Brighton & Hove Albion Anglie - Brighton & Hove Albion - Zprávy

Ajax se po odvolání Steina pokusí zvednout na půdě ambiciózního Brightonu

Oba čtvrteční protivníci byli před zahájením skupiny B považováni za možná adepty na jediné přímé postupové místo, ovšem v dosavadních dvou duelech se jim překvapivě nevedlo a na kontě nemají ani jedno vítězství. V tomto vzájemném střetnutí je za favorita považován domácí Brighton, i když se mu v tuto chvíli příliš nedaří ani v Premier League, jenomže nizozemský gigant Ajax je na tom ještě mnohem hůře.

Rošáda gólmanů City prospěla, ofenzivní motory s Brightonem stačilo zapnout na 20 minut

Manchester City porazil v devátém kole Premier League na vlastním hřišti Brighton 2:1. Utkání rozhodl v 19. minutě kanonýr Erling Haaland, pro kterého to byla už devátá trefa v lize. Domácí potřebovali tříbodový zisk jako sůl, jelikož jim po dvou prohrách v řadě hrozila další ztráta. Důležitým faktorem byl rovněž start Stefana Ortegy, který poprvé v aktuálním ročníku nejvyšší anglické soutěže nahradil mezi třemi tyčemi Edersona. Německý brankář totiž podržel svůj tým při samostatném úniku Kaora Mitomy.

Pomůže navrátivší se Rodri Manchesteru City k výhře?

Obhájci titulu v Premier League z Manchesteru City se v sobotu odpoledne pokusí vrátit na vítěznou vlnu, na Etihad Stadium přivítají De Zerbiho Brighton & Hove Albion. Zatímco se Citizens snaží vyhnout třetí porážce v nejvyšší soutěži za sebou, Seagulls doufají, že ukončí sérii čtyř zápasů bez výhry ve všech soutěžích.

Černý kůň Premier League oživil proti Reds uvadající kouzlo. Chyby Brightonu trestal Salah

Fotbalisté Brightonu remizovali v osmém kole Premier League na vlastním hřišti s Liverpoolem 2:2. Potrestáním špatné rozehrávky vybojoval domácím ve 20. minutě vedení Simon Adingra. Chyb se ovšem dopustili i domácí, kteří ještě v závěru prvního dějství darovali Reds dvě zlaté šance, včetně té z penaltového puntíku, kterými nepohrdl Mohamed Salah. Alespoň bod však v 78. minutě zařídil domácím první trefou v ročníku Lewis Dunk.

Podaří se Brightonu vyzrát na Liverpool?

Brighton hostí v klání osmého kola Premier League Liverpool. Jedno z nejmilejších překvapení letošního ročníku Seagulls se nachází na šesté příčce, avšak pouze jeden bod za čtvrtými Reds.

De Zerbi v souboji charismatických Italů nesložil zbraně. Marseille prohospodařila slibný náskok

Marseille v domácím utkání druhého kola skupiny B Evropské ligy remizovala s Brightonem 2:2. Každý z poločasů se nesl v režii jednoho z týmů. Úvodní dějství opanovala po dvou slepených brankách z rozmezí 19. a 20. minuty družina Gennara Gattusa, jenže po změně stran na hřišti vládl soupeř. Svěřenci Roberta De Zerbiho se nakonec dočkali i historicky prvního bodového zisku v pohárové Evropě, jelikož v 88. minutě srovnal z penalty Joao Pedro.

Marseille hostí v souboji dvou italských stratégů Brighton

Domácí Marseille se na Stade Velodrome ve čtvrtek navečer představí svým náročným fanouškům v duelu s atraktivním soupeřem, protože do Francie míří Brighton. A mohla by to být hodně zajímavá podívaná, protože oba týmy jsou zvyklé na střílení mnoha branek.

