj Vydra.
01.10. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Preview: Cardiff City - Burnley FC

Na první výhru v sezoně stále čeká Cardiff City, který má navíc po minulém kole co napravovat. Fanoušci Bluebirds totiž museli skousnout hořkou domácí porážku 0:5 od Citizens. V tomto kole se svěřenci manažera Neila Warnocka utkají s Burnley, které se zatím také hledá.
29.09. | Previews | 4 komentáře

Burnley FC - AFC Bournemouth 4:0

Na tenhle den bude Matěj Vydra vzpomínat velmi rád. Burnley šlo do zápasu s Bournemouthem z pozice nejhoršího mužstva Premier League, bez výhry a s pouhými třemi vstřelenými góly. S touhle mizérií však jako první zatočil právě Vydra, který vítěznou brankou odšpuntoval kanonádu. Trefili se ještě Lennon a dvakrát střídající Barnes a Burnley vyhrálo jasně 4:0.
22.09. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Preview: Burnley FC - AFC Bournemouth

Tenhle zápas bude speciální hlavně pro jednoho mladého manažera, na nějž se ubírá čím dál tím větší pozornost. Eddie Howe začal trénovat Bournemouth v jednatřiceti a z League Two postoupil o úroveň výš. Po dvou letech ale vyslyšel právě volání Burnley, které v té době hrálo dokonce Championship. Tohle angažmá ale nevyšlo, a před šesti lety se Howe vrátil zase k Cherries a zahájil pohádkovou cestu, která pokračuje dodnes...
21.09. | Previews | 4 komentáře

Hart dělal, co mohl, prohře Burnley na hřišti Wolves však nezabránil

Wolverhampton přehrál Burnley a připsal si druhou výhru po návratu do nejvyšší soutěže. Domácí mohli vyhrát i vyšším rozdílem, avšak především v prvním poločase čaroval brankář Clarets Hart. Hosté po další ztrátě zůstávají na sestupových pozicích.
16.09. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře
20.10. Dyche: Citizens odpustili dvě vyloučení
Manažer Burnley Sean Dyche se po výprasku 0:5 na hřišti Manchesteru City zlobil na rozhodčí. Dva hráči domácích Citizens podle něj měli vidět červenou kartu. Konkrétně to měl být Vincent Kompany za divoký zákrok na Aarona Lennona v první minutě, který sudí ocenil jen žlutou kartou, a Leroy Sané za konflikt s Mattem Lowtonem. (skysports.com)
19.10. Dyche nehodlá Heatonovi bránit
Manažer Burnley Sean Dyche je připravený vzdát se služeb 32letého brankáře Toma Heatona, pokud o to on sám bude stát. Zkušený gólman naznačil, že by kvůli nedostatku příležitostí rád změnil dres. (dailymirror.co.uk)
16.10. Ward vyřešil potíže s kolenem operací
Obránce Burnley Stephen Ward měl v uplynulých týdnech problémy s kolenem a ty nyní vyřešil operací. Jedná se o drobnější zákrok, anglický klub zatím neoznámil, jak dlouho bude irský reprezentant mimo hru. (skysports.com)
14.10. Heaton může v lednu opustit Burnley
Burnley by mohl během ledna opustit Tom Heaton. Zkušený gólman kvůli vážnému zranění ramena prakticky rok nechytal, načež přišel o místo jedničky, kterou nyní vykonává nová posila Joe Hart. "Nepotřebujete být raketový vědec, abyste pochopili, že bude těžké, abychom všichni chytali," uvědomuje si Heaton, jemuž kromě Harta konkuruje rovněž mladý Nick Pope. (skysports.com)
10.10. Obránce Long prodloužil v Burnley
Obránce Kevin Long se dohodl na novém kontraktu s Burnley. S klubem podepsal smlouvu do léta 2021. Irský fotbalista přišel do klubu z Cork City už v roce 2010, což z něj dělá služebně nejstaršího hráče kádru. (bbc.co.uk)
24.09. Defour se může vrátit proti Burtonu
Belgický záložník Steven Defour by se v dresu Burnley mohl vrátit na trávník v pohárovém utkání proti Burtonu. Poslední zápas hrál Defour před devíti měsíci, od té doby laboruje se zraněným kolenem.
22.09. Vydra otevřel skóre za Burnley
Burnley na konci prvního dějství vede nad Bournemouthem, na čemž má podíl Matěj Vydra. Český reprezentant svým prvním ligovým gólem v tomto ročníku otevřel skóre.