Expres zprávy

18.09.202423:51

Lo Celsova skvělá premiéra

Poprvé od svého návratu do Sevilly nastoupil Giovanni Lo Celso v základní sestavě Betisu, premiéra to přitom byla nadmíru vydařena. Argentinský záložník dvěma góly zajistil svému týmu vítězství 2:1.

football-espana.net
18.09.202423:35

Zamíří Tomiyasu do Itálie?

Takehiro Tomiyasu se nadále potýká se zdravotními potížemi, možná i proto nehraje velkou roli v budoucích plánech Arsenalu. Už v zimě by tak mohl Londýn opustit, zájem o něj je především u předních italských celků v čele s Interem Milán.

dailymail.co.uk
18.09.202423:17

Pod Fonsecou se kýve židle

Po neuspokojivém vstupu do Serie A přišla i úvodní porážka v Lize mistrů. AC Milán rozhodně nezažívá povedený začátek nové sezony a výsledkem je, že situace trenéra Fonsecy je vysoce nahnutá. Možnou náhradou je dřívější kouč Borussie Dortmund Edin Terzić.

abola.pt
18.09.202422:58

Liga mistrů - výsledky (2)

Výsledky dnešních zápasů Ligy mistrů: Celtic - Slovan Bratislava 5:1 (17. Scales, 47. Furuhashi, 56. z pen. Engels, 70. Maeda, 87. Idah - 61. Wimmer), Bruggy - Dortmund 0:3 (76. a 86. Bynoe-Gittens, 90+5. Guirassy), Man City - Inter 0:0, PSG - Girona 1:0 (90. Mendes).

18.09.202422:47

Mayoral se vrátil na hřiště

Getafe sice na Betisu padlo a nadále čeká na první vítězství, přesto má alespoň jeden důvod k radosti. Po více než půlroce se totiž na hřiště vrátil jeho útočník Borja Mayoral.

marca.com
18.09.202422:34

Laci je hrdý na spoluhráče

"Je to úžasný pocit, byl to můj první zápas v Lize mistrů," zářil Qazim Laci po výhře nad Salcburkem. "Mám velkou radost nejen z výhry a svého gólu, ale i výkonu spoluhráčů, na něž jsem hrdý, protože bojovali celé utkání. Věděli jsme, že budou dobří na míči. Snažili jsme se jim nedat moc prostoru, aby si nevytvářeli šance. Ve druhé půli jsme byli mnohem lepší než v první. Skóre je zasloužené, protože jsme si vypracovali dost příležitostí," hodnotil albánský záložník vstup do Champions League.

ČTK
18.09.202422:13

Asensio střídal se zraněním

Vynucené střídání muselo už v první půli provést PSG. Vinou zranění totiž odešel ze hřiště Marco Asensio, jehož na ploše nahradil Randal Kolo Muani.

18.09.202422:01

Lijnders: Neměli jsme na Spartu zbraně

Trenér Salcburku Pep Lijnders po porážce od pražské Sparty: "V klíčových momentech byla Sparta velmi přesná v zakončení. Velmi brzy a naprosto zbytečně jsme prohrávali. To jim pak hrálo do karet, protože začali bránit hluboko a nechali nás rozehrávat až z obrany bez vysokého napadání. V prvním poločase jsme se postupně lepšili, ale chybělo nám agresivní nabíhání do vápna a nevytvořili jsme si moc situací jeden na jednoho a centrů ve finální třetině. Neměli jsme zbraně na to vytvořit si něco víc. Statistika hovoří za vše, oba týmy vyprodukovaly 11 střel, ale většina z těch našich byla zblokovaná, jen jedna mířila na branku. Na konci poločasu, když jsme se o přestávce chystali vylepšit pár věcí, jsme dostali na 2:0. To už je pak na venkovním stadionu v Lize mistrů těžké. Potom už jen čekali na brejky," hlesl nizozemský kouč.

