Brighton & Hove Albion Anglie - Brighton & Hove Albion - Zprávy

Fulham na svém stadionu přivítá Brighton, který bojuje o pohárovou Evropu

Program 27. kola anglické Premier League otevře hned šest sobotních duelů hraných od 16:00. Jedním z nich bude také střetnutí londýnského Fulhamu, který minulý týden vyloupil Old Trafford, a silným Brightonem. Racci naposledy ztratili body doma proti Evertonu.

Úvodní ofenzivní akce zápasu poslala do čtvrtfinále FA Cupu Wolves

Wolverhampton se po výhře 1:0 nad Brightonem probojoval do svého třetího čtvrtfinále FA Cupu ve 21. století. K tomuto úspěchu ho dovedla akce ze druhé minuty, kterou po centru z levé strany zakončoval ve skluzu Mario Lemina. Vlci tak ukončili nelichotivou bilanci s Racky, s nimiž před touto bitvou pětkrát v řadě nevyhráli, přičemž před zraky vlastních fanoušků hned třikrát padli.

Ve výsledkové krizi namočený Everton zpražil v nastaveném čase kapitán Brightonu

Fotbalisté Brightonu remizovali ve 26. kole Premier League na vlastním hřišti s Evertonem 1:1. Racci vlétli do utkání aktivně, nicméně Toffees úvodní tlak přečkali a po pauze to byli právě oni, kteří se prosadili jako první. V 73. minutě zaúřadoval přesnou střelou Jarrad Branthwaite. Dlouho to vypadalo, že hosté poprvé od 16. prosince v lize zvítězí, k čemuž přispíval i fakt, že domácí hráli od 81. minuty po červené kartě Billyho Gilmoura v oslabení. V 95. minutě ovšem Karamelky šokoval Lewis Dunk, jenž zajistil svému celku alespoň bod.

Seagulls přivitají na své půdě trápící se Toffees

V sobotu na 16:00 je naplánován výkop zápasu 26. kola anglické nejvyšší soutěže mezi Brightonem a Evertonem. Domácí se v pátek v poledne dozvěděli svého soupeře pro osmifinále Ligy mistrů, ještě předtím mají ale povinnosti v domácí ligové soutěži, naopak Everton se trápí a bude na konci sezóny rád, pokud se v anglické Premier League vůbec zachrání.

Brighton ve stínu spekulací o budoucnosti svého trenéra nedal šanci Sheffieldu

Hráči Brightonu zvítězili ve 25. kole Premier League na hřišti Sheffieldu United 5:0, a vůbec poprvé tak svého soupeře dokázali v této soutěži porazit. Rackům výrazně pomohlo domácí vyloučení a následná přesilovka, kterou ještě v první polovině úvodního dějství využili Facundo Buonanotte a Danny Welbeck. Žiletky se v početní nevýhodě na zvrat nezmohly, a naopak ještě třikrát inkasovaly. Hostující celek tak i navzdory spekulacím ohledně trenéra Roberta De Zerbiho, o něhož by údajně měla mít zájem třeba Barcelona, dovedl duel do zdárného konce.

Sheffield narazí podruhé v krátké době na Brighton

Sheffield se v minulém kole dočkal třetí ligové výhry a podobný výkon by chtěl zopakovat i proti Brightonu, který ho na konci ledna vyřadil z FA Cupu.

Spurs odmítli další zaváhání, Brighton na poslední chvíli rozesmutnil Johnson

Tottenham zvládl otočit utkání 24. kola Premier League proti Brightonu, nad kterým nakonec zvítězil 2:1. Kohouti sice nebyli lepším týmem a kvůli proměněné penaltě Pascala Grosse rychle prohrávali, po změně stran ale nejprve srovnal Pape Matar Sarr a v šesté minutě nastavení rozhodl z ojedinělé šance svého týmu střídající Brennan Johnson. Domácí si tak připsali veledůležité tři body v boji o první čtyřku, Rackům se po čtvrté ztrátě z posledních pěti duelů pohárová Evropa naopak vzdaluje.

Spurs doma vyzvou Brighton

Tottenham Hotspur hostí na domácím stadionu v rámci utkání 24. kola Premier League Brighton. Domácí celek bojuje o nejlepší čtyřku a momentálně je o dva body pátý. Hosté jsou aktuálně na osmé příčce a na kontě mají o devět bodů méně.

Poločasový uragán Brightonu dal zapomenout na ostudný výkon z Lutonu

Brighton hodil za hlavu výbuch ze hřiště jednoho z nováčků soutěže a ve 23. kole Premier League porazil Crystal Palace 4:1. Pod jasné vítězství se střelecky podepsali i hráči z defenzivních řad, když nejprve rychle otevřel skóre stoper Lewis Dunk a po další půlhodině zvyšoval Jack Hinshelwood, který nastupuje jako pravý křídelní bek. Racci se navíc bleskově po zásahu svého odchovance prosadili ještě jednou a pohodlné poločasové vedení o tři branky bez problémů dotáhli do vítězného konce.

Urodí se v souboji Brightonu s Crystal Palace další remíza?

Brighton v posledním kole ostudně padl s Lutonem a šanci na reparát bude mít v domácím utkání s Crystal Palace. Sobotní soupeři se od září 2021 střetli celkem pětkrát a hned čtyři duely skončily nerozhodně.

Návštěvou nemocného kapitána nabuzený Luton postrčil k výhře start století

Luton se ve 22. kole Premier League postaral o překvapení, když na vlastní půdě porazil Brighton 4:0. Kloboučníci se zapsali do historie nejvyšší anglické soutěže už po dvou minutách a 17 sekundách, kdy se jim podařilo vstřelit hned dvě branky. Rychleji se to povedlo v Premier League pouze Leicesteru v roce 1998. Hlavním strůjcem úspěchu se stal Elijah Adebayo, jenž zaznamenal hattrick. Vítězství spoluhráčů sledoval z tribuny i zotavující se kapitán Tom Lockyer, který se na stadionu ukázal poprvé od 16. prosince, kdy v utkání zkolaboval.

Luton se v úterý večer utká s nepříjemným Brightonem

V úterý večer se v rámci 22. kola anglické nejvyšší soutěže střetne domácí Luton s Brightonem. Nováčci z Lutonu letos neprohráli, to stejné platí i pro jejich protějšký z jižního pobřeží.

Remízový král z pobřežního města nedovolil Wolves přepsat historické tabulky

Brighton remizoval v dohrávce 21. kola Premier League na svém hřišti s Wolves 0:0. Vlci proti odpočatým Rackům po většinu zápasu strádali a nevýrazným výkonem odmítli šanci poprvé od sezony 1971/72 vyhrát v anglické nejvyšší soutěži čtyři střetnutí po sobě. Pobřežní tým z jihu Anglie naopak prodloužil sérii domácí neporazitelnosti v lize na devět utkání, avšak z duelu neodcházel s úsměvem. Remizoval totiž už po osmé, a ztratil tedy další důležité body v boji o vyšší pozice.

Wolverhampton si brousí zuby na Brighton

Wolverhampton neprohrál už pět utkání v řadě ve všech soutěžích, ale v pondělní dohrávce narazí na neoblíbený Brighton, proti kterému si v posledních dvou vzájemných měřeních sil připsal vysoké porážky (0:6, 1:4).