Slávista Hloušek už dostal povolení od lékařů a připojí se k týmu

Slavii Praha by ze současné krize mohl pomoci také návrat talentovaného útočníka Adama Hlouška. Ten již ukončil rehabilitaci po operaci kolenních vazů a nejpozději začátkem října se zapojí do tréninku. Pokud půjde vše dobře, po říjnové reprezentační pauze by měl být týmu k dispozici.

Olomouc a Plzeň mají v sestavě kola tři zástupce

Ani jeden z prvoligových fotbalistů se v 9. kole nedostal do sestav všech devíti médií, z nichž se tvoří ideální jedenáctka All Stars Media. Osm nominací si vysloužilo olomoucké trio obránce Tomáš Janotka, záložník Tomáš Hořava a útočník Michal Hubník.

Brazilec Melinho se v Olomouci neprosadil a odchází

Brazilec Melinho už není hráčem Sigmy Olomouc. Třicetiletý tvořivý záložník se s vedením moravského klubu dohodl na předčasném rozvázání kontraktu a vrátil se domů do Brazílie, kde si bude hledat nové angažmá.

Vyhnal litoval, že nevyužil proti Spartě šanci

Dvacetiletý útočník Slavie Pavel Vyhnal má za sebou slibně rozehranou prvoligovou premiéru se špatným koncem. V derby proti Spartě nastoupil překvapivě od začátku zápasu, v němž domácí fotbalisté dlouho vedli, a ze hřiště šel devět minut před koncem za stavu 1:1. Slavia však po Wilfriedově gólu z 89. minuty nakonec přišla i o remízu.

Chovanec: Oba týmy chtěly vyhrát, zápas patřil k těm lepším

Kouč letenského týmu Jozef Chovanec ocenil po derby i hru Slavie, která dlouho vedla, ale nakonec neudržela ani remízu. "Když dá tým branku v devadesáté minutě, tak soupeř již moc času na vyrovnání nemá. Musím ale sportovně uznat, že Slavia hrála velmi dobře. Agresivně a bojovně," řekl Chovanec.

Sparťany těšilo, jak se v derby dokázali po změně stran zvednout

Fotbalisté pražské Sparty si po výhře 2:1 v derby na Slavii pochvalovali, jak se dokázali po nepovedeném prvním poločase zvednout. O přestávce je prý za nepříznivého stavu nabádal kouč a generální sportovní manažer Jozef Chovanec k většímu pohybu a nasazení, což se jim po změně stran povedlo přenést na hřiště.

Gambrinus liga - souhrn 9. kola

Velké pražské derby vyznělo pro Spartu, ta vyhrála 2:1. Plzeň pokračuje ve spanilé jízdě, tentokráte vyhrála v Jablonci a zaznamenala již osmou výhru v řadě. Její náskok v sobotu snížila na šest bodů Olomouc. Nesmírně důležité tři body si po těsné výhře nad Hradcem připisuje Baník, Ústí a Budějovice berou po bodu, stejně jako Mladá Boleslav a Teplice...

Gambrinus liga - preview 9. kola

Deváté kolo Gambrinus ligy dnes uzavírá derby pražských "S". Domácí Slavia do něj vstupuje až z osmé příčky, Sparta je průběžně třetí, hlavně je však povzbuzena výhrou v Evropské lize nad Palermem.

Mareš: Za zápas v Boleslavi bychom si měli nafackovat

Zloba a naštvání čišely z teplického útočníka Jakuba Mareše po utkání v Mladé Boleslavi, v němž Severočeši dvakrát ztratili své vedení a nakonec remizovali 3:3. Mareš přitom mohl být hrdinou, v prvním poločase sám zajistil dvoubrankový náskok, ale pak už jen na lavičce sledoval, jak minutu před koncem domácí vydřeli bod za remízu.

Máme doma strach, posteskl si i přes výhru Večeřa

Fotbalisté Brna se po nevydařeném začátku postupně odpoutávají ze dna ligové tabulky. Na vítězství v Teplicích dokázala Zbrojovka navázat i plným bodovým ziskem na domácím hřišti po dnešním hubeném vítězství 1:0 nad Bohemians 1905. Poprvé v letošní sezoně dohrála Zbrojovka zápas s čistým kontem.

Plíšek: Je trestuhodné, že jsme o vítězství přišli

Mladoboleslavský kouč Karel Stanner se po utkání zlobil na své hráče, jak špatně si proti Teplicím vedli v defenzivě. I proto si nakonec remízy 3:3 vybojované v úplném závěru tolik cenil.

Habanec: Horší mužstvo tu už letos ani na jaře hrát nebude

Ústecký trenér Svatopluk Habanec volil po remízovém zápase s Českými Budějovicemi tvrdá slova. "Vyzní to hodně drsně, ale horší mužstvo tu už letos ani na jaře hrát nebude," řekl Habanec na adresu Českých Budějovic.

Chtěl bych dát Spartě gól a vyhrát, plánuje před derby Kisel

S jasným cílem dát gól a porazit Spartu půjde do pražského derby v devátém kole fotbalové ligy bývalý záložník letenského týmu Karol Kisel. V úvodních pěti zápasech nejvyšší soutěže skóroval čtyřikrát a je nejlepším střelcem Slavie.

Brabec se vrací do Edenu v dresu Sparty motivovaný, ale bez zášti

Po osmnácti měsících se obránce Erich Brabec vrátí jako hráč do Edenu. V pondělním pražském derby však už neoblékne dres domácí Slavie, ale naopak jejího velkého rivala Sparty, kam zamířil poté, co s ním kouč Karel Jarolím přestal počítat.

Bylo to doslova vydřené, uvedl ostravský střelec Frejlach

Po slavičínské blamáži se v kabině ostravských fotbalistů rozlila částečná úleva. Baník po pěti prohrách v lize i ostudném vyřazení na půdě třetiligového celku v domácím poháru opět zabral a vylepšil si náladu vydřeným vítězstvím 1:0 nad Hradcem Králové.