ČTK
18.09.202421:48

Man Utd se uzdravili Höjlund a Mount

Rasmus Höjlund a Mason Mount se vrátili do přípravy Manchesteru United. Oba jmenovaní se zbavili problémů svalového charakteru.

x.com/FabrizioRomano
18.09.202421:29

Haraslín: Výhru jsme si zasloužili

Lukáš Haraslín po vítězství 3:0 v úvodním zápase Ligy mistrů proti Salcburku: "Byl to fyzicky velmi náročný zápas. Salcburk hrál výborně na míči, to nám bralo hodně sil. Věděli jsme, co na ně může platit. Zápasu hodně pomohl rychlý první gól. Věděli jsme, že budou držet dlouho míč, zatímco my musíme být koncentrovaní v defenzivě a potom musíme využít otevřených prostorů. Tak padl první gól. Za předvedenou hru jsme si vítězství zasloužili," prohlásil slovenský křídelník ve službách Sparty.

ČTK
18.09.202421:13

Friis poděkoval hráčům

Nadšením oplýval po úspěšném vstupu do Ligy mistrů Lars Friis: "Je vždycky krásné, když fanoušci vyvolávají vaše jméno. Dnes všichni viděli, jak disciplinovaný výkon náš tým předvedl. Vytvořili jsme si hodně šancí. Cítili jsme, že jim můžeme ublížit z přechodů a že můžeme být přímočařejší než obvykle. Salcburk má dobrý tým. Připravili jsme hráče na to, aby je dostali pod tlak a nedopřáli jim prostor k tomu, aby nám ublížili. Myslím, že vystřelili jedinkrát na branku. Hráčům patří obrovské poděkování," nechal se slyšet trenér Sparty.

ČTK
18.09.202421:03

LaLiga - výsledek

Výsledek středeční dohrávky španělské ligy: Betis - Getafe 2:1 (61. z pen. a 74. Lo Celso - 90+3. Arambarri).

18.09.202420:45

Liga mistrů - výsledky (1)

Výsledky úterních podvečerních zápasů Ligy mistrů: Bologna - Šachťar 0:0, Sparta - Salcburk 3:0 (2. Kairinen, 42. Olatunji, 58. Laci).

18.09.202420:38

Sparta začala jasnou výhrou

Výsledek dnešního zápasu Ligy mistrů: Sparta - Salcburk 3:0 (2. Kairinen, 42. Olatunji, 58. Laci).

18.09.202420:27

Krejčí poprvé v základu

Ladislav Krejčí poprvé figuruje v základní sestavě Girony. Pětadvacetiletý stoper po svém letním příchodu do Katalánska odehrál zatím pouhých deset minut, nyní jej čeká velká zkouška ohněm - čelit totiž bude ofenzivě PSG.

18.09.202420:10

Arteta potvrdil absenci Ödegaarda

Arsenalu několik týdnů nepomůže Martin Ödegaard, jenž si z reprezentačního srazu přivezl pochroumané vazy v kotníku. Absenci norského záložníka potvrdil manažer Mikel Arteta.

18.09.202419:54

Šachtar dohrává bez dvojice zraněných

Danylo Sikan a Juchym Konoplja nedohrají za Šachtar Doněck zápas Ligy mistrů v Boloně. Oba jmenovaní v prvním poločase střídali ze zdravotních důvodů.

18.09.202419:45

Juliš si nezahraje několik týdnů

Sigmě Olomouc do dalšího oznámení nebude k dispozici Lukáš Juliš, jenž si ve včerejším zápase na hřišti Plzně (1:2) poranil koleno. Nejčernější obavy se sice nepotvrdily, přesto 29letého útočníka čeká několikatýdenní nucená přestávka.

x.com/SKSigmaOlomouc
18.09.202419:34

Poločas: Sparta - Salcburk 2:0

Poločasový výsledek dnešního zápasu Ligy mistrů: Sparta - Salcburk 2:0 (2. Kairinen, 42. Olatunji).