Burnley FC Anglie - Burnley FC - Zprávy

Další články

Burnley hostí Brentford, oba potřebují vyhrát

V sobotu odpoledne se na Turf Moor ve 29. kole Premier League odehraje v dolní polovině tabulky zajímavá bitva, v níž předposlední Burnley změří síly s patnáctým Brentfordem.

Trápící se Burnley sahalo v Londýně po výhře, West Hamu vytrhl trn z paty mlčící kanonýr

Burnley se vzepřelo ve 28. kole Premier League prognózám a remizovalo na hřišti West Hamu 2:2. Hosté se ziskem prvního venkovního bodu od konce prosince posunuli z poslední příčky tabulky, přesto pro ně měl nerozhodný výsledek hořkou pachuť. V průběhu poločasové přestávky se totiž těšili z dvougólového náskoku, jenže Londýňané rychle po změně stran snížili a v nastavení srovnali zásluhou Dannyho Ingse. Ten se trefil v aktuálním ročníku poprvé, v těch minulých přitom nasázel v rámci této soutěže 70 branek. Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehráli v dresu londýnského celku celé utkání.

West Ham hostí předposlední Burnley

West Ham se po čtvrteční porážce s Freiburgem (0:1) musí rychle přeorientovat na domácí soutěž, ve které vyzve předposlední Burnley. Hammers se v prvním vzájemném zápase s Clarets dlouhou dobu trápili a těsné vítězství jim zařídil až v 91. minutě Tomáš Souček. Dokáže hostující tým favorita potrápit i podruhé?

Domácí prostředí Burnley opět nepomohlo. Bournemouth přiblížil Kompanyho konec

Fotbalisté Bournemouthu porazili ve 27. kole Premier League na neoblíbeném Turf Moor domácí Burnley 2:0, a přerušili tak nelichotivou sérii sedmi po sobě jdoucích ligových utkání bez výhry. Na dlouho očekávaném úspěchu Cherries měl lví podíl Justin Kluivert, když ve 13. minutě po vzoru svého otce potrestal laxní defenzivu soupeře. Naopak svěřenci Vincenta Kompanyho zvítězili v této sezoně před vlastními fanoušky jen jednou, a nepodrželi tak svého trenéra, o jehož případném vyhazovu se v posledních týdnech hojně spekulovalo.

Burnley chce proti Bournemouthu vykřesat naději

Zdánlivě beznadějnou situaci bude chtít Burnley trochu zlepšit v rámci nedělního programu sedmadvacátého kola Premier League. Aktuálně jedenáctibodovou ztrátu mohou o část redukovat proti Bournemouthu.

Crystal Palace naservírovalo novému kouči třígólové menu s utrápeným Burnley

Fotbalisté Crystal Palace vyzráli ve 26. kole Premier League na předposlední Burnley 3:0 a při premiéře nového trenéra Olivera Glasnera přerušili sérii tří zápasů bez vítězství. Průběh utkání nahrával Orlům do karet, neboť hosté hráli již od 35. minuty bez vyloučeného kapitána Joshe Brownhilla. Početní výhodu však londýnský celek využil až po změně stran, kdy v rozmezí devíti minut vsítil tři branky. O vítězný gól se postaral obránce Chris Richards, jenž se v dresu Eagles prosadil vůbec poprvé.

Zažije Glasner na lavičce Crystal Palace vítěznou premiéru?

V sobotu odpoledne bude na programu utkání 26. kola anglické Premier League mezi Crystal Palace a Burnley. Orli doufají v dobrý start nového trenéra Olivera Glasnera, hostující příznivci se pomalu začínají smiřovat se sestupem do EFL Championship.

Arsenal převezl střelnici z Londýna i do Burnley. Gólové hody obohatil rozjetý Saka

Fotbalisté Arsenalu porazili ve 25. kole Premier League domácí Burnley 5:0. Kanonýři tak dokonale navázali na předchozí duel, v němž šestkrát skórovali do sítě West Hamu. Stejně jako proti Kladivářům se dvakrát trefil Bukayo Saka, jehož penalta ze 41. minuty byla už 24. gólem Kanonýrů ze standardní situace, což je v jejich podání nejvyšší počet za nejméně 19 posledních ročníků.

Arsenal míří na Burnley

Burnley se v rámci 25. kola Premier League utká s Arsenalem. Oby týmy mají poněkud jiné povinnosti. Zatímco domácí jsou předposlední a s jejich setrváním v nejvyšší soutěži to nevypadá dobře, hosté bojují o titul a jsou na třetí příčce s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Liverpool.

Reds se bojovným výkonem nováčka rozhodit nenechali, Burnley sestřelili hlavičkami

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili ve 24. kole Premier League před vlastními fanoušky nad Burnley 3:1. Prvním úspěšným střelcem se stal Diogo Jota, který se prosadil ve 31. minutě hlavou. Hosté sice do poločasu vyrovnali, nicméně po změně stran se stejným typem zakončení jako jeho portugalský kolega prosadil Luis Díaz. Reds tak zareagovali na výhru Citizens a vrátili se zpět do čela ligy, jejich rival z Manchesteru má však zápas k dobru.

Burnley bude chtít překvapit v Liverpoolu

Liverpool hostí na Anfield Road v rámci 24. kola Premier League Burnley. Domácí jakožto lídr tabulky v minulém kole přišli o část z náskoku, přesto stále vedou. Hosté jsou na předposledním místě a na záchranu už ztrácí poměrně dost - sedm bodů.

Burnley se vzpamatovalo z dvougólového manka. Trn z paty mu vytrhl host z Chelsea

Burnley na svém stadionu remizovalo ve 23. kole Premier League s Fulhamem 2:2. Hosté se prvního vítězného vzájemného střetnutí od srpna 2018 nedočkali navzdory tomu, že už ve 21. minutě vedli o dva góly. Krátce po hodině hry totiž nastoupil na trávník David Datro Fofana a dvěma zásahy, přičemž ten vyrovnávací si schoval až do závěrečného nastavení, stanovil výsledné skóre. Kmenový hráč Chelsea, jenž podzimní část sezony strávil na neúspěšném hostování v Unionu Berlín, si tím otevřel střelecký účet v novém působišti.

Fulham míří na Burnley

Střet dvou celků ze spodní poloviny tabulky uvidí fanoušci Burnley, ne jehož půdu dorazí londýnský Fulham. Domácí Clarets jsou momentálně předposlední se sedmibodovou ztrátou na záchranu, Cottagers mají pozici přeci jen lepší, jsou třináctí.

City oslavilo Haalandův návrat na trávník porážkou týmu bývalého kapitána

Manchester City zvítězil ve 22. kole Premier League nad Burnley 3:1. O osudu duelu rozhodl v první půli dvěma góly v rozmezí šesti minut argentinský mistr světa Julián Álvarez, jenž tak na hrotu útoku znovu skvěle nahradil Erlinga Haalanda, který po takřka dvouměsíčním zranění přišel na trávník až za rozhodnutého stavu. Hosté, jež koučuje bývalý kapitán Sky Blues Vincent Kompany, tak prohráli s úřadujícím mistrem už 10. ligové utkání za sebou a nadále se krčí u dna tabulky.