Aston Villa - Brighton & Hove Albion 6:1

Aston Villa porazila v sedmém kole Premier League na vlastním hřišti Brighton vysoko 6:1. Domácí odehráli fantastický první poločas, ve kterém už do 26. minuty zaznamenali tři trefy. Jejich hrdinou se stal Ollie Watkins, jenž si v utkání připsal hattrick. Anglický útočník potvrdil, že má Albion v oblibě, jelikož ve své kariéře nenastřílel žádnému jinému týmu více branek. The Seagulls se proti celku z Birminghamu dlouhodobě nedaří, jelikož jej neporazili již v sedmém klání v řadě.

Aston Villa narazí na třetí Brighton

Oba týmy se velmi rychle rozloučily s EFL Cupem a nyní změří síly v 7. kole Premier League. Villans si proti Seagulls drží dobrou bilanci a v posledních pěti vzájemných zápasech odešli neporaženi.

Brighton po evropském nezdaru zvítězil. Proti Bournemouthu řádil Japonec Mitoma

Fotbalisté Brightonu zvítězili v šestém kole Premier League před vlastními fanoušky nad Bournemouthem 3:1. Racci nezačali utkání nejlépe, když ve 25. minutě chybu gólmana Barta Verbruggena potrestal Dominic Solanke. Do konce první půle však přišlo pomocí vlastního gólu vyrovnání a ve druhém poločasu duel otočil dvěma brankami Kaoru Mitoma. Domácí tak skvěle zareagovali na nezdar na evropské scéně, když v týdnu nečekaně padli s týmem AEK Atény.

Brighton přivítá patnáctý Bournemouth

Brighton zatím v Premier League podává velmi dobré výkony a svoji formu bude chtít potvrdit v zápase proti Bournemouthu, který ještě nevyhrál.

Přihrávky íránského beka pokazily Brightonu historický večer, AEK odvezlo body do Atén

Fotbalisté AEK Atény poměrně nečekaně zvítězili v prvním duelu skupiny B Evropské ligy na hřišti Brightonu 3:2. Fanoušci domácího celku, kteří do ochozů stadionu přicházeli natěšení na vůbec první zápas svého týmu v evropských pohárech, se příliš nebavili. V divokém utkání musel anglický favorit dvakrát dotahovat, což se mu díky penaltám Joaa Pedra také dvakrát povedlo, na vítěznou trefu Ezequiela Ponceho už ale odpověď nenašel. Pod překvapivou výhru hostů se dvěma asistencemi podepsal také zkušený íránský obránce Ehsan Hajsafi.

Brighton & Hove Albion poprvé v Evropě. Do společnosti ho uvede AEK

Brighton se po senzační minulé sezoně úplně poprvé dostal do pohárové Evropy a i když to teď bude mít hodně náročné, tak jeho cílem je udržet se v ní co nejdéle. První duel Evropské ligy sehraje proti relativně zkušenému soupeři, AEK Aténám.

Brighton znovu vyzrál na United, mizerný start sezony Manchesteru podtrhl i jeho bývalý hráč

Brighton si v rámci pátého kola Premier League vyšlápl na Manchester United, když na slavném Old Trafford zvítězil 3:1. Pro tým z pobřežního města se jednalo jíž o čtvrtý ligový úspěch v řadě proti Red Devils. O úvodní přesný zásah se postaral Danny Welbeck, který proti svému bývalému zaměstnavateli skóroval již popáté od léta 2014, kdy se rozhodl posílit londýnský Arsenal. V dalším průběhu zápasu zazářil dvěma asistencemi Tariq Lamptey, a domácí se tak po třetí porážce z posledních čtyř duelů nachází se záporným celkovým skóre ve spodní polovině tabulky.

Man Utd se utká s nebezpečným Brightonem

Man Utd v posledním zápase prohrál na půdě Arsenalu a po úvodních čtyřech duelech má na kontě šest bodů. V 5. kole navíc Rudé ďábly nečeká lehký úkol, jelikož na Old Trafford zavítá Brighton, jenž je v současné chvíli na šestém místě a proti United neprohrál již tři ligová utkání za sebou.