Brighton & Hove Albion Anglie - Brighton & Hove Albion - Zprávy

Další články

Brighton se doma pokusí o zázrak, potřebuje dát Římu aspoň čtyři branky

Brighton po necelém měsíci znovu vyhrál a chuť vítězství se z Premier League pokusí přenést i do Evropské ligy. Ve čtvrtek večer se doma pokusí odčinit velmi negativní představení v Římě, kde schytal čtyři branky. Jenže návštěva z Říma má vlastní plány a mnohem zkušenější kádr.

Návrat domů připomněl Rackům chuť vítězství. Nottingham srazilo nedorozumění v obraně

Fotbalisté Brightonu porazili ve 28. kole Premier League před vlastními fanoušky Nottingham 1:0. Rackové se po třech soutěžních porážkách v řadě, které utržili na hřištích soupeřů, vrátili na Amex Stadium, kde předvedeným výkonem potěšili své příznivce. K radosti Albionu přispěl i hostující Andrew Omobamidele, jenž si vstřelil vlastní gól po nedorozumění při bránění přímého kopu. Zatímco The Seagulls poskočili na osmé místo v tabulce, Forest se stále nachází těsně nad sestupovým pásmem.

Brighton se chce zvednout hlavu proti Nottinghamu

Brighton se v neděli po třech prohraných venkovních zápasech vrací na Amex Stadium, kde ve 28. kole Premier League hostí sestupem ohrožený Nottingham Forest.

Racci si doletěli do Říma pro čtyřgólový výprask, střeleckou formu potvrdil Dybala

Fotbalisté AS Řím porazili v úvodním duelu osmifinále Evropské ligy Brighton 4:0, čímž si vybojovali vynikající pozici do odvety. Triumf domácího celku řídily útočné opory Romelu Lukaku a Paulo Dybala, jenž skóroval ve třetím soutěžním duelu po sobě. Dvěma gólovými nahrávkami se navíc po změně stran blýsknul Stephan El Shaarawy. Anglický celek tak v italské metropoli navázal na své nelichotivé výkony a potřetí za sebou odjel z venkovního duelu bez vstřelené branky.

De Rossi se s AS postaví proti kamarádovi, "géniovi z Brightonu"

Pohárový nováček z Brightonu se poprvé ve vyřazovací fázi vypraví do místa, které je s poháry tradičně obeznámeno a úzce spjato. V souboji dvou velkých kamarádů na opačných lavičkách se postaví proti domácímu AS Řím.

Fulham po vyloupení Old Trafford vyzrál pod velením Wilsona na Brighton

Fotbalisté Fulhamu porazili ve 27. kole anglické Premier League na svém hřišti Brighton 3:0. Domácí o výsledku rozhodli již v prvním poločase, kdy skóre otevřel ve 21. minutě Harry Wilson. Ten následně ještě vymyslel nádherný centr na Rodriga Munize, jenž potvrdil střeleckou formu a stvrdil výhru domácích. Fulham tak s Brightonem v anglické nejvyšší soutěži znovu neprohrál a navázal na překvapivou výhru z minulého týdne na Old Trafford.

Fulham na svém stadionu přivítá Brighton, který bojuje o pohárovou Evropu

Program 27. kola anglické Premier League otevře hned šest sobotních duelů hraných od 16:00. Jedním z nich bude také střetnutí londýnského Fulhamu, který minulý týden vyloupil Old Trafford, a silným Brightonem. Racci naposledy ztratili body doma proti Evertonu.

Úvodní ofenzivní akce zápasu poslala do čtvrtfinále FA Cupu Wolves

Wolverhampton se po výhře 1:0 nad Brightonem probojoval do svého třetího čtvrtfinále FA Cupu ve 21. století. K tomuto úspěchu ho dovedla akce ze druhé minuty, kterou po centru z levé strany zakončoval ve skluzu Mario Lemina. Vlci tak ukončili nelichotivou bilanci s Racky, s nimiž před touto bitvou pětkrát v řadě nevyhráli, přičemž před zraky vlastních fanoušků hned třikrát padli.

Ve výsledkové krizi namočený Everton zpražil v nastaveném čase kapitán Brightonu

Fotbalisté Brightonu remizovali ve 26. kole Premier League na vlastním hřišti s Evertonem 1:1. Racci vlétli do utkání aktivně, nicméně Toffees úvodní tlak přečkali a po pauze to byli právě oni, kteří se prosadili jako první. V 73. minutě zaúřadoval přesnou střelou Jarrad Branthwaite. Dlouho to vypadalo, že hosté poprvé od 16. prosince v lize zvítězí, k čemuž přispíval i fakt, že domácí hráli od 81. minuty po červené kartě Billyho Gilmoura v oslabení. V 95. minutě ovšem Karamelky šokoval Lewis Dunk, jenž zajistil svému celku alespoň bod.

Seagulls přivitají na své půdě trápící se Toffees

V sobotu na 16:00 je naplánován výkop zápasu 26. kola anglické nejvyšší soutěže mezi Brightonem a Evertonem. Domácí se v pátek v poledne dozvěděli svého soupeře pro osmifinále Ligy mistrů, ještě předtím mají ale povinnosti v domácí ligové soutěži, naopak Everton se trápí a bude na konci sezóny rád, pokud se v anglické Premier League vůbec zachrání.

Brighton ve stínu spekulací o budoucnosti svého trenéra nedal šanci Sheffieldu

Hráči Brightonu zvítězili ve 25. kole Premier League na hřišti Sheffieldu United 5:0, a vůbec poprvé tak svého soupeře dokázali v této soutěži porazit. Rackům výrazně pomohlo domácí vyloučení a následná přesilovka, kterou ještě v první polovině úvodního dějství využili Facundo Buonanotte a Danny Welbeck. Žiletky se v početní nevýhodě na zvrat nezmohly, a naopak ještě třikrát inkasovaly. Hostující celek tak i navzdory spekulacím ohledně trenéra Roberta De Zerbiho, o něhož by údajně měla mít zájem třeba Barcelona, dovedl duel do zdárného konce.

Sheffield narazí podruhé v krátké době na Brighton

Sheffield se v minulém kole dočkal třetí ligové výhry a podobný výkon by chtěl zopakovat i proti Brightonu, který ho na konci ledna vyřadil z FA Cupu.

Spurs odmítli další zaváhání, Brighton na poslední chvíli rozesmutnil Johnson

Tottenham zvládl otočit utkání 24. kola Premier League proti Brightonu, nad kterým nakonec zvítězil 2:1. Kohouti sice nebyli lepším týmem a kvůli proměněné penaltě Pascala Grosse rychle prohrávali, po změně stran ale nejprve srovnal Pape Matar Sarr a v šesté minutě nastavení rozhodl z ojedinělé šance svého týmu střídající Brennan Johnson. Domácí si tak připsali veledůležité tři body v boji o první čtyřku, Rackům se po čtvrté ztrátě z posledních pěti duelů pohárová Evropa naopak vzdaluje.

Spurs doma vyzvou Brighton

Tottenham Hotspur hostí na domácím stadionu v rámci utkání 24. kola Premier League Brighton. Domácí celek bojuje o nejlepší čtyřku a momentálně je o dva body pátý. Hosté jsou aktuálně na osmé příčce a na kontě mají o devět bodů méně.